Forum

Kuchenne porady

Marynowanie szynki do wędzenia...

  • Autor: Ruda_Hanka Data: 2007-12-10 13:02:43

    Szukam bardzo pilnie przepisu na marynowanie szynki do wędzenia. Znalazłam jakis przepis na www.dawnakuchnia.republika.pl , ale prosze o jakies praktyczne rady ewentualnie inny przepis. Pozdrawiam A.

  • Autor: kryska Data: 2007-12-10 13:13:21

    Tutaj masz wiele do wyboru. Bardzo ciekawe przepisy i cos do poczytania, jak kogos interesuje.
    http://www.wedlinydomowe.pl/index.php
    Tylko poszperac trzeba.

    Pozdrawiam eryk

  • Autor: Ruda_Hanka Data: 2007-12-10 13:39:40

    Bardzo dziekuje:)
    Wesołosmacznych świąt!

  • Autor: gosik Data: 2007-12-10 13:42:34

    Ja do marynowania, a właściwie peklowania używam Soli Peklowej z ZIOŁOPEX -u, do kupienia na pewno w TESCO i Kauflandzie - w innych sklepach też możesz poszukać. Na odwrocie jest dawkowanie - ja oprócz tego dodaję jeszcze zwykłej soli, bo wędzonki były mało słone - jak dla nas. Do dużego gara wsypuję tą sól, daję ząbki czosnku (nawet nie obieram), ziele ang., pierz ziarnisty, liść laurowy, jałowiec, goździki i co tam jeszcze chcesz (ja daję jeszcze trochę tymianku i cząbru), niektórzy zalecają dodać trochę cukru. Wlewam wodę żeby sól się rozpuściła, wkładam mięso i dolewam tyle wody, żeby mięso było całkowicie przykryte (obciążam talerzem - nic nie może wystawać) i do piwnicy na jakieś 14 dni. Moje mięsko już się pekluje od piątku. Powodzenia i pozdrawiam

  • Autor: kryniu123 Data: 2007-12-10 18:50:36

    ja też proponuje tą stronkę jest super i nie zwlekaj bo szynki się marynuje przy tej temperaturze od 10 do 14dni powodzenia.Poszukaj przepisów"DZIADKA"

  • Autor: Ruda_Hanka Data: 2007-12-11 08:21:39

    Bardzo wszystkim dzikuje za rady i przepisy, pewnie skorzystam ze wszystkich po trochu. A ta stronka wędliny domowe, ,faktycznie jest extra!
    Wesołej szynki na Święta życzę !

  • Autor: frutas Data: 2010-08-11 20:11:23

    Ja widziałem jeden przepis na marynowanie mięsa.
    I myślę, że jest dobry.

  • Autor: jolka60 Data: 2010-08-17 03:47:19

    Już miałam coś dodać,ale zerknęłam na datę wpisu ...i stwierdziłam,że "pilnośc"tematu już dawno wygasła.

Przejdź do pełnej wersji serwisu