Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Ocet jabłkowy

  • Autor: eva67 Data: 2007-08-14 08:35:40

    Czy słyszeliście o tym,że ocet jabłkowy pomaga schudnąć?.Ponoć trzeba pić go 3 razy dziennie( jedne łyzeczka octu + filiżanka przegotowanej letniej wody) .Wiem,ze trzeba mniej jesc i cwiczyc,,,,,,,,,,,,,

  • Autor: alelen Data: 2007-08-14 09:54:17

    Mowia ze mozna schudnac, ale ja mysle ze jezeli ktos je bardzo duzo to nic z tego.
    Ja pije od tygodnia, lyzeczka na pol litra wod mineralnej, ale w celach zdrowotnych w ogolnosci.
    Widzialam osoby pijace bardzo dlugo i nie wydalo mi sie, by schudly.
     
    Schudnac sie da, dieta 1000 - 1200 kalorii naprawde dziala,
    ale znow nalezy przy niej uwazac by jesc naprawde wartosciowe odzywczo rzeczy, ale mniej kaloryczne.
    Trzeba sobie tez powiedziec co sie bardziej lubi: jedzonko czy ladne wygladanie.
    MNie sie tez  nie zawsze udaje sama siebie przypilnowac, ale jak dostane zryw to jakies 10 kilo ubije;)))
    Poniewaz jestem leniwa i ciezko mi sie zdopingowac do ruchu, znalazlam furtke aby to przezwyciezyc.
    Ta furtka jest nordic walking.

    Czysty ocet jablkowy, taki robiony w domku to wspaniala sprawa.
    Uwazam jednak ze nie powinno sie go przedawkowac.

    Od roku uzywam plukanek "woda z octem jablkowych do pielegnacji skory.
    Tak od stop do glow. Uwazam na oczy - piecze. I tu moge powiedziec ze jestem bardzo zadowolona.
    Biore wiadereczko letniej wody wlewam lyzke octu jablkowego i sie tym po kapieli ochlapuje po kapieli.

  • Autor: MonikaK Data: 2007-08-14 10:26:37

    Alelen powiedz coś więcej o działaniu tego octu na skórę, pierwszy raz słyszę o takim zastosowaniu.

  • Autor: Jola123 Data: 2007-08-14 12:28:06

    Ja też piję ocet jabłkowy od paru dni i muszę powiedzieć, że fajnie się czuję. Wcale nie czuję głodu zwłaszcza wieczorem a to bardzo ważne żeby przecież nie obiadać się na noc. Chciałam jeszcze dodać, że ja piję na pół szklanki letniej wody jedną łyżeczkę octu jabłkowego i pół łyżeczki miodu ale tylko rano na czczo.

  • Autor: alelen Data: 2007-08-14 17:01:04

    Najzwyczajniej w swiecie ochlapuje sie taka woda z octem . Przygotowuje litr letniej wody wlewam do niego na oko lzyke lub dwie octu jablkowego i po kapieli, po prysznicu po prostu sie nim cala ochlapuje, glowe tez. Robie to od roku. Przez ten rok odstawilam wszystkie oliwki, kremy itp. Wszystkie kosmetyki wydaja mi sie brudnymi.   Doszlo do tego ze juz widze ze dobrze by mi zrobila oliwka z oliwek jednorazowo lub raz na tydzien, ale jakos nie bardzo mam ochote sie "paprac" . To co mnie tak trzyma przy plukankach to jest nadzwyczajny i przyjemny stan skory. Tak sie czulam dzieckiem bedac , a mam przeciez pol wieku. Zaluje ze wczesniej nei wpadlam na ten ocet. Chociaz... jak bylam dzieckiem byl w domu zwyczaj plukania glowy woda z octem, ze wlosy miekksze sa, ze zmiekkcza wode... ale potem jakos tak zaczeto mowic o wielkiej szkodliwosci octu. Potem zobaczylam kolezanke co odchudzala sie octem, chodzacy klekotajacy szkielet... potfornosc....
    Musialo minac 30 lat bym popatrzyla na ocet obiektywnie. Niczego nie wolno przedawkowac, nie wolno uzywac byle jakiego octu, trzeba pod uwage wziasc przeciwskazania (np choroby zoladka, wrzody itp).

    Dzis przyszla mi poczta ksiazka "ocet dla zdrowia i urody" gdzie jest i o innych octach i sposobach leczenia itp, ale jestem dopiero w trakcie czytania.

  • Autor: Liza Data: 2007-08-16 22:54:07

    jak sie robi domowym sposobem taki ocet?

  • Autor: sabia Data: 2007-08-16 22:56:26

    Jest jeden przepis na WŻ http://wielkiezarcie.com/przepis20938.html .

Przejdź do pełnej wersji serwisu