Forum

Kuchenne porady

Twarda pieczeń pomocy!!!

  • Autor: renataz36 Data: 2007-08-04 18:22:47

    Wymysliłam dzis upiec karczek do chleba. Mięsko waży około 1 kg, miałam je wczesniej zamarynowane i zamrożone, za poradą koleżanki taką pieczeń prosto z zamrażalnika ułozyłam na blaszce, lekko podlałam olejem i piekłam w piekarniku z termoobiegiem w 160 st około 1,20 godz, Wyjełam bo niestety tłuszcz czuć już spalenizną a mięsko twarde :( poradźcie jak je dopiec do miękkości, Postanowiłam może owinąc folią aluminiową matową strona na zewnątrz i tak włozyć do piekarnika już bez tłuszczu. A może doradzicie mi inaczej?? POMOCY

  • Autor: Rosa Data: 2007-08-04 18:34:29

    jak piekę mięsko w piekarniku zawsze podlewam je trochę wodą ,może najpierw zmień blaszkę żeby woń spalenizny nie przeszła na mięsko i spróbuj podlewać co jakiś czas wodą ,pozdrawiam  - rosa

  • Autor: alidab Data: 2007-08-04 19:03:57

    Może skrop jetym sosem własnym i włóż do foliowego rękawa i piecz jeszcze trochę... Czasem "trafi się" taki kawałek mięsa jak z dinozaura ( bez obrazy dinozaurów.:)).
    Nie znam niestety żadnych sposobów na zmiękczenie takiej pieczeni....:)))

  • Autor: renataz36 Data: 2007-08-04 19:27:27

    Dzięki za porady tym które zauważyły moje wołanie o pomoc już mówię co zrobiłam. Owinełam szczelnie w folię aluminiową (nie pomyślałam o rękawie do pieczenia), położyłam na nową czystą blaszkę, podlałam wodą i do piekarnika, już bez termoobiegu, podlewając 2 razy wodę piekłam tak 45 min. Już wyjęłam, odwinęłam na talerzu i jestem bardzo zadowolona, mięsko miękkie i slicznie pachnie. Pozdrówka

Przejdź do pełnej wersji serwisu