Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Biuro adresowe

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2007-08-16 01:57:30

    Mam pytanie czy jest jeszcze cos takiego jak biuro adresowe pod ktore mozna zadzwonic i podajac imie nazwisko i miasto otrzyma sie adres osoby poszukiwanej.Czy ktos wie jaki jest numer do takiego biura ,chodzi mi o wojewodztwo slaskie a dokladniej o rejon Tarnowskich Gor.Jesli ktos wie cos na ten temat takiego biura i ewentualnie numer to  prosze o pomoc.

  • Autor: lidka154 Data: 2007-08-16 02:36:06

    Kiedyś były biura adresowe ale teraz obowiązuje ustawa o ochronie danych adresowych i nawet jeżeli jest takie biuro to wątpię żebyś uzyskała konkratne informacje bez szeregu papierowych zezwoleń a i to nie wiem czy pomoże.

  • Autor: Paola_r Data: 2007-08-16 07:13:45

    Witam,
    Jak już zauważyła Lidka, obowiązuje od 1997 r. ustawa o ochronie danych osobowych, więc zdobyć adres poszukiwanej osoby będzie trudno. Zwykle coś w rodzaju biura adresowego działa przy Wydziale Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miasta i Gminy. Musisz udowodnić ważny interes, w tym prawny, dlaczego poszukujesz tej osoby. Na pewno nie otrzymasz informacji na telefon, jeżeli Twoje argumenty nie przekonają urzędnika, otrzymasz odmowę udostępnienia danych adresowych. Twoje zapytanie może jednak być skierowane do Centralnego Biura Adresowego w Warszawie, i tam, bodaj w terminie 30 dni nastąpi ostateczne rozstrzygnięcie.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_Biuro_Adresowe
    Pozdrawiam. Paola.

  • Autor: alman Data: 2007-08-16 07:44:57

    Kiedy jeszcze pracowałam zdarzało się nam korzystać czasem z usług Centralnego Biura Adresowego, szukając niesfornych kredytobiorców. Tylko tam można było uzyskać ewentualne aktualne dane adresowe, ale taki wniosek/prośba musiał być solidnie uzasadniony.

  • Autor: bea39 Data: 2007-08-16 08:09:05

    W Warszawie znajduje się Centralne biuro adresowe, ale na odpowiedź na zadane pytanie można czekac nawet do pół roku. 

  • Autor: piegusowa Data: 2007-08-16 14:48:44

    Jakieś namiary można zdobyć znajdując w internetowej książce telefonicznej. Wystarczy wpisać imię i nazwisko.
    http://ksiazka-telefoniczna.com/

  • Autor: Paola_r Data: 2007-08-16 16:49:33

    Przepraszam, ale Ty tak chciałybyś tak swoje imię i nazwisko, adres, do tego i numerek gratis do Internetu ? . Sorry, ja się nie ukrywam, bo nie mam przed czym, ale przerażasz mnie Piegusowa, że tak łatwo mnie i Ciebie  znależć. Sąsiad, któremu zalazłaś raz nieostrożnym parkowaniem pod bloczkiem  (ja akurat mam garaź, nie parkuję, wjeżdżam daleko) I  a potem do Neta. .

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2007-08-16 17:01:49

    Paola_r Ty chyba nasza piegusowa zle zrozumialas bo ten link prowadzi po prostu do zwyczajnej ksiazki telefonicznej ktorej raczej niewiele osob sie boi. Kazdy kto w zwyklej ksiazce jest i tu sie znajdzie. Chyba ze ktos ma numer zastrzezony to wtedy i tu go nie bedzie...Wiec jesli ktos z jakichs powodow chce pozostac ukryty bedzie i tak. Tu nikt prywatny nie moze samowladnie wprowadzac danych. Z drugiej strony polecam dokladne czytanie KAZDEGO formularze w ktorym podaje sie dane osobiste nieraz jeden haczyk lub tez jego brak wystarczy jako zgoda na publikowanie i podawanie dalej danych osobistych. Pozdrawiam serdecznie!

  • Autor: piegusowa Data: 2007-08-16 17:24:38

    Dzięki, Dorotko, że zrozumiałaś, że chodzi o zwykłą książkę telefoniczna w wersji elektronicznej.
    Do niej każdy ma dostęp, więc nie wiem, w czym tkwi problem. Żadnych tajnych informacji nie przekazałam...

  • Autor: piegusowa Data: 2007-08-16 17:21:35

    Skąd to Twoje przerażenie, skoro wstawiłam adres zwyczajnej książki telefonicznej, dostępnej każdemu?
    A skoro mowa o ukrywaniu się to nie porównuj mnie do siebie, bo kontakt ze mną jest łatwiejszy niż z Tobą ( co widać w profilu).
    Chciałam dziewczynie pomóc i podałam adres strony, a Ty na mnie naskakujesz...

  • Autor: Paola_r Data: 2007-08-16 19:05:01

    Nie śmiałabym się porównywać do Ciebie, Piegusowa. Nie ukrywam się, gdybyś bywała na forach prawnych, finansowych i podatkowych, wiedziałabyś, że bywam i pomagam, jeśli mogę i wiem, od ponad 6 lat. I nie naskoczyłam nigdy i na nikogo.
    A tutaj, chyba pytanie nie zostało przez Ciebie za specjalnie zrozumiane.
    Poza tym na WŻ o zawartości profilu była dyskusja . Naprawdę nie potrafisz uszanować jej wyników ?
    Jedni chcą GG i maila, drudzy nie.
    Pozdrawiam mimo wszystko, Piegusowa.
    Paola.

  • Autor: piegusowa Data: 2007-08-16 19:15:28

    Nie bywam na forach prawnych i finansowych i nie oskarżam Cię o to, że nie pomagasz. Źle mnie zrozumiałaś.
    Ja tylko podałam link ze stroną, nie chciałam wywołać jakichś niepotrzebnych emocji.
    Dzięki za pozdrowienia, nie miej żalu, bo nie ma o co.
    Czasami ludzie się po prostu nie rozumieją, choć mowią jednym językiem, ale przecież nie zawsze ze złej woli..

  • Autor: Paola_r Data: 2007-08-16 19:27:07

    Skonkluduję : do zobaczenia w Necie. Reszty nie ma potrzeby tłumaczyć. I tego, kto kogo żle zrozumiał.
    Miłego, odpoczętego weekendu. Paola.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2007-08-16 23:56:35

    Bardzo dziekuje wszystkim za podpowiedzi ,w ksiazce telefonicznej niestety nie znalazlam

Przejdź do pełnej wersji serwisu