Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Mango

  • Autor: kamila1234 Data: 2007-09-28 21:01:03

    Może ktoś wie czy mozna hodować mango z pestki?Jeśli tak to co zrobić ze świeżą pestką,która jest cała od miąższu i nie wiadomo jak ja obrać.

  • Autor: kryska Data: 2007-09-28 23:04:33

    Mango juz ma taki urok, ze ciezko jest pestke wykroic. Najsmaczniejsze jest takie miekkie i soczyste, jak troche polezy.
    A co do hodowania mango to pewnie dluuuuugo ci zajmie zanim cos wrosnie.

  • Autor: Mari Data: 2007-09-28 23:32:46

    Wyhodowalam kiedys mango z pestki ale w doniczce, w domu. Pestke wyszorowalam druciakiem zeby pozbyc sie resztek miazszu, umylam i .............zapomnialam o niej na dluzszy czas. Po kilku miesiacach pestka byla sucha i po potrzasnieciu nia wyraznie bylo slyszec stukot nasionka. Wsadzilam do doniczki do ziemi do kwiatow i po pewnym czasie wyroslo cos podobnego do cienkiego olowka, nastepnie na tym "czyms" wyrosly dwa listki, rosnace bardzo szybko, kiedy mialy wielkosc dloni, wyrosly nastepne, jeszcze wieksze i tak moje mango doroslo do wysokosci ok 1 m, kazdy nowy lisc byl wiekszy od poprzedniego  ale lodyga stale byla grubosci olowka. W efekcie lodyga sie zlamala pod ciezarem lisci i na tym sie skonczyly moje doswiadczenia z mango. 

  • Autor: kamila1234 Data: 2007-09-29 09:05:48

    Dziękuję, za odpowiedź, ale nie pocieszyłaś mnie:P Mimo to będę próbować :D Pozdrawiam :D

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2007-09-30 13:22:50

    fajna historia

Przejdź do pełnej wersji serwisu