Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

datura

  • Autor: kokliko Data: 2007-09-28 15:51:15

    Czy ktos z Was moglby mi poradzic jak przechowywac dature zima? Nie mam ani piwnicy, ani zadnego innego "zaplecza" oprocz tarasu.
    I jeszcze drugie pytanie: kiedy nalezy zasiac malwe?
    Z gory dziekuje.

  • Autor: dankarz Data: 2007-09-28 18:43:09

    Mam daturę dosyć dużą juz i przechowuje ją w piwnicy ale wiem że można również w domu, tylko nie powinna przebywac w bardzo ciepłym pomieszczeniu, możesz zaryzykować jeżeli nie będzie mrozów i na tarasie - owiniętą gazetami (podobno najlepiej osłania się nimi przed przemarznieciem) ale to troche ryzykowne, pozdrawiam danka

  • Autor: kamila1234 Data: 2007-09-28 21:06:53

    Mozna przechowywać nawet w przedpokoju,pod warunkiem że jest ciemny.Ale pewnie doniczka by przeszkadzała,więc mozna ja postawić np.za szafą lub innym meblem w pomieszczaniu niezbyt  ogrzewanym.Albo po prostu-poprosić uczynnych sąsiadów!

  • Autor: kokliko Data: 2007-09-29 00:27:44

    Dziekuje za pomysl, akurat za meblem moge, ale czy nalezy podlewac, czy zostawic ja w  spokoju do calkowitego uschniecia.
    Jak postepujesz kiedy "odstawiasz" ja do piwnicy.
    Serdecznie pozdrawiam.
    Sprawa malwy juz sie wyjasnila dzieki Zosi.

  • Autor: dankarz Data: 2007-09-30 14:27:11

    Podlewam daturę ale bardzo rzadko, tzn raz w miesiącu i w niewielkich ilościach. Wiosną swoją daturę wystawię wcześniej do mieszkania i zacznę nawozić i podlewać częściej bo w tym roku późno zaczęła kwitnąć ( chcę żeby zakwitła już np. w czerwcu), jeszcze stoi w ogrodzie i ma pełno pąków, pozdrawiam danka

  • Autor: kokliko Data: 2007-10-03 05:04:52

    A czym i jak podlewasz te dature , jesli nawoz kupny i plynny, to jaki i w jakich proporcjach?
    Wielkie podziekowania za porady Danusiu.

  • Autor: surimka Data: 2007-10-09 20:11:23

    Zimą to daj jej spokój z nawożeniem .Gdy wstawisz donicę do wewnatrz,to zetnij boczne pędy i pozostaw ten główny ,chyba ze chcesz w przyszłym roku "pędzić" daturę krzaczaście.wtedy wszystkie skróć dosyć krótko - ok.30 cm nad ziemią.Należy wtedy opryskać na wszelkie grzyby i pleśnie i na ewentualne szkodniki.Ztym podlewaniem to też nie za często,najwyzej 1 raz na 2 - 3 miesiące,aby za szybko nie wypuszczała pędów.

  • Autor: elas Data: 2007-10-07 11:51:45

    Jezeli już nie będziesz miała wyjścia to zetnij pędy datury i wstaw je do dużego wazonu, dzbanka czy jakiegoś pojemnika i postaw to na parapecie okiennym, gdzieś z boku żeby nie zasłaniały świata. W marcu posadź do doniczki i pozostaw w mieszkaniu aż do wyniesienia na balkon, taras itd - tzn. po ustąpieniu przymrozków. Tak postępuje moja kuzynka która nie ma gdzie przechować dorosłej rośliny.

  • Autor: kokliko Data: 2007-10-11 15:35:34

    Widze, ze dzieki dzialkowiczom, nie tylko "ostanie" mi sie glowne drzewko, to jeszcze bedziemy sie rozmnazac ku uciesze przyszlych obdarowanych.
    Ogromnie Wam dziekuje za rady i serdecznie pozdrawiam.

  • Autor: bahus Data: 2007-10-13 13:43:49

    a co to jest datura? Działkę mam dopiero dwa sezony i nie wszystko jeszcze wiem.
    Bahus

Przejdź do pełnej wersji serwisu