Forum

Gawędy o jedzeniu

Selery marynowane

  • Autor: newa Data: 2007-10-18 17:00:15

    Witam,to mój debiut na forum,mam nadzieję że znajdę tu pomoc.Nam bardzo piękne selery z własnej hodowli i od jakiegos czasu bezskutecznie poszukuje przepisu na selery marynowane,by móc je później wykorzystać do sałatek np.Dziękuję z góry za wszelkie rady :)

  • Autor: Mari Data: 2007-10-18 20:50:59

    Mam troche inny przepis:
    1 kg selera
    1 lyzeczka kwasku cytrynowego
    1/4 l wody
    1/2 l octu 8%
    1/2 lyzeczki soli
    2 lyzki oleju
    2-4 liscie selera
    Dobrze oczyszczony seler wlozyc do wody zakwaszonej kwaskiem cytrynowym. Stopniowo kroic w "pofalowane" kawalki /specjalnym nozem do ozdobnego krojenia warzyw i owocow/. Pokrojony seler ugotowac w tej samej, zakwaszonej wodzie, okolo 20 minut. Odlac, wlozyc do przygotowanych sloikow, zalac 1/4 litra wody, przegotowanej z 1/2  l octu 8% i sola.Do kazdego sloika wlozyc 1-2 liscie selera /wyjda 2 sloiki po 320 ml/. W koncu dodac do kazdego sloika po 1 lyzce oleju. Zamknac sloiki. Sterylizowac 20 min w temp. 90 stopni.
    Przepis ten znalazlam na czeskim necie.

  • Autor: gitan Data: 2007-10-18 21:20:44

    U mnie tez obrodzily selery i robie je tak:
    Zalewa   4szk wody
                  1 szk octu
                  1 lyzka soli
                  3 lyzki cukru
    To wszystko zagotowac. Seler pokroic w paski /ja kroje w malakserze / nakladam do sloikow zalewam  zalewa i pasteryzuje 15 minut.
    Tak przygotowany seler uzywam do salatek

  • Autor: newa Data: 2007-10-18 22:02:51

    Dziękuję bardzo:),na pewno wypróbuje któryś w przepisów i dam znać jak mi wyszło

Przejdź do pełnej wersji serwisu