Forum

Kuchenne porady

co z tego mozna wyczarowac?dynia,kurczak,soczweica

  • Autor: Kinka Data: 2007-12-02 13:39:39

    jako studentka mam ograniczony budzet. zapasy powoli sie kończą, ale mam ok20dag soczewiczy zielonej, kawałek pirsi z kurczaka i dynie...i czosnek...i jakies tam przyprawy.
    Co z tego mozna wyczarowac na obiad? coś fajnego, orginalnego? By zachwycic pewną osobe :)
    Myslałam o jakiejs zupie, moze z nutką imbiru?

  • Autor: Mari Data: 2007-12-02 14:12:02

    Proponuje, zebys sobie soczewice zostawila na nastepny obiad a na dzis polecam: 
    na 1 porcje potrzebujesz 100-150 gramow surowej dyni, najlepsza jest Hokkaido ale mozesz uzyc i innej. Dynie obierz, pokroj na kawalki 
    /dyni Hokkaido nie trzeba obierac/, nasiona i wlokna wyrzuc. Wrzuc do naczynia do zapiekania, polej lekko miodem, posyp orzechami wloskimi lub keszu, posiekanymi lub piniowymi w calosci. Wstaw do piekarnika na 30-35 min w temp 160 stopni, pieczenie trwa krocej jesli piekarnik byl poprzednio nagrzany. Po wyjeciu z piekarnika wmieszaj kawalki kurczaka upieczonego lub usmazonego /smazenie trwa krocej/. Podobno b.dobre.   

  • Autor: till Data: 2007-12-02 14:14:53

    http://wielkiezarcie.com/przepis19443.html ale musisz jeszcze iść po cebulę i śmietanę :))))

  • Autor: Kinka Data: 2007-12-02 17:24:43

    zrobiłam tą zupke, wyszedł super krem, wielkie dzieki!
    A jutro bedzie dynia pieczona z miodem i orzechami:) dzis miodku nie miałam

    tylko, hmmm.... co by tu teraz z soczewicy wykombinować

  • Autor: Mari Data: 2007-12-02 18:00:06

    ZObacz w pomich przepisach "Zupa z soczewicy po czesku".

Przejdź do pełnej wersji serwisu