Forum

Kuchenne porady

Ciasto na pizze

  • Autor: AsiulkaPINK Data: 2007-12-12 10:58:21

    Kochani mam zamiar dzisiaj upiec pizze. Potrzebuje, jakis sprawdzony przepis na ciasto, zalezy mi, aby nie bylo bardzo grube. Acha i bede piekla na malej blaszcze, tylko dla 2 osob. Z gory serdecznie dziekuje.

  • Autor: smakosia Data: 2007-12-12 11:04:34

    Przyznam, że jeszcze nie robiłam tej pizzy, ale kiedyś był taki wątek o tym, która jest najlepsza. Wyłowiłam z niego przepis dla siebie i zapisałam do "ulubionych". To ten: http://wielkiezarcie.com/przepis19886.html

  • Autor: AsiulkaPINK Data: 2007-12-12 12:24:01

    Dziekuje smakosia, ale ten przepis chyba mi nie wyjdzie. Mam w domu make typ 480 i 700 a w przepisie jest zalecany typ 550 lub 650. No i nie mam tyle czasu, aby ciasto przechowac w lodowce. Moze ktos jeszcze zna jakies ciekawe przepisy. Dzieki serdeczne.

  • Autor: aga9999 Data: 2007-12-12 13:00:17

    Użytkownik AsiulkaPINK napisał w wiadomości:
    > Dziekuje smakosia, ale ten przepis chyba mi nie wyjdzie. Mam w domu make typ
    > 480 i 700 a w przepisie jest zalecany typ 550 lub 650. No i nie mam tyle
    > czasu, aby ciasto przechowac w lodowce. Moze ktos jeszcze zna jakies ciekawe
    > przepisy. Dzieki serdeczne.

    Możesz uzyc maki 480, po wielu probach przekonalam sie ze nie ma to az tak wielkiego znaczenia. Teraz jak robie to ciasto to uzywam maki jaka mam pod reka, poza chlebowymi i razowymi :)
    Pizza bedzie dobra i bez lezakowania w lodowce, ale warto wyprobowac wersje dwudniowa, bo zyskuje na smaku.
    Polecam z reka na sercu

    Ale jezeli chcesz skorzystac z innego przepisu to wpisz w wyszukiwarke pizza a pojawi sie mnostwo przepisow, w wiekszosci z pozytywnymi komentarzami.

  • Autor: ASTI Data: 2007-12-12 13:52:52

    A  oto  moj   przepis . .

    2 szkl.  maki
    0,5  szkl. mleka
    0,3 szkl.  oleju
    szczypta  proszku  do  pieczenia , sol
    Mleko  i  olej  ubij  mikserem ,  dodaj reszte  skladnikow . Wtrob  gladkie  ciasto .

Przejdź do pełnej wersji serwisu