Forum

Gawędy o jedzeniu

Fioletowe marchewki

  • Autor: Glumanda Data: 2007-08-02 18:32:30

    Czy jedliscie juz fioletowe marchewki? ja dzis kupilam i bylam bardzo pozytywnie zaskoczona ich smakiem. Sa slodsze od zwyklych i bardziej soczyste. W opisie na opakowaniu informowano, aby tylko je umyc i nie obierac.. jednak ja je obralam cieniutko. Maluja pieknie rece na lila! :) Nadaja sie do surowek, jako przekaska tak do kanapki... Ja moje dzis ugotowalam na parze, zrobilam do nich bulke tarta z maselkiem do tego w ten sam sposob, (na parze) przygotowalam zielone fasolki. Super jedzonko bylo!
    Polecam wszystkim do wyprobowania, zapewne ciekawie musza wygladac w surowkach... lila otoczka i pomaranczowy srodek! Dodaje kilka zdjec :) Wasza Glumanda Nieobrane Obrane Ugotowane, z dodatkiem tartej bulki... niestety zdjecie mi wyszlo nieostre! :)

    Zapomnialam dodac, ze posiadaja one duzo skladnikow ktore znajduje sie we wszystkich ciemnych owocach jak : jezyny, winogrona i sa bardzo zdrowe.

  • Autor: Glumanda Data: 2007-08-02 18:39:29

    Te zdrowe skaldniki, to ANTOCYJANY ... czas edycji mi sie skonczyl, dlatego musialam dopisac extra. :)

  • Autor: kasia.terlecka Data: 2007-08-02 18:39:54

    pierwsze slysze... fioletowe marchewki. teraz tylko czekac na czarne ziemniaki:) wygladaja ciekawie i na pewno sa bardzo efektowne. nawet do przyozdobienia salatek.. szkoda ze tu takich nie ma...

  • Autor: Glumanda Data: 2007-08-02 19:57:53

    No, wyobraz sobie kwiatek z marchewki fioletowej! hmmm :)

  • Autor: Baśka Data: 2007-08-02 19:15:34

    A spotkałaś się może z białą marchewką?Ta fioletowa bardzo mnie zaciekawiła u nas jest tylko pomarańczowa,a szkoda.

  • Autor: kryska Data: 2007-08-02 19:24:32

    Sa jeszcze zolte. A widzieliscie buraczki w paski? bialo czerwone bardzo efektownie wygladaja i sa jakby slodsze (jadlem surowe).

  • Autor: Glumanda Data: 2007-08-02 19:54:43

    Nie widzialam, ale chce widziec... gdzie sa?

  • Autor: Glumanda Data: 2007-08-02 19:56:50

    Osobiscie nie widzialam innych marchewek, jak normalne wszystkim znane i dzis te fioletowe. Ale tu na zdjeciu widac, ze jest cala gama kalorow marchewkowych! Hmmm ... co teraz bedzie... jaki kolor bedzie miala szminka marchewkowa?

  • Autor: monia00 Data: 2007-08-03 01:28:38

    Biala marchewka jest u nas w sklepach  . Wyglada identycznie jak korzen pietruszki ,mozna latwo pomylic .
    Ja osobiscie jej nie kupuje i dlatego nie wiem jaka jest w smaku.
    Fioletowej jeszcze nigdy nie widzialam a dzieki tym zdieciom mam taka okazje.

Przejdź do pełnej wersji serwisu