Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Ulga prorodzinna

  • Autor: MYSZA99 Data: 2007-11-22 10:26:22

    Witam mam pytanie czy ktoś się orientuje jak to z nia w końcu jest?raz czytałam że należy się wszystkim rodzicom a raz że tylko załapią się na nią dobrze zarabiający.a jak będzie z samotnymi czy to będzie się doliczać do tego co odliczają jako samotni czy też nie.dziękuję

  • Autor: Paola_r Data: 2007-11-22 10:38:22

    Tutaj http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/kto_skorzysta_z_ulgi_prorodzinnej_w_nowej_wysokosci-a_5121.htm
    omówiono to z przykładami.
    Pozdrawiam. Paola

  • Autor: MYSZA99 Data: 2007-11-22 10:53:44

    dzięki tylko szkoda że nie ma mojego przykładu

  • Autor: aga9999 Data: 2007-11-22 11:34:18

    Użytkownik Paola_r napisał w wiadomości:
    > Tutaj
    > http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/kto_skorzysta_z_ulgi_prorodzinnej_w_nowej_wysokosci-a_5121.htmomówiono
    > to z przykładami.Pozdrawiam. Paola

    Taka dygresja a propos tego artykułu, spodobał mi się komentarz:
    "Autor artykułu zachwouje się jak "przeciętny" Polak z dowcipu, który ma jedną krowę, a sąsiad dwie krowy.
    Ów Polak modli sie "spraw Panie Boze zeby sasiadowi zdechla krowa, zeby tez mial tylko jedna."

  • Autor: ekkore Data: 2007-11-23 08:15:16

    Gdzieś niedawno czytałam artykuł - interpretację na temat ulgi prorodzinnej. Nie mam pojecia jednak gdzie, więc linki nie podam - napiszę co zapamiętałam
    należy sie wszystkim rodzicom, którzy są opodatkowani na zasadach ogólnych lub ze stosunku pracy (no i płacą podatek). jeżeli jednak jest to opodatkowanie preferencyjne - stawka liniowa, ryczałt i dotyczy obojga rodziców wtedy się nie należy, jeżeli jedno z rodziców uzyskuje dochody z innego źródła można odpisać, z tym, że nie łączy się podatków obojga.
    Można odpisać gdy dziecko ma rentę rodzinną, zasiłki pilęgnacyjne oraz gdy pracuje sezonowo (chodzi o tych uczących się do 25 lat) i nie zarobi w ciągu roku więcej niż 3100 (jest ciut więcej, ale nie pamiętam w tej chwili).

    nie ma czegoś takiego, że obowiązuje cały rok podatkowy - czyli można odpisać na dziecko, które osiaga pełnoletność, kończy sie uczyć w wieku 25 lat, rodzi się, umiera w ciagu roku podatkowego w pełnej wysokości.

    Jak jeszcze chciałabyś coś wiedzieć, jakbys zadała pytania to moze coś by mi się jeszcze przypomniało.

Przejdź do pełnej wersji serwisu