Forum

Rozmowy wolne i frywolne

mamy jesień

  • Autor: basiaaa Data: 2007-09-29 13:55:50

    Mamy jesień . Nadchodzą słoty, a razem z nimi katar , kaszel i grypa . Zyczę każdemu jak najlepszego zdrowia , ale jak się złapie przeziębienie ?
    Podam Wam kochane żarłoczki domowy przepis na leczenie przeziębienia ( dla dorosłych ) : Piwo doprowadzić do wrzenia ( nie gotować ) dodać na czubku łyżeczki przyprawy tj. imbir , cynamon , gożdziki , gałka muszkatałowa , tymianek i majeranek wszystko parzyć ok. 5 -- 10 min . Przecedzić. Dodać do przecedzonego płynu łyżkę miodu i sok z połowy cytryny . Wypić . Następnie zrobić gorącą kąpiel i do łóżeczka .Taką kurację powtórzyć dwa razy , jak nie pomoże to do lekarza . Nie wychodzić z domu . Dla dzieci też mozna to zrobić na wodzie lub herbacie lipowej .
    Nikomu nie życzę przeziębienia , ale może przepis się przydać .

  • Autor: miauka Data: 2007-09-29 14:06:45

    nie znalam takiego przepisu i dziekuje za niego bo tutaj gdzie ja jestem to sie przyda napewno :)

  • Autor: basiaaa Data: 2007-09-29 14:09:33

    Cieszę się , że Tobie się przyda  . To jest bardzo stary przepis , stosowała go moja babcia . POZDROWIENIA Z KRAJU .Bardzo szybko go znalazłaś .

  • Autor: smakosia Data: 2007-09-29 14:20:34

    A ja polecam przed przeziębieniem i w trakcie: http://wielkiezarcie.com/przepis21870.html

  • Autor: Ulam Data: 2007-09-29 14:46:44

    podaję na niebiesko jako link
    http://wielkiezarcie.com/przepis21870.html

  • Autor: smakosia Data: 2007-09-29 14:57:22

    Dziękuję za "zniebieszczenie" :-)

  • Autor: basiaaa Data: 2007-09-29 15:09:16

    Ja dziękuję za ziołowe lekarstwo . Nie znałam tego przepisu . Dodałam do ulubionych . Przyda się , będzie wypróbowane .

  • Autor: nikolka Data: 2007-09-29 15:30:53

    O wlasnie czegos takiego potrzebowalam bo przeziebilam sie na amen. Czuje sie fatalnie , wszystko mnie boli, glowa peka, w gardle drapie, nos zatkany i do tego opryszczka . Wygladam jak 7 nieszczesc :(((( Wlasnie zrobilam sobie Twoja miksturke z czosnku i soku cytr i czekam do jutra zeby wypic . Mam nadzieje ze pomoze .Bardzo dziekuje za przepis Smakosiu

  • Autor: smakosia Data: 2007-09-29 15:50:21

    Życzę Wam dużo zdrowia i żeby to lekarstwo było potrzebne tylko profilaktycznie :-) Pozdrawiam.

  • Autor: jamajka Data: 2007-09-29 15:38:05

    O dzięki za super radę :-) Ja natomiast słyszałam od mojej koleżanki, która jest w ciązy i okropnie się przeziębiła, że piła ciepłe mleko z wodę mineralną gazowaną , tak poradziła jej lekarka, podziałało! To taka ciekawostka ode mnie :-) POZDRAWIAM!

  • Autor: basiaaa Data: 2007-09-29 16:12:44

     TEż CIEKAWE .MOżE TOś DORZUCI JESZCZE PRZEPISIK

  • Autor: jamajka Data: 2007-09-29 16:39:44

    He przepisik bardzo krótki pół kubka zalać ciepłym mlekiem i dopełnić wodą mineralną gazowaną :-)

  • Autor: nadia Data: 2007-09-29 19:27:22

    Dostalam od dady bardzo fajny przepis na zatoki lub zapchany nos:
    2 lyzki soli wymieszac z zaparzonymi ziolami ( po lyzce kazdego - majeranku, rumianku, miety, szalwi i tymianku ) wlac do miski, nakryc glowe recznikiem i wdychac przez 10 min. ( tzw. parowka ), nastepnie szybko do lozka. Zabieg powtarzac co wieczor w zaleznosci od samopoczucia.... Z tym przepisem nigdy sie nie rozstaje, zawsze go mam pod reka. DZIEKI DADA

Przejdź do pełnej wersji serwisu