Forum

Gawędy o jedzeniu

wigilia-co zje mama karmicielka ???

  • Autor: anax23 Data: 2007-12-03 09:31:09

    jestem mama karmiaca.podajcie mi przepisy na lekkostrawne dania którymi bede mogła sie posilic i nie zaszkodzic maluszkowi.
    Bo tak własnie dumałam ze z takich wigilijnych pysznych potraw nic nie zjem.

  • Autor: rybka_M Data: 2007-12-03 12:33:48

    Witaj. Możesz jeść wszystko, tylko w rozsądnych ilościach. Mój starszy syn w pierwszą wigilię miał 3 tygodnie i też posilał się maminym pokarmem. Jadłam wszystkie potrawy wigilijne, ale w małych ilościach - jeden pierożek, jeden śledzik, łyżka sałatki itd. i synkowi nic nie było, choć jest alergikiem od urodzenia.
    Życzę udanych i smacznych świąt.

  • Autor: kasia d Data: 2007-12-03 14:02:25

    zgadzam sie z przedmowczynia. moj syn mial 3 dni w zeszle swieta i tez jadlam wszystko, i nic mu nie bylo. ja w ogole jestem z takich co sie nie przejmowaly zbytnio tym co jedza kiedy sa karmiace. :) 
    Rowniez zycze smacznych swiat!!! i nie przejmuj sie za duzo.  o ile w twojej rodzinie nie ma zadnych alergii i uczulen na jakis produkt to mozesz jesc co chcesz. :)

  • Autor: Patrycja0 Data: 2007-12-03 14:16:26

    Droga Anax, ja własnie mam ten sam dylemat - moja córeczka ma 3 miesiące i częste kolki. Moja dotychczasowa dieta jest dość restrykcyjna i lekkostrawna - (waże już mniej niż przed porodem - z tego to akurat nie powiem, żebym się nie cieszyłą:))) Ale powiem Ci szczerze, że czasem dość mam już tych rosołków, krupniku i gotowanego mięsa...Zastanawiałam się właśnie, co będę jadła w wigilię, bo ze wszystkich pyszności wygląda mi na to, że zostaje mi jedynie kapr  - ale gotowany na parze...:((Pozdrawiam Cię serdecznie. Może ktoś podeśle nam jakieś przepisy na leekie danka wigilijne ??

  • Autor: aguś Data: 2007-12-03 15:11:19

    Anax ja urodziłam w wigilię rano 7 lat temu:) Polecam Ci zjedzenie ryby po grecku ale ugotowaną a nie smażoną i delikatnie doprawioną,barszczyk czerwony,zupa rybna sałatka jarzynowa tylko bez groszku i cebuli,karpia,ryby w galarecie.Na deser sernik jeśli dziecko nie jest alergikiem na mleko.Odradzam zdecydownie pierogi z kapustą i grzybami jak i makowca bo ta chwila przyjemności może kosztować Cię kilkugodzinnym płaczem maleństwa które może mieć kolki a po co psuć sobie i innym święta?? nie warto,lepiej zachować rozsądek i figurę:)) a dzięki temu wszystkie dni Świąt upłyną radośnie i bez nerwów czego z całego serca Ci życzę 

  • Autor: anax23 Data: 2007-12-03 16:28:33

    Użytkownik Patrycja0 napisał w wiadomości:
    > Droga Anax, ja własnie mam ten sam dylemat - moja córeczka ma 3 miesiące
    > i częste kolki. Moja dotychczasowa dieta jest dość restrykcyjna i
    > lekkostrawna - (waże już mniej niż przed porodem - z tego to akurat nie
    > powiem, żebym się nie cieszyłą:))) Ale powiem Ci szczerze, że czasem dość mam
    > już tych rosołków, krupniku i gotowanego mięsa...Zastanawiałam się właśnie, co
    > będę jadła w wigilię, bo ze wszystkich pyszności wygląda mi na to, że zostaje
    > mi jedynie kapr  - ale gotowany na parze...:((Pozdrawiam Cię serdecznie.
    > Może ktoś podeśle nam jakieś przepisy na leekie danka wigilijne ??



    Moja karolinka dziś kończy 8 tygodni.
    słyszałam że jeszcze ludzie w wigilie jedzą pierogi ruskie to może takie zrobię bez cebuli.Barszczyk czerwony z ziemniakami
    a rybę upiekę w piekarniku.
    u mnie trudno będzie będzie coś ugotować bo dziecię moje strasznie towarzyskie i nie polezy samo w łózeczku.Muszę zrobić coś najprostszego i szybkiego.
    Zastanawiam się czy mogę do barszczyku dać kilka grzybów dla smaku?

  • Autor: BeaMaj Data: 2007-12-03 17:28:11

    W zeszlym roku w tym czasie moja corcia miala 2 miesiace i jako karmiaca mama (do dzis!!!) jadlam wszystko co bylo na wigilijnym stole bez zadnego uszczerbku na samopoczuciu mojego malenstwa, mam na mysli kolki czy inne dolegliwosci. Jesli ty lub twoj maz nie jestescie alergikami to nie musisz sie az tak przejmowac co zjesz. Pozdrawiam i zycze udanych, smakowitych Swiat. 

Przejdź do pełnej wersji serwisu