Forum

Kuchenne porady

Mrożona kapusta

  • Autor: basiaaa Data: 2007-12-02 16:44:01


    Kapusta na gołąbki ,

    Kapustę obgotować . Rozdzielić na pojedyńcze liście , z których wyciąć zgrubienia " nerwy". Liście składać jeden w drugi po ok . 10 sztuk . Gdy ostygną zrolować, wkładać do foliowych woreczków i umieścić w zamrażarce. Zimą wyjmujemy je , rozmrażamy i postępujemy jak ze zwykła kapustą na gołąbki .

    Kapusta na bigos .

    Poszatkować kapustę, obgotować . Odsączyć i wysypać na stolnicę lub miskę , żeby ociekła z wody . Gdy ostygnie , poporcjować i przechowywać w zamrażarce .W razie potrzeby mamy gotowy surowiec do bigosu , łazanek lub do zup .

  • Autor: Balbina71 Data: 2007-12-02 17:44:05

    DZIEKI Basiaaa-a ja wlasnie chcialam sie zapytac czy mozna mrozic kapuste.
    Pozdrowienia Kaska

  • Autor: basiaaa Data: 2007-12-02 17:55:51

     
     Kasiu - ja nawet próbowałam mrozić kiszoną kapustę , ale naddaje się tylko na bigos na surówki raczej  nie . Mroź do woli .Życzę udanego mrożenia .

  • Autor: Balbina71 Data: 2007-12-02 18:50:46

    Mam jedno pytanie jak juz zamroze jak mam ja potraktowac po wyjeciu
    z zamrazalnika? Czekac az sie rozmrozi czy uzywac od razu np. do zupy?

  • Autor: basiaaa Data: 2007-12-02 18:59:15

     Można do zupy odrazu rzucić i gotować lub czekać ,aż się rozmrozi . W gotowanej zupie ziemniaki muszą być ugotowane , żeby dorzucić zamrożoną kapustę bo kapusta gotuje się dużo szybciej .

  • Autor: Glumanda Data: 2007-12-02 19:19:24

    Dodam, ze jeseli robi sie lazanki z takiej uprzednio zamrozonej kapusty... traci ona swoje wlasciwosci wzdymajace... i koldry w nocy leza grzecznie na lozkach a nie fruwaja po pokoju :)

  • Autor: makusia Data: 2007-12-02 20:59:32

    hihi , dobrze wiedzieć

  • Autor: jasia Data: 2007-12-02 19:44:59

    Gdy robię gołąbki z kapusty włoskiej, to niewykorzystane liście wraz z głąbem mrożę.
    Później mam świetną kapustkę do zup, szczególnie do rosołu.
    pozdrawiam jasia

Przejdź do pełnej wersji serwisu