Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Prezent na roczek!!!

  • Autor: viva Data: 2007-09-20 17:21:50

    Kochani za 2 tygodnie mój chrześniak bedzie konczył roczek. Bedzie imprezka a ja niemam pojęcia co podarować małemu z okazji jego swięta....?
    Co sie kupuje na roczek??? Tylko wezcie pod uwagę to że jestem jego mamą chrzestną...No oczywiście jeśli chodzi o finanse to też nieszalejmy :-)))), przecież nie to jest najwazniejsze ;-)

  • Autor: pandora Data: 2007-09-20 17:59:37

     Doradzałabym samochód (chłopcy w tym wieku zwykle powoli w to wsiąkają) lub jakiś traktor. Warto poszukać z dobrych firm (typu Lego) to są bardzo długowieczne i porządne zabawki. Względnie jakieś zabawki właśnie z Lego  (lub podobne) przeznaczone dla mniejszych dzieci (np. 1,5-3 - zawsze trzeba kupować troszkę z wyprzedzeniem). Gdyby jeszcze coś piszczało lub brzęczało...(byle nie za głośno, bo rodzice Cię oskalpują....)
     Mój syn miał niezliczoną ilość samochodów ale zawsze najbardziej chciał i tak samochód - i wszystkimi się bawił.
    p.

  • Autor: Natka64 Data: 2007-09-20 18:59:42

    ja bym ci proponowala cos na pamiatke np komplet to jedzenia to znaczy lyzka,widelec,noz i lyzeczka i na szystkich  wygrawerowac inicjaly  ,zawsze do tego idzie dolozyc pieniadze.Ja podarowalam ksiazeczke oszczednosciwa z pierwsza wplata pieniedzy ,a to juz zalezy od ciebie na ile cie stac.

  • Autor: Kasia cz Data: 2007-09-20 18:58:56

    Moja Olenka dostala na roczek od chrzestnej lancuszek zloty, a od chrzestnego zlota przywieszke, male serduszko z wygrawerowanym napisem "Ola 1 roczek". Mysle ze to mile:-)

  • Autor: aga1 Data: 2007-09-20 19:18:25

    Myślę,że odpowiednim prezentem byłaby tu jakaś zabawka,która będzie uczyc a zarazem służyc do zabawy.W tym wieku świetnie sprawdzają się duże klocki z otworkami(np.otworek z trójkątem)gdzie należy włożyc trochę mniejszy o takim samym kształcie.Oczywiście trzeba pamiętac o jakości wyrobu i atestach.Dobrym prezentem na roczek jest też mięciutka poduszeczka w formie książeczki,spełni ona za jednym razem dwie funkcje,pierwsza jako ulubiona lektura,druga ukochana poduszeczka na której maluszek chętnie będzie zasypiał.Warto kupic prezent,który spodoba się przede wszystkim dziecku i przy okazji może je czegoś nauczyc,przecież tak mały brzdąc dopiero poznaje świat.....Pozdrawiam i życzę trafionego prezentu!

  • Autor: ekkore Data: 2007-09-20 19:22:18

    Duże klocki - np. Duplo (masz pewność jakości i że sie nei rozwali, nawet gdy dorosły stanie na nie - a maluchy lubią rozrzucać zabawki). Może też być rowerek - za pół roku będzie jak znalazł do jazdy po mieszkaniu (dzięki takiemu prezentowi córka już w wieku 3 lat jeździła na dwóch kółkach)

  • Autor: viva Data: 2007-09-20 19:36:58

    Bardzo Wam dziękuję!!! ale moze jeszcze ktos ma jakiś fajny pomysł to prosze pisać :-)))
    myslałam o rowerku ale to przewaznie chrzestny kupuje więc...Ale pomysły macie niezłe!!  :-)))))

  • Autor: irator Data: 2007-09-20 20:34:53

    Znajoma swojemu siostrzencowi podarowala zlota bransoletke na reke z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem malego oraz grupa krwi na odwrocie.Moze byc tez srebrna.A moze na allegro poogladaj asortyment sklepow z zabawkami,moze na cos oryginalnego trafisz!

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2007-09-20 21:51:05

    Ja mysle ze najlepiej to jakies zabawki edukacyjne.A co do tych bransoletek z grawerowaniem to nie za dobry pomysl(ale to tylko moje zdanie kazdy ma prawo do innego),malutkie dziecko i  taka bransoleta smieszy mnie to troche a jak dorosnie to z takiej bransolety pozytku wielkiego i tak nie ma bo jest juz wtedy za mala i laduje w szkatulce kolejna bizuteria ktora nie bedzie nigdy noszona

  • Autor: irator Data: 2007-09-20 23:43:22

    Dokladnie mam takie samo zdanie ale ludzie nie zdaja sobie sprawy ze to stwarza tez niebezpieczenstwo.Pracuje w przedszkolu i wiez mi ze coraz wiecej dzieci nosi taka "ochrone"(jak twierdza ich rodzice)Ale na placowce nie pozwalamy !

  • Autor: asiaff Data: 2007-09-20 21:13:02

    Mój syn dostał na roczek taki samochód http://www.allegro.pl/item247023617_jezdzik_pchacz_firmy_baby_mix_5_wzorow.html
    i musze powiedzieć że byłam zadowolona z takiego prezentu.Na samochodzie można sobie siedzieć i odpychać sie nóżkami lub pchać.Dzisiaj syn ma już 8 lat i samochód nadal jest sprawny,chociaż przeżył naprawde wiele.Nadaje się na spacerek i do zabawy w domu.

  • Autor: Shanna Data: 2007-09-20 21:44:58

    Samochod to jak najbardziej trafiony pomysl, byle byl on duzy i wiele miescil. Moj syn ma taka duza ciezarowke, wozi nia zabawki, przewozi piasek w piaskownicy a na dobra sprawe sam sie w nia miesci, wiec jak uda sie namowic tatusia, to troche w niej pojezdzi ;)
    Z rowerkiem bym sie wstrzymala, bo po pierwsze jesien nadchodzi wiec nie bedzie wielu mozliwosci na nauke jazdy, po drugie jezdzenie w mieszkaniu grozi roznymi "uszkodzeniami" ;)

  • Autor: ekkore Data: 2007-09-21 07:26:53

    Moje dzieci miały (no i maja dalej) też z Wadera takiego dużego tira - w srodku jeździły inne zabawki, na górze dzieci - początkowo w komplecie, potem pojedynczo. A teraz nawet córka jeszcze wozi w tym swoje lalki. Na górze już nie usiądzie, bo kiedyś ciut "nadwyrężyli" budę tira. I nie pozwala wyrzucić. Już nawet kiedyś oddałam do naszego blokowego klubu - wieczorem przyniosła spowrotem - bo jak powiedziała dzieci nie szanują i niszczą (co było zreszta prawa - ale to już inna bajka).

    Także to też byłby dobry prezent

  • Autor: irator Data: 2007-09-20 23:51:47

    A moze do autka podarowac piekne bajki np.dla chlopcow cos z BOBA BUDOWNICZEGO?Moje corki do tej pory maja w swojej bibliotece piekne basnie i bajki.Sa tez takie z tworzywa narzedzia wraz ze strojem(kask+pas na narzedzia) do majsterkowania .Wiertarka jest na baterie ale bezpieczna(wersja lepsza) bo widzialam.

  • Autor: alidab Data: 2007-09-21 12:53:12

    Ja mam dwuletniego chrześniaka i zdążyłam kupić pare prezentów nietrafionych...:))) Do udanych należał chodzik -jedzik - mógł w nim jechać popychany przez kogoś , mógł się sam odpychać nózkami i to był udany prezent, potem służył jako stopień,żeby dosięgnąć do tego, co było wyżej...
    Na roczek dostał rowerek taki z dodatkowym drążkiem do popychania dla najmniejszych dzieci i jeżdzi nim do dzisiaj (zimą w mieszkaniu także)
    Na Mikołaja kupiłam konia na biegunach ,(umaszczenie mial jak prawdziwy...) - konia do dzisiaj omija szerokim łukiem, oswoił się z nim na tyle, że toleruje go w swoim otoczeniu ale żeby wsiąść i się pobujać - mowy nie ma!  Natomiast teraz jak jest okazja to się nie zastanawiam - samochód i już - oczywiście dostosowany do wieku. Wszelkie "dryndy" są zawsze przyjęte z zainteresowaniem i bawi się nimi.Bajki z różnymi ruchomymi elementami i takie "dotykowe" z elementami o różnych fakturach i oczywiście z wszelkimi dżwigami, koparami są również "trafione". 

  • Autor: MYSZA99 Data: 2007-09-21 15:03:47

    mój siostrzeniec dostał od chrzestnego super misia nie pamiętam firny ale jakaś z tych lepszych misiak naciskasz w różne miejsca nóżka łapka nosek a on śpiewa mówi prawa nóżka lewa rączka.misiak jest super kolorowy i super mięciutki mały był zachwycony.

  • Autor: ekkore Data: 2007-09-21 15:36:54

    nie na temat, ale.. "dryndy" przypominają mi lata szczenięce - u mnie też się tak mówiło na każdy pozjazd mechaniczny... A mieszkam (łam) w przeciwnym krańcu Polski. A mój mąż korzenie ma w Twoim regionie (Sarzyna) , tam co trzeci nosi moje nazwisko (obecne) - ale nigdy nie używał takiego okreslenia

  • Autor: alidab Data: 2007-09-21 16:49:17

    Ekko, mój chrześniak mieszka w Przemyślu i tam "drynda" to rozklekotany, ledwie jeżdżący pojazd a dla Kuby wszystko co jeżdzi jest dryndą...:))
    Czasami taka odległość skutkuje już innymi określeniami  - mnie nie jest obca ani drynda ani landara chociaż ta ma może mieć różne znaczenie ...

  • Autor: Kasia cz Data: 2007-09-21 18:13:20

    My kupilismy starszej coreczce chodzik-jezdzik kiedy miala 10 m.cy.Nawet do teraz siada na nim i jezdzi a ma 4,5 roku, mlodsza ma 2,5 i tez bardzo go lubi.Takze ten zakup naprawde nam sie udal i moge smialo namawiac do takiego zakupu.

Przejdź do pełnej wersji serwisu