Forum

Gawędy o jedzeniu

Mąka sojowa

  • Autor: ulak Data: 2007-08-21 17:41:53

    Kochani mam prośbę- czy macie jakieś ciekawe przepisy, w których mozna wykorzystać mąkę sojową?? Postanowiłam jeść zgodnie z grupą krwi, no i moja dieta opiera się głównie na soi. Grzebię w necie już kilka dni i nie mogę znaleźć sprawdzonego przepisu na jakieś pieczywko z mąką sojową. Proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

  • Autor: Mari Data: 2007-08-21 18:48:17

    Moze "Ciasto z maki sojowej z owocami"?
    50 g tluszczu do pieczenia
    3 jajka
    100 g cukru
    1/2 cukru waniliowego
    1/2 proszku do pieczenia
    150 g sojowej maki
    4 lyzki wody
    trzec tluszcz,zoltka i cukier, dodac reszte skladnikow. Wylac na blache, posypac drobnymi owocami lub ulozyc pokrojone wieksze owoce, piec w srednio nagrzanym piekarniku. 

  • Autor: Mari Data: 2007-08-21 18:50:45

    I jeszcze "Sojowe ciasto z orzechami".
    5 bialek
    140 g cukru
    140 g mielonych orzechow
    40 g maki sojowej
    1/2 proszku do pieczenia
    Ubic piane, dodc cukier,orzechy,make,proszek.
    Piec 40 min w srednio nagrzanym piekarniku.

  • Autor: olcieek Data: 2007-08-21 20:23:46

    Czyżby grupa A ? ;)
    Taka jak moja :D
    Kiedyś czytaąłm książkę na ten temat. Coś tam pamietam jeszcze :P
    Niby dla tej grupy to dieta bezmięsna najbardziej wskazana - to akurat mi pasi.
    Ale niestety nie potrafiłabym sie obejść bez: mleka, serka wiejskiego, maślanki, jogurcików, tuńczyka, pistacji, nerkowców i brazyliijskich orzeszków (to akurat moje 3 ulubione rodzaje :P),  ketchupu, pomidorów, pieczarek i kukurydzy, mandarynek i pomarańczy (te dwa cytrusy najlepsze w zimie .. już nie mogę się doczekać kiedy znowu będę pochłaniać je kilogramami ;) )

    A o mące sojowej znalazłam takie coś.

    MAKA SOJOWA
    Mąka sojowa to pożywna mąka otrzymywana z nasion soi. Prawie nie zawiera skrobi, jest miałka i posiada lekki posmak migdałów. Może być dodawana do wypieku chleba, do zup i sosów wzbogacając te produkty w białko, a w chlebie opóźnia jego czerstwienie. Zmieszana z wodą służy jako substytut jajek do wiązania składników (1 łyżeczka mąki sojowej wymieszana z 1 łyżeczką wody zastępuje 1 jajko) . W czasie pieczenia mąka sojowa bardziej brązowieje. Należy skrócić czas pieczenia lub delikatnie obniżyć temperaturę piekarnika. W produktach , do których nie stosuje się drożdży, ok. 20 % całej mąki można zastąpić mąką sojową. Mąka ta jest cięższa od innych mąk. Jeśli użyje się jej za dużo uzyskany produkt może być za ciężki.

    i jeszcze tutuaj:
    http://f.kuchnia.o2.pl/temat.php?id_p=12783&start=0

    Z tego tu wynika, że pewnie jako tako nie ma chleba, w którym będzie uzyta mąka sojowa w całości - przynajmniej ja sama nie znalazłam póki co :P

  • Autor: nonka4 Data: 2007-08-22 11:15:57

    na niebiesko
    http://f.kuchnia.o2.pl/temat.php?id_p=12783&start=0

  • Autor: ulak Data: 2007-08-22 21:35:57

    Dziękuję serdecznie, jutro sie biorę za pieczenie ciasta. Rzeczywiście mam grupę A, naczytałam się o tej diecie sporo i postanowilam spróbować. Jak na razie trzmam ją ponad tydzień, czuję sie naprawdę super, lekko, troszkę już nawet schudłam. Ale tego pieczywka to brakuje nie mówiąc o cieście...Jak coś kochane jeszcze znajdziecie to będę wdzięczna. Pozdrawiam i całuski slę!!!

Przejdź do pełnej wersji serwisu