Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Jak się zwracać?

  • Autor: Shaera Data: 2007-11-22 23:31:03

    No więc właśnie... Pojęcia nie mam, jak zwracać się do 'starszych' WŻ-owiczów =.= Lat mam tyle, ile mam, każdy widzi w moim profilu. No i teraz, jeżeli osoba starsza ode mnie ze 2x, pisze coś tam do mnie na TY, to jak się do niej zwrócić? Czy ma być per 'Pani/Pan', czy normalnie - na TY? ;o Dziwnie trochę to teraz brzmi, no ale w tym właśnie problem. Normalnie, w  realu, jeżeli osoba jest mniej więcej w moim wieku, mówię na TY, a drugą formę stosuję przy osobach dużo starszych. Czy tu na forum jest tak samo, czy jak? Może w formie bezosobowej? Bo już sama nie wiem =.=

  • Autor: Malena Data: 2007-11-22 23:49:33

    Ja jestem za bezposrednia forma "TY". Jestesmy tu jedna wielka rodzina wiec tak jest dobrze.

  • Autor: kurkuma Data: 2007-11-23 00:18:31

    Na forum wszyscy są na "Ty", dla mnie zwracanie się przez "Pan/i" brzmi dziwnie. Też należę do tej grupy x 2 (a nawet więcej) i do głowy by mi nie przyszło żeby oczekiwać innej formy niż "Ty".

  • Autor: luckystar Data: 2007-11-23 03:08:23

    Ty, Ty, Ty ... tylko Ty i jeszcze raz tylko Ty ..... Jakby komus przyszlo do glowy zwrocic sie do mnie Pani, to nie tylko ja moge dostac ataku serca, ale monitor mi sie spali natychmiast :)))) Zwlaszcza, ze od 23 lat nie uzywam zadnej innej formy (tutaj w Stanach wszyscy mowia sobie na ty i jest OK) jakos chyba nawet nie umialabym nagle mowic Pan Pani ..... zdecydowanie wole taka forme bezposrednia ;)))

  • Autor: ekkore Data: 2007-11-23 07:37:39

    Ty. Pani brzmi nienaturalnie. Na codzień, w realnym świecie jestem zwolenniczką przestrzegania form grzecznościowych w mój sposób - to znaczy nie mam nic przeciwko jak do mnie się mówi Ty, natomiast sama nigdy tak nie zwrócę się do innej osoby, jeżeli nie uzyskam pozwolenia.

  • Autor: till Data: 2007-11-23 07:53:53

    Na forum i na czacie zdecydowanie wybieram formę  bezpośrednią "Ty". W necie nie odczuwam żadnych granic wiekowych... jest mi to dokładnie obojętne, czy taki Bahus ma 100 czy 10 lat. Ważne jest co i jak mówi.
    Formę grzecznościową Pan/Pani pozostawiam dla oficjalnych pism (mówimy oczywiście tylko o necie) .
     No i w żartach też mi się zdarza zwrócić się do kogoś w ten sposób...

  • Autor: bahus Data: 2007-11-23 08:08:29

    "Takiemu" Bahusowi też jest obojętny wiek. Wszystkim mówię na "ty" i od wszystkich tego oczekuję, Tylko do jednej użytkowniczki na forum zwracam się per "córcia". Ale to wynika ze szczególnej sympatii a nie wieku.
    Bahus

  • Autor: Anika Data: 2007-11-23 08:12:06

    Najlepsza forma jaka moze byc "Ty" inaczej byloby to jakies sztuczne
    Anika

  • Autor: Wróbelek Data: 2007-11-23 15:15:25

    Aż mi się miło zrobiła, i się buźka uśmiecha. Dzięki tatku :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu