Forum

Gawędy o jedzeniu

Mam prosbe dla wszystkich WZ

  • Autor: Natka64 Data: 2007-11-15 17:17:05

    Mysle ze kiedys ten temat byl poruszany ale nie wie gdzie.Chodzi o nazwy naszych potraw,duzo przepisow nazywa sie jakos dziwnie jak dam do ulubionych trudno mi jest ich odszukac.Mysle ze bylo by ladnie jak ktos swoje danie bedzie nazywal konkretnie np.Salatka,Gulasz,Tort,Zupa itp to znaczy pierwsze slowa dania a pozniej co komu pasuje.Przed chwila przeczytalam danie Misz masz....,do jakiej kategori to dodac ?.Nie chce obrazic autorke ale mysle ze bylo by dla nas latwiej pozniej danie znalez.Ja zaczelam sama moje dania konczyc nikiem.Prosze napiszcie co o tym sadzicie.Pozdrawiam Natka64

  • Autor: ASTI Data: 2007-11-15 17:26:56

    Masz racje , zgadzam sie

  • Autor: ANUTSCHKA Data: 2007-11-15 20:04:03

    Jasne, pewnie, że byłoby łatwiej! Sama się na to nadziewam :) I się wkurzam na dłuuuuuuuugie poszukiwania :((
    Poza tym oooooooo... jak pięknie byłoby jak w wyszukiwarce google, tzn: omylnie wpisując na przykład: glasz, a nie gulasz - pyta się mnie czy "chodziło Ci o gulasz"?; a nie- odpowiedź że nie znaleziono... hmmm...
    Jaka jest szansa na spełnienie marzeń??
    Pozdrawiam jak nie wiem co :))) Ania

  • Autor: Ave Data: 2007-11-15 20:57:25

    Uważam, że to świetny pomysł, który był juz wczesniej podnoszony, ale ile osób sie do niego zastosowało ? wystarczy spojrzec na dodawane przepisy ;) Sama mam problemy z odnalezieniem przepisów, bo wiem co to jest, ale nazwy zupełnie tego nie oddają. Przyznaję się bez bicia, że z wczesniejszych czasów tez mam ze trzy takie "kwiatki" w swoich przepisach, ale teraz jestem juz grzeczna ;))))

  • Autor: Krolka2 Data: 2007-11-17 17:33:14

    Zgadzam sie. Przepisy, ktore zaczynaja sie : "  Moj gulasz " ,  albo" Moj torcik " tez sa ciezkie do odszukania. Pozdrawiam.

  • Autor: ewelinasarnecka Data: 2007-11-22 01:09:46

    Problem w tym, że 1) niewiele osób sie do tego dostosuje
    2) jeżeli będę chciałą znaleźć ten przykładowy 'gulasz' to i tak trzeba wpisać: gulasz, gulaszyk, gulaszątko, gulaszu, gulaszowi itp :|
    3) czasami problem jest z nazwą- nie wszystko jest gulaszem, albo tortem ;) Powiedzmy Brownies <akurat przychodza mi do głowy> NIe wszyscy muszą wiedzieć, że to ciasteczka. Ktos wpisze, że to brownies, a szukający wpisze ciasteczka
    4) szukając przpeisu powiedzmy na majonez, wyskoczą przepisy nie tylko na majonez, ale wszystkie których skłądnikiem jest majonez. czyli baaardzo dużo..

    Myślę, że jakims rozwiązaniem byłoby poszerzenie tych kategorii przepisów. Tzn nie tylko dania mięsne, drób, tylko drób móglby się dzielić na kurczak, indyk itp, a kurczak na
    -pieczony w całości
    -gotowany 
    -na parze
    -smażony w kawałkach itd. Tak, żeby było tego do bólu dużo, i do bólu konkretnie- tak jak na allegro tylko że lepiej ;)

Przejdź do pełnej wersji serwisu