Forum

Zdrowie i uroda

syrop na kaszel

  • Autor: gosia Data: 2007-11-24 23:24:04

    dostalam od znajomej przepis na syrop likwidujacy mokry kaszel a ze na moje dziecko przestaje cokolwiek dzialac z lekow dostepnych bez recepty(a wizyta u lekarza przewaznie konczyly  sie antybiotykiem)to postanowilam wyprobowac ijesli tylko macie kaszlowy problem to polecam.moje dziecko wypilo w ciagu dnia cztery razy po lyzce i kaszel umilkl -mam nadzieje ze bezpowrotnie.A oto przepis:3 cebule pokroic drobno dodac rozgniecione 3 zabki czosnku wymieszac z 0,5 szklanki miodu i odstawic na 3 godziny po tym czasie dodajemy 50 ml przegotowanej letniej wody i odstawiamy na 8 godz  po tym czasie oddzielamy sok od pozostalych elementow i syrop wkladamy do lodowki oczywiscie zakrecone.Nie zrazajcie sie-wiem ze nie jest to apetyczne a co gorsze nie nalezy syropu popijac przez 30 min.jest sprawdzony i skuteczny

  • Autor: Ave Data: 2007-11-25 00:53:18

    Przepis napewno się przyda :)))) wszak sezon przeziębieniowy przed nami. Dzieki

  • Autor: łasica Data: 2007-11-25 10:32:12

    Wypróbuję i to chyba zaraz! Może pomoże i mnie,bo jestem w potrzebie,a apteczne leki też nie działają na mnie skutecznie;-( Dzięki,że wpisałaś tę recepturę:-).Pozdrawiam.

  • Autor: Lucynka Data: 2007-11-25 10:49:33

    Ja też wypróbuję ten syrop! Na pewno jest skuteczny i nie zrobi takiej "rujnacji" w organizmie jak antybiotyk. Ja kiedyś dostałam przepis na syrop na przeziębienie - miesza się ze sobą po 1 szklance: miód, sok z malin, sok z cytryn i wódkę lub spirytus. Maluszkom - wiadomo - ze względu na zawartość alkoholu nie poda się, ale starszym dzieciaczkom na pewno odrobinę można. Jestem przekonana, że lepsze to niż antybiotyk. Ja robię tę nalewkę w sezonie malinowym już od kilku lat - naprawdę jest skuteczna. Dzieciom podaję jak lekarstwo, a starsi rozgrzewają się od czasu do czasu w zimowe wieczory. Polecam!

  • Autor: nadia Data: 2007-11-25 16:49:26

    Uwielbiam domowe i sprawdzone sposoby na przeziebienie - juz sobie spisalam i powiesze w widocznym miejscu ;)

  • Autor: vikunia Data: 2007-11-26 14:33:44

    To dobry sprawdzony sposób, juz moja babcia robila taki syropek dla mojej mamy a pozniej dla mnie. Niestety dla mnie byl okropny i zawsze konczyl sie zwroceniem. Natomiast moje dziecko bardzo lubi ten syrop i nawet jak byl maly to sam sie o niego upominal.skladniki tego syropu to naturalne antybiotyki , ktore tylko pomagaja i nie maja zadnych dzialn ubocznych. Polecam wszystkim kaszlącym!

Przejdź do pełnej wersji serwisu