Forum

Kuchenne porady

szatkownica HEBEL V-4

  • Autor: Bilka Data: 2007-09-05 18:00:11

    Kochani! Ostatnio w centrum handlowym byłam świadkiem pokazu działania szatkownicy HEBEL V-4 niemieckiej firmy Boerner.
    Byłam zafascynowana efektami pracy tą super-tarką /kostka gruba,drobniutka,słupki,makaroniki, plasterki itp-rewela!!! Załamała mnie cena-150zł... Pomyślałam,że w necie kupię taniej- niestety na stronie Boernera widnieje podobna cena plus koszty przesyłki a na allegro 210zł...
    Problem w tym,że jestem już skłonna wydać te pieniądze ale chciałabym zaciągnąć języka w tej sprawie-czy uważacie ,że warto??? pozdrawiam i czekam na opinie posiadaczy.

  • Autor: kurkuma Data: 2007-09-05 21:36:43

    Miałam taką szatkownicę i użyłam jej (o ile dobrze pamiętam) jeden raz - dosłownie tylko raz. Dla mnie taka szatkownica była nieporęczna i przy tym mało bezpieczna - trzeba bardzo ostrożnie obchodzić się z ostrzami zarówno przy szatkowaniu, myciu jak i przechowywaniu. Ostatecznie sprzedałam ją na Allegro. Ale ... to jedna strona medalu, moja siostra ma taką samą i ona dla odmiany często jej używa i jest zadowolona. Widać kwestia gustu. Ja kiedy potrzebuję starkować warzywa na zupę czy surówkę wolę użyć przystawki do maszynki elektrycznej (do mięsa). Wg mnie i szybciej i bezpieczniej. Z całą pewnością niczego podobnego sobie bym nie kupiła.

  • Autor: kasiia Data: 2007-09-05 22:12:26

    hallo, a ja wlasnie odstawilam elektryczna i uzywam  prawie tylko v4.. moj pierwszy zawiozlam do polski mamie.. bo bedac na urlopie nie moglam sie bez v4 obejsc. po powrocie do domu  zaraz szukalam w internecie by sobie kupic nastepny.. jestem z v4 baaardzo zadowolona.. mój brat ma tez takie cos .. starszy model ale tez by go nie oddal/ no chyba ze zamienil na nowszy.. to prawda .. trzeba bardzo uwazac by sie nie skaleczyc.. 

  • Autor: bietka Data: 2007-09-08 17:46:25

    Kupiłam ją na jarmarku Dominikańskim w dobrej cenie.Jest naprawde przydatna.Jemy duzo surówki z kapusty-szatkuje ja bardzo szybko
    Cebulę pokroi  w kostkę drobniusią lub grubszą.Kroi w róznej grubosci plastry.Jest bardzo ostra ale ma zabezpieczenie.

  • Autor: elo Data: 2007-09-10 09:55:50

    Też używam tą szatkownicę i trę prawie wszystkie warzywa.
    Rozglądam się gdzie można kupić kolejną, bo pomału zaczyna pękać najbardziej używany  element.W Niemczech to kosztuje około 30 - 40 euro.

  • Autor: Bilka Data: 2007-09-12 21:25:43

    Bardzo dziękuję wszystkim za opinie i dorady. szatkownicę już zamówiłam!!! Mam nadzieję,że będę zadowolona

Przejdź do pełnej wersji serwisu