Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Czy takie głupie ................??????

  • Autor: tex55 Data: 2007-10-16 18:08:07

                           Od pewnego czasu zaczynam obserwować dość nie normalne zjawisko jakie ma tutaj miejsce, a konkretnie chodzi mi o osoby które usiłują zrobić z nas ...... idiotów. Nie wiem czy uważają się za takie cwane, chytre i myślą, że jest tutaj stado baranów które nic nie widziało nie widzi i widzieć nie będzie ........Mam na myśli te wszystkie osoby które .... no cóż trzeba nazwać to po imieniu – KRADNĄ cudze przepisy wklejając je jako swoje. Już nie o prawa autorskie mi chodzi bo jeśli ktoś poczuje się tym urażony, że bez jego zgody i wiedzy przepis został użyty – ma prawo wstąpić na drogę sądową !!!!!! Mnie boli tylko jedno że ktoś ( te osoby) traktują nas jak ........... ( no nie wiem jak to nawet nazwać ) Myślą, że nikt żadnej innej tematycznej strony w internecie nie oglądał i siedzi tylko na WŻ. Szczytem chamstwa i bezczelności jest już wklejanie takich samych zdjęć pod tymi KRADZIONYMI przepisami co świadczy o braku inteligencji złodzieja.

                         I teraz mam propozycję - PIĘTNUJMY takich “Użytkowników” dając im jednak szansę wytłumaczenia się za pierwszym razem ( cóż każdy może się pomylić i wkleić przepis zamiast dodać go do ulubionych ...(sam siebie teraz oszukuję ), ale niech będzie, że to pomyłka). Taki “Użytkownik” niech ma szansę na wyprostowanie tego błędu , sprostowanie go, natomiast gdy dalej będzie trwał w przekonaniu, że robi słusznie lub nie sprostuje (oczywistej) pomyłki, wytknijmy go palcem niech będzie TRĘDOWATY. Zróbmy czarną listę takich “Użytkowników” Dość już chamstwa dookoła ....................Pozdrawiam.tex55

  • Autor: Alaewa Data: 2007-10-16 18:30:02

    Popieram. Zdaję sobie sprawę, że ktoś zamieszcza "swój" przepis, używany od lat, nie mając pojęcia, że w WŻ już ktoś inny podał taki sam. Ale sama trafiłam tu na przepis dokładnie skopiowany (wraz ze zdjęciem!!), który zamieścił tu inny użytkownik WŻ. Trudno więc tu powiedzieć, że ten kto to zrobił, nie był świadom "plagiatu". Takie osoby trzeba w jakiś sposób piętnować, a "czarna lista", to chyba dobry pomysł. Zgadzam się z tex55- Ala

  • Autor: kawa3 Data: 2007-10-16 18:30:24

    Ja generalnie nie zajmuję się tym,czy ktoś wklepał swój przepis czy nie.Zeby powiedzieć o przepisie ,,mój,, trzebaby go od początku do końca wymyśleć samemu i opatentować.A chyba mało jest takich przepisów na naszej stronie.Nie mogłabym powiedzieć np. o szarlotce, czy innym daniu że to jest mój przepis.Ale to tylko moja opinia

  • Autor: luckystar Data: 2007-10-16 18:45:19

    Kawusiu (och jak ja Cie lubie bez cukru i z mlekiem :))) oczywiscie, ze malo jest przepisow wymyslonych od A do Z - gdybysmy byli tacy zdolni to wydawalibysmy ksiazki i mieli programy telewizyjne, co nie znaczy, ze nie mozemy miec odrobiny szacunku do samych siebie, juz nie mowiac o innych. Kazdy z nas wpisujac przepis podaje zrodlo i ewentualne modyfikacje, natomiast "zrzynanie" prosto z innych stron lacznie ze zdjeciami jest (ja tez mam problem w uzyciu slowa, za ktore nie bede zbanowana). Sa tez przepisy ze zdjeciami z magazynow, ksiazek (nie wiem, nie bede szukac zrodel), to widac ..... i nie wierze, ze nie rozpoznajecie takich przepisow i zdjec. Tez uwazam, ze walki o prawa autorskie zupy grzybowej sa troche przesadzone.... no chyba, ze ktos zrobil grzybowa bez grzybow i mimo wszystko uzyskal pozadany smak.... Ale chodzi o czysty szacunek do naszej pracy....sa wsrod nas tacy, ktorzy wkladaja wiele pracy w przedstawienie wlasnych przepisow, nie bede wymieniac, ale wszyscy znamy te "wypieszczone" ksiazki :))) i taki Uzytkownik ma stac w rownym szeregu ze zlodziejem ????? No nie !!!! Cos mi sie tu nie podoba .....

  • Autor: nadia Data: 2007-10-16 19:10:04

    Chetnie bym wkleila link takiej osoby, ale sie powstrzymam i poczekam jeszcze troche....

  • Autor: luckystar Data: 2007-10-16 19:18:04

    z tego co wiem, to nie Ty jedna masz ochote na ten link :)))

  • Autor: Balbina71 Data: 2007-10-16 19:26:49

    no to dawajcie ja tez czekam

  • Autor: tex55 Data: 2007-10-16 18:46:26

    Prosta sprawa  jeśli coś nie jest twoje podpiszesz - przepis zasłyszany lub znalezoiny ale nie swoim nikiem jako własny !!! . Pozdrawim tex55

  • Autor: krysia64 Data: 2007-10-16 18:40:25

    Tomek .....jestem jak najbardziej za ................CZARNĄ LISTĄ 
    Bo ten temat powraca jak bumerang co rusz .
    a chyba nie lubimy jak sie robi z nas idiotów do potęgi entej.

  • Autor: luckystar Data: 2007-10-16 18:46:15

    Masz 100% racji !!!!! Jestem ZA !!!!!

  • Autor: nadia Data: 2007-10-16 19:11:29

    Sorki Lucky nie czytalam Twojego komentarza i napisalam podobny - widocznie tak samo myslimy ;)

  • Autor: nadia Data: 2007-10-16 19:03:39

    Masz 100% racje i podpisuje sie pod tym,bo tez juz mi to zaczyna dzialac na nerwy! Troche mozna, ale bez przesady, chyba wiem kogo masz na mysli....

  • Autor: nonka4 Data: 2007-10-16 21:49:35

    popieram

  • Autor: puma82 Data: 2007-10-17 09:00:04

    Witam wszystkich! Jestem tutaj zalogowana od niedawna,i nie zamieściłam jeszcze żadnego swojego przepisu,aczkolwiek dodałam już kilka do ulubionych.I aż strach pomysleć,co by było,gdybym przez przypadek lub z powodu mojej niewiedzy zrobiła coś nie tak i przepisy te pojawiłyby się jako moje.Prześledziłam już kilka wątków na ten temat i trochę zaczęłam się bać:( Nie mam zamiaru nikomu kraść przepisów  i nie chciałabym żeby przylgnęła do mnie etykietka złodziejki, po prostu boję się,że przez moją niewiedzę mogę zrobić coś nie tak :-/Chodzi mi po prostu o to,żeby stali bywalcy ,byli troszkę bardziej wyrozumiali,i tak jak napisał tex55,dali szansę wytłumaczenia się. Jesteście tutaj dłużej i pewnie dużo więcej przeżyliście,nieraz spotkaliście się z kradzieżami Waszych przepisów,i Wasza złość jest zrozumiała.Też bym była zła, gdybym zobaczyła swój przepis pod nickiem innej osoby lub na innym forum kulinarnym.Ale weźmy też pod uwage,że są wsród Nas laicy,którzy mogą pomyłkowo coś wywinąć,nawet o tym nie wiedząc.Pozdrawiam serdecznie,miłego dnia :-)

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2007-10-17 09:12:48

    pumo82 nie stresuj sie! Nawet jakby Ci sie cos takiego zdarzylo przeprosilabys grzecznie poszkodowanych i umiescila przepisy stosownie w ulubionych. Pomylki moga sie kazdemu zdarzyc i Twoim zachowaniem "po fakcie" najlepiej bys pokazala, ze zadnych nieczystych intencji nie mialas. My naprawde nie gonimy kazdego komu sie przydaezy jakas pomylka wystarczy poprawic. Kazdy rozumie  dylematy nowych czy osob nie umiejacych sie jeszcze pewnie tu poruszac. Pozdrawiam serdecznie!

  • Autor: puma82 Data: 2007-10-17 12:10:12

    Ufff.....to super.Dzięki za szybką odp.na moją wiadomość. Pozdrawiam,i zabieram się za szukanie czegoś smakowitego na obiad :-)

  • Autor: Janek Data: 2007-10-17 16:19:01

    Puma, czyś Ty czasem nie powinna być "kicia"...jeśli się tak boisz. Nie idź do manicura przez miesiąc, żeby pazurki orosły ...i .... dalej już wiesz.....
    Pozdrawiam
    Janek

  • Autor: puma82 Data: 2007-10-17 17:34:36

    Kicia też ładnie brzmi A pazurki trzeba przycinać,bo można kogoś za mocno podrapać Pozdrawiam

  • Autor: Janek Data: 2007-10-18 17:08:58

    Brak odpowiedzi na temat wklepywania przepisów, odpowieedź nie zaliczona....;-))))))

  • Autor: Wkn Data: 2007-10-17 10:44:18

    Użytkownik puma82 napisał w wiadomości:
    > > moje.Prześledziłam już kilka wątków na ten temat i trochę zaczęłam się bać:(
    >

    Nie ma czego sie bać. Gdy dochodzi do sytuacji, w której użytkownić łamie prawa autorskie - świadomie lub nie, wysyłamy mu grzecznego w tonie maila z prośbą o wyjaśnienie i/lub wykasowanie zamieszczonych na stronie przepisów. Do banowania, czy jak się niektórzy obawiają linczowania na forum wcale nie musi i nie powinno dochodzić :)
    Głowa do góry i miłego korzystania ze strony.

    Wkn

Przejdź do pełnej wersji serwisu