Forum

Kuchenne porady

gotowanie na parze

  • Autor: ewu Data: 2007-10-24 09:21:52

    Zamierzam sobie sprawić garnek do gotowania na parze. Wymyśliłam to ostatnio i potrzeba mi rady jaki ten garnek kupić czy może urządzenie do gotowania na parze bo i takowe widziałam. Jak by ktoś już używał takiegoż rodzaju ustrojstw to proszę o wskazówki co, jak i z czym. Pozdrawiam ewa

  • Autor: ursulia Data: 2007-10-24 09:27:40

    Witam, korzystałam z parowara na kabel ale teraz posiadam ceramiczny garnczek na gaz, którego elemeny mogę ustawić bezpośrednio na stole. Różnicy w smaku nie ma jest tylko różnica w cenie prąd / gaz. Jedzenie z nich oczywiście baaardzo zdrowe, ale do smaku trzeba się przyzwyczaić. Na początek, spróbuj nadstawkę na garnek ( minusem tego jest, że można tylko niewielką ilość jedzenia zrobić w tym ) i dowiesz się czy napewno tego chcesz. Pozdrawiam. Ulka

  • Autor: ekkore Data: 2007-10-24 09:51:30

    Ja mam normalne garnki do gotowania na parze. Jeden okrągły, piętrowy (dół można wykorzystać jako normalny garnek) i drugi olbrzymi podłużny, zajmujący dwa gazy - kupiony w Ikei - jako garnek do ryb (ja gotuję w nim knedlika, w tym celu go kupiłam).

  • Autor: bea39 Data: 2007-10-24 10:21:14

    Ja mam zwykłe bambusowe garnki do gotowania na parze.Kosztowało mnie to grosze, ale jestem z nich zadowolona

  • Autor: dotha Data: 2007-10-24 12:11:29

    Może pomyśl o szybkowarze, można gotować na parze przy użyciu wkładki, a poza tym potrawy z szybkowara są szybsze do zrobienia. I smaczne. Mnie zachwyciło...

  • Autor: rybka_M Data: 2007-10-25 11:21:35

    Ja używam zwykłej wkładki do gotowania na parze. Dzięki temu, że ma ona składany brzeg, pasuje do wszystkich garnków.

  • Autor: rybka_M Data: 2007-10-25 11:35:19

  • Autor: kasiia Data: 2007-10-25 19:50:47

    http://www.amazon.de/gp/product/images/B000N20ZCS/ref=dp_image_0/302-1467023-5536851?ie=UTF8&n=3167641&s=kitchen

    mam cos takiego ..nie dokladnie ten model ale to nie takie wazne.. jestem bardzo zadowolona.. obiad gotowy w pól godziny.. warzywa.. mieso lub ryba..
    moja siostra i mama tez takie cos posiadaja.. i obie chwala.. mam tez wkladke do garka jak rybka ale schowalam ja gleboko do szafki

  • Autor: danutellka Data: 2009-10-26 11:47:35

    Gdzie można kupić taka fajowa wkładke ?? napiszcie błagam ;)

  • Autor: RN Data: 2009-10-26 12:07:36

    W sklepie z artykułami gospodarstwa domowego, na targu, w markecie. Tez coś takiego mam juz od lat. Cena 10-15 zł.

  • Autor: elunia.o Data: 2009-10-26 19:52:29

    Mam garnek TEFAL i jestem bardzo zadowolona. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, żeby powierzchnie do gotowania były odpowiednio duże i żeby miał trzy poziomy gotowania. Najczęściej robię: 1 warstwa ryż, 2 warstwa mrożonka warzywa na patelnię i 3 warstwa filet z kurczaka.Przygotowanie obiadu to ok. 30 min.Jedyny minus, to znalezienie w kuchni miejsca na ten garnek, bo jest dosyć duży, nawet po złożeniu. 

  • Autor: as Data: 2009-10-26 21:23:19

    Czy możesz mi tu na prywatną wiadomość napisać jak przygotowujesz to jedzonko. Też mam Tefal ale 3 miesiące sobie stoi i nie mam odwagi spróbować.

  • Autor: elunia.o Data: 2009-10-29 11:34:52

    Użytkownik as napisał w wiadomości:
    > Czy możesz mi tu na prywatną wiadomość napisać jak przygotowujesz to
    > jedzonko. Też mam Tefal ale 3 miesiące sobie stoi i nie mam odwagi
    > spróbować.
    Proszę bardzo! Filet z kurczaka przekrawam na pół, żeby nie był zbyt gruby. Posypuję przyprawami: vegeta, papryka słodka, zioła prowansalskie (co kto lubi) i odstawiam na parę minut.W moim zestawie była miseczka na ryż, wsypuję do niej woreczek ryżu, dodaję 1/2 albo mniej kostki rosołowej i zalewam wrzącą wodą.Ryż ustawiam na samym spodzie. 2 poziom to dowolne mrożone warzywa. Wysypuję je do naczynia i nie doprawiam, bo mają swój pyszny, naturalny smak. Ewentualnie można posolić.3 poziom to filet.Zamykam garnek, nastawiam na 25-30 min i gotowe. Po koniec gotowania obracam filet na drugą stronę, bo zbiera się na nim trochę soku.
    Zachecam do wypróbowania garnka.Przy takim obiedzie jest mało pracy no i ta świadomość,że się zdrowo odżywiam. Pozdrawiam

  • Autor: atek Data: 2009-10-29 20:06:49

    Widziałam w sklepie specjalne torebki do gotowania na parze w kuchence mikrofalowej. Z opakowania wynika, że 300 gram warzyw można ugotować w cztery minuty. Czy ktoś z Was  może już takie woreczki wypróbował ? Ja mam garnek dwupiętrowy który stawiam na gaz  i najbardziej lubię w nim robić kluski na parze - niestety kupuję te już "podparowane". Garnek już się trochę powyginał - woda kiedyś odparowała do zera , ale nadal mi służy. Moja córka często gotuje w tym garnku warzywa .

  • Autor: stokrotka390 Data: 2009-10-30 09:52:51

    Nie znam co prawda tych torebek do mikrofali, ale uzywam folii (rekaw) do piekarnika i wydaje mi sie, ze potrawy sa jeszcze smaczniejsze jak na parze (ale to kwestia gustu). Ostatnio robilam rybke z warzywami i bardzo nam smakowala. Pozdrawiam i radze wyprobowac.

  • Autor: anna702 Data: 2009-10-29 22:32:48

    Ja mam zwykle garnki jeden stoi na drugim ten gorny ma dziurki i pokrywke, stawiam na gazie. Gotuje w nim wszystkie warzywa, robie niesamowite kotlety mielone kladac foglie srebrna, sa wtedy jak duszone we wlasnym sosie, kurczaka, indyka, krewetki.
    Zacznij gotowac warzywa i przekonasz sie jaka jest roznica w smaku! Polecam na poczatek brokuly.

Przejdź do pełnej wersji serwisu