Forum

Gawędy o jedzeniu

Chińskie bułeczki

  • Autor: Pyszniutka Data: 2007-12-01 18:33:33

    Witam! Chciałabym zapytać czy może ktoś zna przepis na przygotowanie chińskich bułeczek? Są one sprzedawane w sklepach, bardzo mi zasmakowały i chciałabym przygotować je samodzielnie:) Czy może ktoś posiada na nie przepis? Pozdrawiam!

  • Autor: smakosia Data: 2007-12-01 19:05:48

    http://kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt_int.php?id_p=11339

  • Autor: asiaff Data: 2007-12-01 19:14:44

    http://kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt_int.php?id_p=11339
    link aktywny,chciałam napisać na niebiesko :)

  • Autor: Pyszniutka Data: 2007-12-01 19:27:59

    Dziękuję Wam bardzo, o to mi chodziło! Pozdrawiam!

    Myślicie, że można je upiec w piekarniku?

  • Autor: smakosia Data: 2007-12-01 19:39:57

    Obawiam się, że po upieczeniu w piekarniku nie uzyskasz tego efektu, o który Ci chodzi. Tam ciasto będzie się wysuszało. No ale zawsze możesz zrobić jedną porcję i zaryzykować upieczenie w piekarniku.

  • Autor: Pyszniutka Data: 2007-12-03 19:15:17

    Myślę, że co do piekarnika masz rację. Farsz z kurczaka jest na pewno świetny, jednak go pewnie nie zrobię, bo tu gdzie mieszkam nie m dostępu do takich rzeczy jak np. pędy bambusa czy te grzybki. Czy można je czymś zastąpić?

  • Autor: Malena Data: 2007-12-03 22:36:03

    Mozesz uzyc zwyklych suszonych grzybow a pedy bambusa po prostu ominac.

  • Autor: Malena Data: 2007-12-01 23:58:49

    A to jest przepis z chinskiej restauracji, w ktorej kiedys przez miesiac pracowalam:

    300 g maki
    3 lyzeczki proszku do pieczenia lub sody
    110 g cukru
    125 ml mleka
    90 ml wody
    60 ml oleju

    Make, proszek do pieczenia i cukier wsypac do miski. Mleko wymieszac z woda i olejem i powoli dodawac do maki i zagniatac, az powstanie miekkie ciasto. Ciasto polozyc na posypanej maka stolnicy i zagniatac przez ok. 2 minuty. Owinac w folie spozywcza i odstawic na godzine w chlodne miejsce. Po godzinie zagniesc jeszcze raz ciasto na stolnicy posypanej maka.
    Z ciasta uformowac walek o dlugosci 40 cm. Walek ten podzielic na 16 kawalkow o dlugosci 2,5 cm. Z kazdego kawalka uformowac kulke. Przykryc je sciereczka. Kazda kulke nakladamy na dlon i formujemy z niej miseczke, na jej srodku kladziemy lyzeczke farszu, skladamy brzegi razem i skrecajac palcamy laczymy je. Przykrywamy je wilgotna sciereczka, zeby ciasto nie wyschlo. Babmusowe naczynie do duszenia wylozyc papierem do pieczenia i ukladac na nim buleczki laczeniem na dol. Garnek napelnic woda i ja zagotowac. Naczynko bambusowe nakladamy na garnek i gotujemy na parze ok. 20 minut.

    Jesli nie mamy bambusowego naczynia mozna uzyc sitka, ale trzeba je rowniez wylozyc papierem.

    Farsz dajemy wg upodoban. Ja najbardziej lubie z kurczakiem.


    a tak wyglada gotowe ciasto

  • Autor: Kormag Data: 2007-12-02 02:11:31

    czy moglabys napisac jak zrobic taki kurczakowy farsz ;>

  • Autor: Malena Data: 2007-12-02 11:06:33

    Farsz z kurczaka:

    (ilosc farszu dobrana do proporcji ciasta podanej wyzej)

    6 chinskich grzybkow Mu-Err, suszonych
    1 lyzka oleju
    1 lyzeczka imbirz w proszku lub 3 lyzeczki swiezego, drobno pokrojonego (najlepszy jest swiezy)
    3 zabki czosnku, drobno pokrojone
    250 g miesa z kurczaka, drobno pokeojonego
    2 lyzki pedow bambusa z puszki, drobno pokrojonych
    4 mlode cebulki lub kawalek pory
    2 lyzeczki jasnego sosu sojowego
    1/4 lyzeczki soli
    2 lyzeczki maki ziemniaczanej wymieszanej z 2 lyzeczkami bulionu drobiowego (plynnego)

    Grzyby wlozyc do miseczki i zalac je wrzatkiem, zostawic na 10-15 minut o napecznienia. Po tym czasie odlac wode i wycisnayc z nich reszte plynu. Nastepnie pokroic je drobno, twarde nozki usunac.
    W woku lub na patelni rozgrzac olej, podsmazyc na nich lekko czosnek z imbirem. Dodac mieso z kurczaka i smazyc 3 minuty, zeby nabralo koloru. Nastepnie dodajemy bam,busa, cebulke, sos sojowy oraz make ziemniaczana wymieszana z bulionem i ciagle mieszajac doprowadzic do zgestnienia. Farsz przelozyc na talerz i zostawic do calkowitego wystudzenia.

  • Autor: Malena Data: 2007-12-02 12:32:55

    A to zdjecie grzybkow:

    u gory sa suszone, na dole juz wymoczone

  • Autor: Ave Data: 2007-12-03 23:23:12

    Dzieki Maleno za przepisy :)

  • Autor: Malena Data: 2007-12-04 11:46:38

    Nie ma naprawde za co.

  • Autor: Kormag Data: 2007-12-05 15:20:58

    bardzo dziekuje malenko

Przejdź do pełnej wersji serwisu