Forum

Kuchenne porady

Mieso ze strusia

  • Autor: Malena Data: 2007-10-05 17:37:15

    Kochane Zarloki! Czy jadl ktos z was mieso ze strusia. Chodzi mi dokladnie o steki, ktore mozna kupic w sklepie. Juz kilka razy sie nad nimi zastanawialam ale jakos ciezko mi je kupic. Jakie jest w smaku to mieso, czy przypomina mieso drobiowe czy czy raczej dziczyzne? No i z czym je ew. podajecie?

  • Autor: smakosia Data: 2007-10-05 18:07:46

    Też mnie zaciekawiło Twoje pytanie i wyszperałam to: http://pychotka.pl/przepisy-kulinarne/inne-mi%EAsa/mi%EAso-strusia..html

  • Autor: Malena Data: 2007-10-05 18:17:27

    Cos mi sie wydaje, ze ciezko mi bedzie sie do niego przekonac. W smaku przypomina wolowine, ktorej ja nie lubie. A tak ladnie wygladaja te steki.

  • Autor: Mari Data: 2007-10-05 21:14:15

    Maleno, mieso ze strusia przypomina raczej cielecine a podobno jest nie do odroznienia od sarniny. Jest b.zdrowe bo prawie wcale nie zawiera cholesterolu, ma najmniej tluszczu ze wszystkich mies, zawiera natomiast proteiny i witaminy, wskazane dla osob chorych na cukrzyce.
    Steki nadaja sie swietnie na grila, trzeba jednak zamarynowac przed uzyciem. Jest kilka rodzajow marynat, np. na 600 g miesa strusiego:
    1/2 szklanki octu balsamicznego
    4 lyzki miodu
    4 lyzki oliwy z oliwek
    2 lyzki pokrojonych listkow bazylii
    1 lyzeczka musztardy typu Dijon
    sol
    pieprz swiezo zmielony
    2 lyzki masla do usmazenia stekow
    Mieso nalezy pokroic w cienki plastry, troche zbic tluczkiem, wlozyc do miski, zalac marynata, pozostawic co najmniej na 1 godzine, w miedzyczasie pare razy obrocic.
    Wyjac z marynaty, usmazyc na masle na zloty kolor.
    Druga marynata:
    2 lyzki oleju
    4 lyzki koniaku
    1 lyzka ziol prowansalskich
    0.5 cytryny
    troszeczke tabasco
    sol
    Marynowac 2-4 godziny, obracac w miedzyczasie.  

  • Autor: Malena Data: 2007-10-05 21:20:22

    Z tymi marynatami to swietna sprawa, szczegolnie ta pierwsza. Chyba jednak kupie te steki. Dziekuje Mari.

  • Autor: smakosia Data: 2007-10-05 21:43:36

    Mari, czy marynowanie z jakiegos powodu jest konieczne (niezbedne)?

  • Autor: Mari Data: 2007-10-05 22:12:23

    Tylko na szybkie przygotowanie miesa /grill, smazenie na patelni/. Do duszenia np. w smietanie nie trzeba marynowac. Mam jeszcze kilka ciekawych przepisow, gdyby ktos chcial wyprobowac to bardzo chetnie udostepnie. Maleno? Smakosiu?

  • Autor: smakosia Data: 2007-10-05 22:24:38

    To jeśli jesteś taka miła :-), to ja poproszę o przepis na takie w śmietanie. A co tam - jak szaleć, to szaleć! ;-) A może masz przepis na połączenie z warzywami?

  • Autor: Mari Data: 2007-10-05 23:07:53

    Smakosiu, juz wstawiam przepis na "strusine" w smietanie i pieczarkach:
    500 g strusiego miesa
    4 lyzki oleju
    3 cebule
    1 zabek czosnku
    250 g swiezych pieczarek
    100 g platkow migdalowych
    80 g masla
    250 ml slodkiej smietanki
    2 lyzki drobno posiekanej bazylii
    sol
    pieprz
    slodka papryka
    kari
    sos sojowy
    Mieso pokroic w cienkie paski. Platki migdalowe uprazyc na masle na zloty kolor /na 40 g masla/.
    Olej mocno rozgrzac na patelni, osmazyc na nim pokrojone mieso. Przyprawic sola, pieprzem, papryka i kari.
    Mieso i tluszcz zdjac z patelni. Na patelni rozpuscic  reszte masla /40 g/, osmazyc w nim czosnek i cebule.
    Wmieszac pieczarki pokrojone w cienkie plasterki. Dusic razem 10 minut.
    Wlac slodka smietane, dusic znowu 5 minut. Soso doprawic sosem sojowym, ew.sola i pieprzem.
    Do smietanowego sosu wlozyc mieso wraz z tluszczem z patelni.
    Na koniec wmieszac do sosu ok. 2/3 uprazonych platkow migdalowych.
    Wszytko razem dobrze podgrzac.
    Przed podaniem posypac reszta migdalowych platkow i drobno pokrojona bazylia.
    Podawac z ryzem. 

  • Autor: Malena Data: 2007-10-05 23:11:51

    Chetnie poznam twoje przepisy.

  • Autor: Mari Data: 2007-10-05 23:27:17

    Znalazlam takie ciekawe przepisy:
    - duszene mieso ze strusia marynowane 4 dni w jogurcie, w sklad sosu wchodzi np. czerwone wino i suszone brzoskwinie
    - mielone mieso ze strusia na kapuscie
    - steki ze strusia z konserwowanymi buraczkami i imbirem
    - mieso ze strusia z zoltym grochem
    - mieso ze strusia z ananasem i paprykami w trzech kolorach
    i wiele innych. Przepisy te znalazlam na czeskim necie, nie sa przeze mnie wyprobowane wiec nie recze za efekt koncowy, wybieralam oryginalne przepisy, jest ich straaaaaaaaasznie duzo!
    Pozdrawiam amatoro i amatorki "strusiny". 

  • Autor: Malena Data: 2007-10-05 23:45:27

    Dzieki Mari za trud jaki sobie zadalas, zeby znalezc te przepisy.

  • Autor: smakosia Data: 2007-10-06 08:47:42

    Mari serdecznie dziękuję za ten przepis na mieso strusia w śmietanie i pieczarkach. Jeśli tylko uda mi się kupić ten "rarytas", to będę eksperymentować :-)

  • Autor: asiaff Data: 2007-10-05 18:14:15

    Jakie jest w smaku to nie mam pojęcia,ale znalazłam takie przepisy
    http://www.strusie.pl/przepisy_kulinarne.html
    http://www.restaurants.pl/przepisy/miesa/strus_worzech.htm

  • Autor: Malena Data: 2007-10-05 18:17:51

    Dziekuje za linki.

  • Autor: smakosia Data: 2007-10-05 18:18:52

    Jak poczytałam sobie informacje w tym linku, który podałam Ci powyżej, to aż mi się zrobiło szkoda, że nie mogę teraz kupić sobie kawałka takiego mięsa. Skoro smakuje jak najlepsza wołowina a do tego jest kruche, soczyste i niezwykle zdrowe to ja też chcę! :-) Chyba nigdy nie trafiłam na takie mięso...? Gdzie je można kupić? Pamiętasz może cenę?

  • Autor: Malena Data: 2007-10-05 18:23:16

    Ja widzialam je u nas w Lidlu a cena to ok. 4-5 Euro. Nie pamietam tylko ile tych stekow jest w opakowaniu: 2 czy 3. Moze polski Lidl tez ma go w asortymencie. U nas pojawil sie jakies 2-3 miesiace temu.

  • Autor: smakosia Data: 2007-10-05 18:53:18

    O! Fajnie, że w Lidlu, bo jest szansa, że w Polsce też będzie. Póki co niedługo jadę do Niemiec to z pewnością poszukam i skuszę się na ten "wynalazek". Mam prośbę - wpisz proszę nazwę tego mięsa ze strusia. Nie znam niemieckiego i jak przedszkolak muszę go szukać z kartką :-D Jak pakują te steki?

  • Autor: Malena Data: 2007-10-05 20:07:48

    Na opakowaniu pisze: Straußensteak ( w innych sklepach moze byc Straussensteak).

  • Autor: smakosia Data: 2007-10-05 20:12:03

    Dziękuję. Będę szukała a jak już znajdę, to z pewnościa kupię, bo jestem ogromnie ciekawa smaku tego mięsa.

  • Autor: asiaff Data: 2007-10-05 18:39:18

    Jeszcze się z tym mięsem nie spotkałam ale takie są ceny u nas w Polsce http://www.strusiakraina.pl/php/index.php?lang=pl&content=oferta

  • Autor: smakosia Data: 2007-10-05 19:21:33

    No no, ceny niezłe co? Jak znajdę, to i tak się skuszę. Przecież czasami można zaszaleć, nie? :-D

  • Autor: Tekla Data: 2007-10-05 19:00:59

    Jadłam w restauracji chińskiej. Był to przepyszny stek. Ale jak oni to robią, nie mam pojęcia. Polecam do spróbowania jak bedzie taka możliwość.Tekla

  • Autor: Malena Data: 2007-10-05 20:09:01

    A z czym byl ten steak u Chinczykow?

  • Autor: Balbina71 Data: 2007-10-10 15:13:10

    Tu u nas sa farmy gdzie hoduja strusie i wlasnie tam mialam okazje sprobowania tego rarytasu.
    Mozna kupic takze sobie strusie jajo-nie wiem chyba by bylo dobre sniadanie dla 10 osob ha ha.
    Robia tez tam kielbaski, mielone itd. Pychota.
    Pozdrowienia,Kaska

  • Autor: kurkuma Data: 2007-10-05 21:34:08

    Jadłam mięso ze strusia ale jakoś specjalnie się nim nie zachwyciłam. Mi to mięso przypominało raczej wątrobę wołową. Zobaczcie jak to trudno określić smak i jak różne są odczucia.

Przejdź do pełnej wersji serwisu