Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Blaszka ocynkowana

  • Autor: ekkore Data: 2007-10-04 17:54:30

    Moje dziecię - tradycyjnie - o tym co przynieść do szkoły poinformowało w ciągu ostatniej godziny - bo po co wcześniej, niech mama się głowi...

    W każdym razie na jutro potrzebuje blaszkę ocynkowaną (baterię płaską i jabłko mam). skąd ja mogę wziąć - tzn jaki domowy sprzęt może zawierać taką część - byle za mocno nie rozbierać lodówki czy mikrofali (jeżeli posiadają one w sobie takowe blaszki)

  • Autor: aga9999 Data: 2007-10-04 18:07:56

    A nie masz takiej najzywklejszej blachy do pieczenia?
    Ta jest na ogol ocynkowana

  • Autor: ekkore Data: 2007-10-04 18:15:45

    Ta na zdjeciu jest ładna i nowa. A czy jeżeli wykorzystać by taka starą poodrapywaną, już przerdzewiłą to też mogłaby być? Bo mam chyba takową w piwnicy (jak nie wyrzuciłam)

    Z blachy ocybkowanej są też wiadra... takowego nie posiadam

  • Autor: aga9999 Data: 2007-10-04 18:28:20

    Nie wiem. Ale takie blaszki są tanie coś kolo 4zl. Moze rano jeszcze przed szkola uda się kupic. Bo taka zardzewiała..nie wiem czy sie nada. Może ktoś inny się wypowie.
    Mozna jeszcze skontaktowac sie z jakas kolezanka/kolega z klasy,bo czy jest sens zeby wszystkie mamy pozbywaly sie blaszek kuchennych?
    A pewnie tej blachy to wiele nie potrzeba, takze z 1 foremki mozna kilka kawalkow wyciac chyba...

  • Autor: Janek Data: 2007-10-04 18:52:18

    POWAŻNIE, OCYNKOWANA!!!
    Swoją drogą pierwsze słyszę o czymś takim. Wyrzuć jado śmieci,a nie piecz w niej ciasta. Jeśli faktycznie jest ocynkowana ...albo upiecz w niej ciasto z owocami.
    Może jeszcze garnki do gotowania masz też ocynkowane?...do kompotu i rosołu?!
    Pozdrawiam
    Janek

  • Autor: aga9999 Data: 2007-10-04 19:03:49

    No to sobie zobacz tutaj. Te wszystkie tanie blachy sa zrobione wlasnie z tego.

  • Autor: aga9999 Data: 2007-10-04 19:10:06

    Janek, znowu zaczynasz?
    Podejrzewam że większość osób tutaj na forum ma w swoim domu przynajmniej 1 taką blachę.

  • Autor: Janek Data: 2007-10-04 22:06:07

    Zwracam honor i przepraszam ...

    ... ale nie myślałem, że blachy do pieczenia są cynkowane. Okazuje się, że tak tylko, że elektrolitycznie.
    Ja cynkowane blachy czy wyroby z tych blach, uważałem zawsze za podkład nienadający się do naczyń spożywczych, a tym bardziej blach do pieczenia.
    Pozdrawiam
    Janek

  • Autor: aga9999 Data: 2007-10-04 22:42:15

    Janku, nie ma sprawy.
    Ja tez uwazam ze zdrowe to to nie jest do konca, ale mam tylko 2 takie (keksowke i prostokatna) i uzywam sporadycznie (2-3 razy w roku).
    Pozdrawiam

  • Autor: Ave Data: 2007-10-05 12:10:08

    Podpinam się pod Ciebie, ale pytanie własciwie również do innych - w czym w takim razie pieczecie ciasta ? z czego macie te blachy i tortownice ? Ja pieke własnie w takich "zwykłych" blaszkach, które kupuje w marketach :(((

  • Autor: aga9999 Data: 2007-10-05 12:23:39

    Muffiny w silikonowej, babke w szklanej.
    Tortownice mam taka tradycyjna blaszana, wczoraj wlasnie szukalam alternatywy, ale sa np silikonowe.
    No nie wiem czy silikonowa zastapi mi tortownice z odpinanym brzegiem?
    Ten brzeg czasami sie przydaje.
    Widzialam tortownice najtansze powlekane (i nie wiem czy to nie zwykla blacha powleczona najgorszym teflonem) za 30zl no i jakies fikusne za 120zl.

  • Autor: Janek Data: 2007-10-04 18:53:39

    Kawałek rynny musisz odciąć, chyba, że saplastikowe koło Ciebie.

  • Autor: ekkore Data: 2007-10-04 19:23:40

    a potem będą mnie ścigać za wandalizm..podejrzewam jednak, że są już plastikowe. A może nie - nigdy się im nie przyglądałam

    Ale znalazłam sposób - poszłam do sąsiada. On, podobnie tak jak mój teść, jest zapalonym zbieraczem przydasi do majsterkowania (śrubki, blaszki, druciki)  - i znalazł w piwnicy. Także dziecko nie pójdzie do lekcji nie przygotowane.

    Koleżanka stwierdziła, że akurat dzisiaj kupiła sobie szufelkę ocynkowaną (jej syn chodzi z moim do klasy) i chyba będzie musiała ukryć, aby nie powędrowała do szkoły

  • Autor: aki Data: 2007-10-07 18:47:19

     O jej.....ja mam prawie wszystkie takie blaszki, a garnek do mleka z gwizdkiem też ...chyba zrobię generalne porządki w kuchni.Dzięki .Poczytałam trochę w int.i zobaczcie sami - wkleję kawałek tekstu ----  ''  Duże znaczenie dla jakości przetworów mają naczynia, ponieważ użycie nieodpowiednich naczyń i narzędzi opóźnia pracę i obniża wartość odżywczą surowców, a w niektórych przypadkach może być przyczyną zatruć, np. naczynia ocynkowane, miedziane, mosiężne, żeliwne i emaliowane z uszkodzoną polewą. Metale te działają toksycznie, zwłaszcza w połączeniu z kwasami zawartymi w surowcu. ''

  • Autor: Petra Data: 2007-10-08 09:40:20

    Ja mam takie blaszki, wyłącznie, ale ciasta piekę na papierze do pieczenia i nic się z tym nie dzieje. Mało tego kupiłam nawet raz ze względu na wielkość blaszkę do ciasta NIEOCYNKOWANĄ! nieświadoma jakie to będzie miało konsekwencje, takie też są w sprzedaży!!! Ale wywaliłam wszystko łącznie z formą, bo zardzewiało na amen. Poza tym cynk jest dobry na włosy i paznokcie , więc nie wiem skąd problem ! Pozdrawiam!

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2007-10-08 10:07:11

    Petra a stad ze to nie chodzi tylko o cynk lecz jego zwiazki z innymi metalami. Ja mam blaszki szklane silikonowe lub emaliowane na czarno...Te ostatnie dobrze piel#ka ciasta potrzebujace wyzszej temperatury, lepiej sie rumienia.

Przejdź do pełnej wersji serwisu