Forum

Galeria

wszystkie dzieci są nasze.....

  • Autor: Kasia z Płocka Data: 2007-11-21 09:06:08

    "Dzieci mają prawo do tego, żeby je brać na poważnie i traktować z czułością i szacunkiem.
    Trzeba Im pozwolić dorosnąć tak,
    jak Im to przeznaczone - nieznany człowiek w każdym dziecku to nasza nadzieja na przyszłość. "



         Chciałabym podzielić się z Wami i pokazać kilka dni z życia dzieci, z którymi pracuję na co dzień. 
    Okres wakacji za nami i wiele atrakcyjnych wycieczek w których uczestniczyliśmy. Nadszedł czas na codzienne
    obowiązki i zajęcia.
    Wybór najsympatyczniejszego uczestnika płci męskiej polegał na udziale chłopców w rożnego typu konkurencjach-
    zarówno sportowych,jak i intelektualnych (przygotowanych przez dziewczynki), podczas których największą ilość punktów
    i przychylność dziewczynek zdobył... Darek.

                                   

    Dzieciaczki bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach plastycznych  , w czasie których mogą
    wykazać sięswoimi zdolnościami artystycznymi.
    Przedstawiam Wam prace wykonane na konkurs ogłoszony przez Księdza na "Jedną Tajemnicę Różańca Świętego",
    z uwagi na to, że w październiku codziennie chodziliśmy na nabożeństwo różańcowe.

       

    Podczas kolejnych zajęć dzieci dowiedziały się na czym polega praca rolnika i ile czasu potrzeba na to, aby z maleńkiego
    ziarenka można było upiec chleb.
                                                                                                      
                                          Atrakcją dla nich tego dnia była możliwośc uczestniczenia w pieczeniu chleba (z przepisu krysi64)

                                           
    Malowanie kamieni, to kolejne zajęcia, w których dzieci starsze mogły uczestniczyć, bo maluszki w tym samym czasie miały
    zajęcia w grupie.

                                           

    Obecnie przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia- kolejną relację zrobię z wykonywania kartek i ozdób świątecznych, 
    które później sprzedajemy, by mieć na wycieczki w okresie wakacji.



                                                                                                             c.d.n

  • Autor: Natka64 Data: 2007-11-21 10:02:10

    Sa to dzieci bez rodzicow to znaczy z domu dziecka? acha nie wiem czy ogladalas na wz sa ladne pomysly na ozdoby choinkowe z papieru.Pozdrowienia dla dzieciakow.

  • Autor: Kasia z Płocka Data: 2007-11-21 10:06:29

    To nie są dzieci z domu dziecka, one mają rodziców. Ozdoby oglądałam i myślę, ze nawet wykorzystamy wskazówki Wkn, by coś podobnego zrobić.

  • Autor: Bodek Data: 2007-11-21 10:38:13

    no widze ze nie dajesz im czasu aby sie nudzily :) fajna relacja :)
    ps.. chlebek sie udal???

  • Autor: Ave Data: 2007-11-21 11:45:29

    Zawsze z dużą przyjemnością oglądam relacje z zajęć czy wycieczek Twoich dzieciaczków :))) I wtedy nieodmiennie przychodzi mi do głowy taka mysl, jak dobrze trafiły te dzieci, że mają kogo takiego jak Ty, osobę znajdującą przyjemność w obcowaniu z nimi i tak zaangażowaną w wypełnianie im czasu, dzieki Tobie nie muszą "kształcić się" na podwórku czy blokowisku. Tak trzymaj Kasiu i ... czekam na dalszy ciąg.
    Bardzo podobało mi sie to współne pieczenie chleba . Dzieciom chyba też :) Te łapki usmarowane cistem :) A smakował  im chociaż ? Prace plastyczne - rysunki i kamyki - świetne.

  • Autor: luckystar Data: 2007-11-21 12:00:07

    Juz sie kiedys obawialam, ze na kolejna relacje z Twojej pracy bede musiala czekac az do wakacji ...... a tu taka mila niespodzianka :)))
    Jestes nieoceniona w pomyslach i ich realizacji ..... czasem mialabym ochote byc jednym z tych Twoich dzieci chociaz przez jeden dzien.....;)))
    Pozdrawiam serdecznie Kasiu :)

  • Autor: Juciaaa Data: 2007-11-21 12:06:03

    Super, gdzie pracujesz?? jestem tu od niedawna wiec nie sledze wszystkich drog:) Ciekawa jestem czy u nas jest cos takiego i czy nie szukaja wolontariusza:)

  • Autor: Kasia z Płocka Data: 2007-11-21 12:42:09

    Odpowiadam- chlebuś rewelcyjny- nie tylko ciepły:). Dzieci zjadały po 5 kromek. Myślę, że trzeba będzie zrobić powtórkę z rozrywki:)

  • Autor: ada5 Data: 2007-11-22 16:36:34

    KASIU podziwiam Cię za pomysły i ich realizację. Myślę że naprawdę kochasz swoją pracę i oczywiście dzieci ( wszystkie ). To niezmiernie miłe że są jeszcze na świecie tacy ludzie jak Ty. Pozdrawiam serdecznie.

  • Autor: nonka4 Data: 2007-11-22 17:12:17

    Kasiu,jak miło znów widzieć "Twoje" dzieciaczki zadowolone i usmiechnięte,czekam na cdn,Pozdr

Przejdź do pełnej wersji serwisu