Forum

Kuchenne porady

pieczenie biszkoptu

  • Autor: kunia Data: 2007-11-09 17:36:13

    Poradżcie mi jak upiec biszkopt w kuchni z termoobiegiem . W jakiej temperaturze, czy nagrzewac najpierw kuchenkę, jak długo piec , no i co z tym termoobiegiem . Dotychczas miałam tradycyjną kuchenkę gazową więc nie było problemu ale zmieniłam na nową i nie mogę sobie poradzić .Pomocy z góry dziękuję i pozdrawiam 

  • Autor: Glumanda Data: 2007-11-09 18:39:16

    Zobacz w szkole gotowania, dodalam tam artykul na temat biszkoptu, wraz z dokladnym przepisem. :)

  • Autor: gitan Data: 2007-11-09 20:02:11

    Wszystkie ciasta pieke z termoobiegiem,bo jest szybciej.Biszkopt pieke na trzeciej szynie od dolu,temp.150 i termoobieg z grzalka od dolu,czas 20 - 25 min Jednak co do temperatury pieczenia to musisz sama wyprobowac,bo kazdy piekarnik piecze inaczej.Przy termoobiegu piekarnika nie trzeba nagrzewac,ale wtedy czas pieczenia bedzie dluzszy.Pozdrawiam

  • Autor: elo Data: 2007-11-10 10:59:59

    Też mam nową kuchenkę, piekarnik elektryczny, i biszkopt piekę ustawiając 180 stopni + termoobieg do tego. Czas 20-30 minut.na 3 półce od dołu.

  • Autor: Janek Data: 2007-11-10 16:58:13

    Kuniu, tak nawiasem, prtzeczytaj instrukcję użytkowania nowej kuchenki tam jest "instruktaż" dla pieczenia z termoobiegiem. Piecze się tak samo jak bez termoobiegu, tylko, ( - )20°C czyli nastawiasz mniejszą temperaturę na zegarze o 20 stopni C.
    Co do wysokości półki ..tylko metodą prób, nie wszystkie piekarniki pieką tak samo, czasem trzeba dół "blokować" wstawiając blachę "oddzielającą" dodatkowo.
    Janek

  • Autor: Ave Data: 2007-11-11 19:35:52

    Janek ma bardzo trafne spostrzezenia (wiedzę). Ja tez na termoobiegu pieke w ciut nizszej temperaturze i wstawiam na dół blachę (jak potrzeba)

Przejdź do pełnej wersji serwisu