Forum

Kuchenne porady

przepisy użytkowniczki inka 21

  • Autor: maggdalena Data: 2007-11-23 17:04:45

    Witam!
    Korzystam z tego serwisu dość często od kilku lat. Pamiętam,że rok temu piekłam piernik z przepisu inki 21 (tak przynajmniej mi się wydaje, że była to inka 21), ale niestety nie mogę go odnaleźć. Co więcej, w ogóle żadnego przepisu tej użytkowniczki nie widzę w serwisie. Czy ja źle szukam czy też owe przepisy gdzieś przepadły....? Będę wdzięczna za pomoc. Bardzo mi zależy na tym przepisie. Był to piernik, który nie wymaga dojrzewania i nadaje się do jedzenia tuż po upieczeniu. Był przepyszny! Być może ktoś z użytkowników posiada ten przepis...?

  • Autor: Bodek Data: 2007-11-23 17:08:03

    zapytaj inka21 na gg :)

  • Autor: ania205 Data: 2008-07-04 16:53:11

    Bodek!!!!!!!!!mówisz że nie jadasz placków a co ty tutaj robisz na tej stronie????

  • Autor: asiaff Data: 2007-11-23 17:58:46

    PIERNIK ŚWIĄTECZNY-ZNAKOMITYłatwe
    SkładnikiPrzepis
    15 dkg margaryny, 2 niepełne szkl. cukru, 5 jaj całych, 35 dkg miodu, 1 szkl. piwa jasnego lub ciemnego, 75 dkg maki pszennej poznańskiej, 3 płaskie łyżeczki sody, 20 dkg bakalii , 2 łyżki mąki ziemniaczanej, mieszanka przyprawowa: 2 łyżki kawy mielonej, 3łyzki kakao gorzkiego, 1 łyzeczka cynamonu, odrobina mniej niz 1/2 łyżeczki imbiru, pieprzu ziołowego, kardamonu , gożdzik zmielony lub utłuczonypodgrzana nieco margaryna+ cukier+jaja całe- zmiksowac, dodac rozpuszczony ostudzony, letni miód, piwo, mąkę przesiana którą nalezy wsypywać stopniowo ciagle mieszając ciasto, dodac sodę i n akoniec bakalie zmieszane z mąka ziemniaczaną też wcześniej przesianą, na sam koniec dodac mieszankę piernikowa Piec 50 minut w 170* w lekko wcześniej nagrzanym juz piekarniku

    Może to ten przepis?

  • Autor: maggdalena Data: 2007-11-23 19:52:57

    Asiaff - ten przepis wygląda bardzo znajomo :) Mam 90% pewności, że to ten, którego szukam :) Tylko wydaje mi się, że tam było wyraźnie zaznaczone, iż piernik może być od razu spożywany ... Ale nie pamietam czy to było w samym przepisie czy też w komentarzach, których było sporo (z tego co pamiętam)... :) A ja chcę tamten, żaden inny :) Czy ten przepis jest od inki 21? Bodek - dzięki za namiary na inkę 21, narazie jest niedostępna ale na pewno zapytam ją o ten przepis.

  • Autor: asiaff Data: 2007-11-29 14:05:14

    Nie było mnie tutaj troche i dopiero dzisiaj odpisuje,przepis jest inki 21 a to komentarze do tego przepisu

    Komentarze:

    gracet w dniu 2004-11-25 napisał(a):

    mmmmmm, aż mi przyszła ochota na te pachnące specjały!
    już zapisuję w ulubionych i na święta....

    furika w dniu 2005-11-10 napisał(a):
    na ja dużej blaszce pieczesz ten piernik? - chciałabym zrobić na takiej tradycyjnej 40x25.

    inka21 w dniu 2005-11-11 napisał(a):
    ja mam blaszkę 40cmx 26cm,więc prawie taką samą

    furika w dniu 2005-11-11 napisał(a):
    Dzięki - własnie go zrobiłam! Pyszniutki - przełożyłam powidłem śliwkowym.

    pandora w dniu 2005-12-26 napisał(a):
    Zrobiłam, bardzo dobry. p.

    sunny w dniu 2006-12-01 napisał(a):
    Ineczko, należę do tych, co olali przygotowanie piernika w listopadzie no i teraz mam mały problem :). Czy piernik z twojego przepisu może zastąpić ten normalny ? I czy musi sobie troche poleżakować ? Zależy mi, by coś piernikopodobnego na święta jednak zrobić :). pozdrawiam.

    inka21 w dniu 2006-12-01 napisał(a):
    sunny ten piernik robisz wtedy ,kiedy go potrzebujesz -najlepiej na 1 lub 2 dni wcześniej, jest pyszny i pieknie wyrosnięty,pozdrawaim i zachecam do pieczenia

    inka21 w dniu 2006-12-01 napisał(a):
    a jeszcze jedno ja go robie na dużej formie 40x 26 cm , bo na mniejszych nie jest w stanie dobrze wyrosnąc w samym środku

    sunny w dniu 2006-12-02 napisał(a):
    Dziękuję bardzo :) Zatem ma już przepis na piernik, więc upiekę przed świętami. Jeszcze tylko, żeby się upewnić - miód naturalny czy może być sztuczny ? I chyba dodam do ciasta mieszankę do piernika, czy jedna paczka starczy ? :)

    sunny w dniu 2006-12-03 napisał(a):
    Jeszcze jedno Ineczko - czy ciasto mam cały czas miksowac, czy potem mieszac warzechą ?

    inka21 w dniu 2006-12-03 napisał(a):
    sunny ja daję naturalny ,ale i sztuczny może być, ja wszystko miksuję,nie uzywam tutaj warzechy ,ale gdy wlewam piwko to ciasto się robi rzadkie ( tak ma byc) i wtedy zmniejszam obroty miksera

    Marsi w dniu 2006-12-17 napisał(a):
    ja zrobiłam i wyszedł niesamowity! na dużej blasze i urósł mu taki brzuch, że cała rodzina go podziwiała!!

  • Autor: inka21 Data: 2008-12-27 15:27:54

     to musze tutaj sie wypowiedziec; bardzo prosze aby nie podawac i nie rozpowszechniac moich przepisów, skoro juz go podałaś no to cóż, trudno, ale bardzo i Ciebie i wszystkich uzytkowników tej cudownej stronki prosze - jeśli kto posiada moej przepisy u siebie, niech je zachowa dla siebie. Wiecie czemu odeszlam i zablokowałam swoje przepisy na stronce - prosze uszanujcie moją decyzję, pozdrawiam
     inka21

Przejdź do pełnej wersji serwisu