Forum

Kuchenne porady

Szparagi konserwowe

  • Autor: alfa_beta Data: 2007-10-29 08:38:23

    Dostałam  dwie  puszki  konserwowanych  szparagów  i  nie  mam  pojęci  co  mogłabym  z  nich  zrobić.  Wszystkie  sałatki,  które  znalazłam  mają  w  przepisach  świeże. Może  ktoś  ma  jakiś  pomysł? 

  • Autor: Mari Data: 2007-10-29 10:40:41

    Cienkie plasterki szynki /najlepsza konserwowa - kwadraty/ rozlozyc, na ukos polozyc odsaczony z zalewy szparag, zwinac, odkroic koncowki, tak by szparag byl widoczny w przekroju, ulozyc na listkach salaty, ozdobic "kleksem" z majonezu. Pyszne! 

  • Autor: alfa_beta Data: 2007-10-29 11:48:59

    Dzięki Mari, na pewno skorzystam z Twojego przepisu.

  • Autor: Glumanda Data: 2007-10-29 13:13:55

    Moge tylko potwierdzic, ze to jest wspaniala metoda na zuzycie szparagow, do tego i szynka i szparagi zmieniaja w tej kompozycji smak na extra wykwintny. Nadaje sie wspaniale na elegancka kolacje :) Glumanda :)

  • Autor: alfa_beta Data: 2007-10-29 13:58:46

    Miałam nadzieję, że  odezwie  się  któraś  z  dziewczyn  mieszkających  w  Niemczech, bo  tak  naprawdę  tam  nauczyłam  się  doceniać  i  jeść  szparagi, ( jest  dużo  potraw  z  tą  roślinką), ale  z  tego  co  pamiętam  to  do  wszystkiego  wchodziły  świeże.
    Glumanda, a  może  masz  w  swoich  zbiorach  przepis  na  "weselną  zupę" (nie  wiem  czy  dobrze  zapamiętałam Hohzaitsup?supe?).

  • Autor: Glumanda Data: 2007-10-29 23:09:33

    Hallo alfa-beta! Nie mam pod reka ale moge przejrzec moje szpargaly z przepisami. Myslisz taki bulion i nalesnikiem pokrojonym i kluseczkami z watrobki?... dowiem sie i dam Ci znac.Sprobuj tych szparagow z szynka... palce lizac ... mniam!

  • Autor: alfa_beta Data: 2007-10-30 06:45:40

    Tak, to było coś  takiego. Pamiętam,że to  była  bardzo dobra  zupka  oprócz Soljanki,  tylko  to  zamawialismy.
    Z góry dziękuję  i  pzdrawiam.  :)) 
                                                     Irena
                                            

  • Autor: Glumanda Data: 2007-10-31 15:30:59

    Zupa weselna dodana... moze nie jest originalny przepis ale musi byc dobry :) mniam!

  • Autor: Eithel Data: 2007-10-31 16:38:45

    zrob salatke jezynowa z nimi:)mniam

  • Autor: alfa_beta Data: 2007-11-05 06:43:01

    Dzięki Glumanda.:))))

Przejdź do pełnej wersji serwisu