Forum

Gawędy o jedzeniu

Najlepsze knajpy w Polsce - pilnie poszukiwane

  • Autor: lubczyk69 Data: 2007-11-08 11:16:12

    Mam polecić znajomemu zagraniczniakowi najlepszą gastronomię w Polsce. Kto może niech podpowie proszę. Liczy się wszystko. To gdzie jest drogo i do d...y. To gdzie jest drogo ale jest warte ceny i to gdzie nie jest drogo ale zaskakująco dobrze. Atmosfera, kultura obsługi i fachowość całej załogi. Otwieram przetarg nieograniczony Wskazane restauracja będą anonimowo oceniane i mają szansę dostać się do międzynarodowego przewodnika po Polsce. Korespondencję proszę najlepiej kierować na: konfekt@poczta.fm

  • Autor: elcia0717 Data: 2007-11-08 11:26:19

    Jestem ze Szczytna i chciałam polecić moje ulubione restauracje w moim mieście "MAZURIANE" i "FILIPS CAFE". W obu knajpkach serwują smaczne i stosunkowo niedrogie dania. W "MAZURIANIE" oprócz wielu dań z grila serwują również ryby i pizze. Polecam szczególnie tam polędwiczki w sosie gorgonzola. mm rozpływaja sie w ustach. W drugiej restauracji polecane sa dania proste takie jak placki ziemniaczane, pierogi ale i kaszanka smazona z cebulką ale równiez i kotlet schabowy pod nazwą wspomnienie PRL-u. Mi jednak najbardziej smakują tam polędwiczki w ziołach. Bardzo zapraszam do naszego pięknego miasta na mazurach.

  • Autor: lubczyk69 Data: 2007-11-08 11:32:03

    Użytkownik elcia0717 napisał w wiadomości:
    > Jestem ze Szczytna i chciałam polecić moje ulubione restauracje w moim mieście
    > "MAZURIANE" i "FILIPS CAFE". W obu knajpkach serwują
    > smaczne i stosunkowo niedrogie dania. W "MAZURIANIE" oprócz wielu
    > dań z grila serwują również ryby i pizze. Polecam szczególnie tam polędwiczki
    > w sosie gorgonzola. mm rozpływaja sie w ustach. W drugiej restauracji polecane
    > sa dania proste takie jak placki ziemniaczane, pierogi ale i kaszanka smazona
    > z cebulką ale równiez i kotlet schabowy pod nazwą wspomnienie PRL-u. Mi jednak
    > najbardziej smakują tam polędwiczki w ziołach. Bardzo zapraszam do naszego
    > pięknego miasta na mazurach.
    Dzięki, ale nieco więcej wiadomości byłoby mile widziane. Np. adres, nr telefonu albo stronka w Internecie

  • Autor: monika_70 Data: 2007-11-08 11:35:20

    polecam "kraczmę bida" na trasie lublin-warszawa, (to jest koło Garbowa), atmosfera super, posiłki ogromne i smaczne,

  • Autor: aga9999 Data: 2007-11-08 11:56:33

    Użytkownik monika_70 napisał w wiadomości:
    > polecam "kraczmę bida" na trasie lublin-warszawa, (to jest koło
    > Garbowa), atmosfera super, posiłki ogromne i smaczne,

    a ja nie wiem czy o tego typu gastronomie lubczykowi chodzi..
    Lubczyk masz na mysli restauracje ktore serwuja dania typu ą, ę?

  • Autor: Narwen Data: 2008-09-15 18:57:52

    Użytkownik aga9999 napisał w wiadomości:
    > Użytkownik monika_70 napisał w wiadomości: > polecam "kraczmę
    > bida" na trasie lublin-warszawa, (to jest koło > Garbowa), atmosfera
    > super, posiłki ogromne i smaczne,a ja nie wiem czy o tego typu gastronomie
    > lubczykowi chodzi..Lubczyk masz na mysli restauracje ktore serwuja dania typu
    > ą, ę?



    BYLAM POLECAM MILO MILO PRZEMILO MOJA ULUBIONA RESTAURACYJKA JAK JADE W TRASIE DO LUBLINA ZAWSZE TAM SIE STOLUJE
    W LUBLINIE POLECAM KARCZME ULICE MIASTA I RYDZE Z PATELNI :))

  • Autor: nata30 Data: 2007-11-19 16:48:37

    http://www.karczmabida.lublin.pl/index.html

  • Autor: janeczka669 Data: 2010-10-19 21:20:42

    Bida jest dokładnie w Bogucinie.
    Też się przyłączam, do pochwał tanio i smacznie z czystym sumieniem  polecam.
    Z racji miejsca zamieszkania polecę rownież restaurację "Trojka " w Przemyślu przy ul. Lwowskiej.
    Nie jest to tani lokal , ale wart swojej ceny.
    Kolejny dobry lokal w tym mieście to restauracja "Dominikańska", ul Plac Dominikański 3 - w centrum miasta,
    smaczne domowe jedzenie i przystępne ceny.
    Obie restauracje serwują dobrą polską kuchnię.

  • Autor: Narwen Data: 2008-09-15 18:56:20

    Użytkownik elcia0717 napisał w wiadomości:
    > Jestem ze Szczytna i chciałam polecić moje ulubione restauracje w moim mieście
    > "MAZURIANE" i "FILIPS CAFE". W obu knajpkach serwują
    > smaczne i stosunkowo niedrogie dania. W "MAZURIANIE" oprócz wielu
    > dań z grila serwują również ryby i pizze. Polecam szczególnie tam polędwiczki
    > w sosie gorgonzola. mm rozpływaja sie w ustach. W drugiej restauracji polecane
    > sa dania proste takie jak placki ziemniaczane, pierogi ale i kaszanka smazona
    > z cebulką ale równiez i kotlet schabowy pod nazwą wspomnienie PRL-u. Mi jednak
    > najbardziej smakują tam polędwiczki w ziołach. Bardzo zapraszam do naszego
    > pięknego miasta na mazurach.


    oj polemizowalbym z twoja opinia jadlam w obudwu i nie koniecznie bylo tak jak powinno byc
    jesli chodzi o maziriane bo tak niestety mialam przyjemnosc jeswc kilka razy
    wymienie minusy
    - potrawy podane niedogotowane
    - posolone chociaz konkretnie zamawialam bez soli !!!
    - obsluga hmn pozostawia wiele do zyczenia czystosc rąk i ubrań
    - kawa podana letnia i do tego z zximnym mlekiem
    - ziola stare  suszone bleeee
    - w pierozkach mieso niedokladnie zmielone z takimi grudkami chrzastek ( moze wina masarnii nie wiem ale mimo wszystko nie powinno cos takiego byc podane)
    plusy
    - w miare szybko dostalismy karte dan :)) i rachunek na reszte dlugo czekalismy


    Filips cafe
    plusy
    - urokliwy wystroj
    - mila obsluga chcociaz zero przeprosin jak pani podajac stolik obok jedzienie tak tylkiem "zakrecila" ze az talerz z zupa zafalowal na naszym stole wylewajac swoja zawartosc na mnie
    - jedzenie dobre i chyba to jedyne miejsce jakie polcilabym w tym miescie z reka na sercu

  • Autor: Krystyna911 Data: 2007-11-08 12:36:57

    Tadeusz, czy w tej informacji powinien być podany opis względnie moja ocena? A może wystarczy tylko podać stronę, np. http://www.va-bank.pl/vabank.html

  • Autor: lubczyk69 Data: 2007-11-09 09:36:12

    Idzie tu właśnie o knajpy typu "ą" i "ę". Takie, które mżna śmiało polecić zagraniczniakom z grubymi porfelami. Jednym słowem idzie o prły gastronomii polskiej. Także o takie, gdzie słono kasują a g...o podają, aby można było odradzić.

  • Autor: till Data: 2007-11-10 20:41:59

    http://www.anatewka.pl/htm/main.htm to zdecydowanie jedno z miejsc, które natychmiast przyszło mi na myśl...
    Klimat, wystrój, muzyka i do tego dobre wspomnienia kulinarne- ale mam na myśli raczej knajpę-matkę na 6-go Sierpnia, bo druga Anatewka na terenie Manufaktury jednak odstaje nieco i kulinarnie i nastrojem.
    I o ile Anatewka to taka łódzka klasyka, to jako drugie miejsce wskazuję Oberżę pod Złotym Prosiakiem nieopodal Nieborowa i Arkadii. http://zlotyprosiak.pl/ , http://www.eholiday.pl/noclegi-9251-galeria.html
    Fenomenalne miejsce na obiad po spacerowym dniu w jednym z parków.
    Oberża typowo łowicka, ładne wnętrze, miła obsługa i fantastyczne jedzenie. Ceny niezwykle przestępne.
    Wielkim plusem jest część stolików i mebli do przesiadywania luźno rozrzuconych w starym sadzie (a właściwie w tym, co z niego zostało) i ogrodzie. Na terenie jest jeszcze mała galeria rękodzieła ludowego (a więc łowickie wycinanki, lalki , hafty, obrusy, rzeźby) i możliwość noclegu dla tych, którzy w karczmie zabalowali dokładniej :))))
    W letnie weekendy ciężko tam o wolne miejsce, bo bardzo łatwo się tam zasiedzieć, a już szczególnie, jeśli ma się ze sobą dzieci- ogród to idealne miejsce na bezpieczne wypuszczenie nieletnich, dla których przygotowana jest część zabawowa- oczywiście drewniana... no i te rozwieszone hamaki... można siedzieć, rozmawiać, popijać kolejną kawę... czy nie kawę... szczerze polecam, choć może nie jest to "Ę/Ą" w czystej formie, ale za to fajna wizytówka regionu.

  • Autor: Eithel Data: 2007-11-18 18:48:08

    w starogardzie gdanskim jest taki bar kebeb na starowce/rynku..wchodzi sie schodami w dol bo u gory jest sklep z meblami czy cos takiego. ceny w pozadku.super wystrojona .nastrojowa piwnica, muzyka, ceny jak w barze a zarelko i obsluga jak w restauracji a opr tego mozna zamowic kebab.fajne miejsce ale nazy nie pamietam jakbyscie byli w starogardzi to warto poszukac..naprawde:)

  • Autor: kurkuma999 Data: 2010-04-15 14:53:11

    kebaby to dla mnie nie jedzenie, mamy tyle wspaniałych dań w samej kuchni polskiej że...szkoda żołądka, kebab w Turcji to co innego :)

  • Autor: Bodek Data: 2007-11-14 17:16:21

    polecam CK browar w krakowie:) fajne domowej roboty piwko i zarcie smakuje wysmienicie:)

    http://www.ckbrowar.krakow.pl/mini_browar.html

  • Autor: Bodek Data: 2007-11-16 00:29:01

    nastepnym razem tam zjemy :)

  • Autor: kurkuma999 Data: 2010-04-22 17:18:48

    ja szukam dobrej Oberży-czy coś takiego jeszcze funkcjonuje?

  • Autor: kurkuma999 Data: 2010-05-14 12:39:08

    Czy w ogóle powinna różnić się oberża od restauracji??

  • Autor: lubczyk69 Data: 2007-11-22 13:37:30

    Se zakonotowałem. Dziękuję wszystkim respondentom. "Sprawdzanie" typów zacznie się luty/marzec 2008

  • Autor: collin Data: 2007-11-26 21:37:14

      http://www.winogrona.pl/podwinogronami/index.htm

  • Autor: collin Data: 2007-11-26 21:38:53

     Cos mi nie wyszlo z tym linkiem ale chodzi o restauracje Pod Winogronami w Kolobrzegu - polecam.

  • Autor: aga1 Data: 2007-12-05 22:26:00

    Polecam tę restaurację(smacznie,drogo i w pięknej miejscowości).Nie wiem czy będę umiała wstawic prawidłowo linka ale wrazie czego napewno znajdzie się jakas dobra duszyczka i go poprawi na "niebiesko":)))))http://www.starachata.com.pl/

  • Autor: Lucia55 Data: 2007-12-06 09:51:13

    http://starachata.com.pl/

  • Autor: aga1 Data: 2007-12-10 14:51:06

    dziękuję:))))

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2007-12-11 01:03:50

    Ja polecam oberze Podkowa jest to Restauracja regionalna znajduje sie w Bystrej.Jakis czas temu tam jedlismy bylo pyszne my wybralismy Korytko z zestawem grilowanym ,byly tam 3-4 rozne miesa grilowane ,ziemniaki grilowane jak i zasmazane rowniez chyba z tego co pamietam trzy rozne kapusty ,wszystko bylo podane w duzym takim recznie rzezbionym korytku,zaplacilismy wtedy okolo 80zl z tego co pamietam moze troche wiecej ale taka ilosc pysznych potraw byla tego warta .W kazdym razie bylo przepyszne zestaw byl na dwie osoby ale i tak tego nie dalo sie zjesc spokojnie 3 osoby o duzym apetycie by pojadly.A tutaj mozna poczytac sobie o tej Oberzy http://www.oberzapodkowa.pl/

  • Autor: kokliko Data: 2007-12-20 02:57:56

    Lubczyk, byloby genialnie i serdecznie gdyby chodzilo o zagranicznego znajomego,
    wiadomo, wszyscy chcemy sie pokazac z najlepszej strony.
    Ale Tobie chodzi o komercyjny przewodnik gastronomiczny ktory ten "znajomy"
    ewentualnie wyda (czy chodzi o te granatowe przewodniki ktorymi obdarowywani sa
    "wazni" w bankach i innych biznesach?  Szczegolnie w Ameryce.
    Mam te polska wersje wlasnie w rece i mysle, ze to jest strasznie nie ok wobec poki
    co niekomercyjnych uzytkownikow WZ.
    Jesli sie myle, to przepraszam, ale napisz kto przyjedzie i co chce wydawac.

  • Autor: lubczyk69 Data: 2010-10-23 19:43:59

    Użytkownik kokliko napisał w wiadomości:
    > Lubczyk, byloby genialnie i serdecznie gdyby chodzilo o zagranicznego
    > znajomego,wiadomo, wszyscy chcemy sie pokazac z najlepszej strony.Ale Tobie
    > chodzi o komercyjny przewodnik gastronomiczny ktory ten "znajomy"
    > ewentualnie wyda (czy chodzi o te granatowe przewodniki ktorymi obdarowywani
    > sa"wazni" w bankach i innych biznesach? Szczegolnie w
    > Ameryce.Mam te polska wersje wlasnie w rece i mysle, ze to jest strasznie nie
    > ok wobec pokico niekomercyjnych uzytkownikow WZ.Jesli sie myle, to
    > przepraszam, ale napisz kto przyjedzie i co chce wydawac.

    Radzę się wzorować na nowo odkrytym blogu http://filarysmaku.blogspot.com/ - Chłodnym okiem ....
    Tam znalazłem kilka rzetelnych ocen, których nikt nie sponsorował.

  • Autor: tineczka Data: 2010-10-23 20:55:07

    Hehe, prawie 3 lata za pozno wysylasz odpowiedz, Kokliko juz dawno nie ma wsrod nas, niestety!

  • Autor: as Data: 2010-02-22 14:34:16

    Polecam sieć restauracji Cleopatra. Może nie jest to ą ę ale jest tam super klimat. Ozdoby są ze starożytnego Egiptu. Dania olbrzymie i cena przystępna. To jest ich strona internetowa http://www.cleopatra.pl/infobiz_server.php?mod=article&aid=2&mid=1&mref=1

  • Autor: as Data: 2010-02-22 15:14:02

    Łe. Nie zauważyłam , że ktoś stary wątek wyciągnął.

  • Autor: kurkuma999 Data: 2010-04-01 16:40:41

    I jak wypadł rankikng na Warszawę, często nie zauważamy fajnych knajpek z pysznym jedzeniem, które się kryja w uliczkach!

  • Autor: kurkuma999 Data: 2010-04-11 14:41:26

    A może Poznań pod nóż?

  • Autor: jancek Data: 2010-10-19 13:40:29

    To zależy co sie lubi. Niededen student uznałby restaurację :" u Romana" za bardzo fajne miejsce, bo za w sumie niewielkie pieniędze można tam tanio zjeśc a ktos inny z kolei stwierdziłby,że jest tam za młąo wyrafinowanie. Naprawdę ciężko stwierdzic i udzielić jednoznacznej odpowiedzi

  • Autor: nilkan Data: 2010-11-04 13:59:59

Przejdź do pełnej wersji serwisu