Forum

Kuchenne porady

Do czego sos pesto?

  • Autor: Myszor Data: 2007-10-10 15:47:18

    Co mogę ugotować dodając sos pesto? Jeśli do mięsa to w jaki sposób? Peklować w tym? Piec?
    Makaronu nie znoszę i tu mam problem bo sosu koniecznie muszę spróbować...
     

  • Autor: Balbina71 Data: 2007-10-10 16:07:20

    Dobre na pizze i makaron

  • Autor: kasia d Data: 2007-10-10 23:22:11

    ja rowniez polecam na pizze. robie tak bardzo czesto - zamiast sosu pomidorowego - pesto, jakas mozzarella, czy ser plesniowy, pieczarki, kielbaska, papryka, czy co mam w lodowce, swiezy pomidor... mmmm... pycha!

  • Autor: Malena Data: 2007-10-10 16:41:40

    Pesto mozesz dodac prawie do kazdej potrawy, np: zapiekanki, miesa, zimnych przekasek itp.

  • Autor: patusanka Data: 2007-10-10 17:51:16

    Pesto można użyć jako zamiennik masła , smarując nim kanapkę :)

  • Autor: Myszor Data: 2007-10-11 21:27:25

    Dzięki wielkie, z propozycji na pewno skorzystam:) Pozdrawiam:)

  • Autor: kokliko Data: 2007-10-13 02:56:12

    Jesli nie lubisz makaronow, to dodawaj pesto  jak Wlosi, czy Francuzi z poludnia (tyle, ze oni nazywaja to pistou) do slawnej minestrone, inaczej mowiac zupy jarzynowej .Jarzyny  musza byc pokrojone w grubsze kawalki niz do polskiej zupki (marchewka, seler naciowy, troszke pora, troche wloskiej kapusty, zielona fasolka, albo mamut - pocieta skosnie, cebula w piorkach , ze 2 pomidory obrane ze skorki, bez pestek, do tego garstka bialej ugotowanej fasoli (moze byc ewentualnie z puszki, wtedy wrzucasz pod koniec gotowania) mala puszke.
    Rzecz w tym zeby z lekka podsmazyc na oliwie jarzyny, zalac woda, albo bulionem (z kostki) , troche podgotowac, jarzyny i tak same zmiekna.
    Powinny jednak, tak jak dobre spaghetti stawiac "maly opor" w czasie jedzenia, jednym slowem musza byc al dente. Oczywiscie sol i pieprz do smaku, a potem po lyzeczce pesto do talerza.Wlosi dorzucaja jeszcze troche makaronu (kolanka, albo male lazanki), ale skoro nie lubisz, to omin. Zupa i tak bedzie pyszna. Smacznego.

  • Autor: nikolka Data: 2007-10-14 17:00:32

    Ja uwielbiam rybe (np filety z dorsza ) pieczone z sosem pesto - zarowno zielonym jak tez z czerwonym. Pychotka :))))))

Przejdź do pełnej wersji serwisu