Forum

Galeria

Tęskno mi....

  • Autor: Ola1979 Data: 2007-12-14 17:37:03

    Do ciepła, lata, słońca, wakacji i odpoczynku dlatego zaczęłam przeglądać zdjecia z tegorocznych wypraw rodzinnych i postanowiałam się z wami podzielić moimi wspomnieniami.
      pierwsze kilka zdjęć zostało zrobione wczasie urlopu w Polsce, tak wysoko w górach mieszka moja babcia
     
      na tym zdjęciu w oddali widać Jezioro Żywieckie
      no i oczywiście ewenement na skalę światową żniwa po staremu
     
      spacer bardzo się udał wcinaliśmy ostrężyny garściami pycha
     
      a to już Irlandia i góry wrzosowe
     
      Jeszcze wizyta w Bray nad morzem irlandzkim
     
     
     
      to jeden z pięknych ogrodów który zwiedzałam
     
      wodospad który bije z ziemi taka ciekawostka
      a to park
      i jeszcze wizyta nad oceanem
     
    Życzę wam jak najwięcej słoneczka i radosci. Pozdrawiam Ola

  • Autor: monika_70 Data: 2007-12-14 17:45:28

    ja tobie również Olu życzę dużo słońca na co dzień, radość i trzymaj się cieplutko tych wspomnień, już niedługo znowu lato. Chociaż tam gdzie jesteś widoki ładne masz ładne, nic nie zastąpi rodzinnych stron, szczególnie w okresie przedświątecznym dopada handra--ni edawaj się, pozdrawiam

  • Autor: malutka_megi Data: 2007-12-14 17:50:17

    a ja tam nie tesknie , bo kocham zime .

  • Autor: jamajka Data: 2007-12-14 18:24:11

    Mnie też tęskno, nienawidzę zimy!!!! Już odliczam do lata.

  • Autor: smakosia Data: 2007-12-14 20:07:42

    Fajne zdjęcia i miło tak powspominać, co? :-). Najbardziej urzekają mnie te wiejskie krajobrazy... Dziękuję, że podzieliłaś się z nami kawałkiem swojego urlopu.

  • Autor: anari74 Data: 2007-12-14 20:37:19

     pięknie szczególnie w okolicach twojej babci.A co to są ostreżyny?

  • Autor: smakosia Data: 2007-12-14 20:39:15

    No właśnie! Też miałam zapytać o te "ostreżyny". Co to takiego?

  • Autor: Ola1979 Data: 2007-12-14 21:17:21

    u nas tak sie mówi na jerzyny przepraszam za bład (zawsze miałam z tym problemy) czarne podobne do malin

  • Autor: smakosia Data: 2007-12-14 21:29:06

    Nie przepraszaj, bo zrobiło się tajemniczo i jakoś tak swojsko i regionalnie. Zwyczajnie - fajnie :-)

  • Autor: Wkn Data: 2007-12-14 20:40:54

    Użytkownik jamajka napisał w wiadomości:
    > Mnie też tęskno, nienawidzę zimy!!!! Już odliczam do lata.

    Ja zimę bardzo lubię, ale co to za zima, kiedy brnę przez parking samochodowy przez szarobrunatne, piętrzące się przede mną kałuże z błota i starych liści, a pies radośnie lata po zwiędłych resztkach zdechłej trawy, chlupocząc w koleinach wyrytych przez dziki, zamarzających koło godziny 24 (chodzi o koleiny, nie dziki), by następnie radośnie odtajać gdzieś o 9 rano i przywitać nas nowymi bryzgami zimowej brązowej piany, bo przecież gdzies trzeba parkować, a potem weź człowieku z tych kolein wyjedź podtopionym autkiem. Ludziom z osiedli nie chce się nawet dekorować okien na święta, ostatnio, zadzierając nosa, zanotowałam jeden obwisły sznur lampek i koślawą łysawą choinkę na dwóch balkonach trzyklatkowego dziesięciopiętrowego bloku.
    Wot i nastrój świąteczny. Tak sobie myślę, z czego by tu bałwana ulepić.

  • Autor: Ola1979 Data: 2007-12-14 21:22:33

    • Czasem wspominam zimy mojego dzieciństwa kiedy to sniegu było po pas i od rana do wieczora z innymi dzieciakami jeździlismy na workach (worki po nawozach wypełnione sianem) kiedyś nawet do północy boże to były czasy!!!!!!!!!!!!!! przynajmniej mam co wspominać bo dzisiejsze dzieciaki już nie czują tego klimatu.

  • Autor: jamajka Data: 2007-12-14 23:23:43

    Użytkownik Wkn napisał w wiadomości:
    >  Ja zimę bardzo lubię, ale co to za zima, kiedy
    > brnę przez parking samochodowy przez szarobrunatne, piętrzące się przede mną
    > kałuże z błota i starych liści, a pies radośnie lata po zwiędłych resztkach
    > zdechłej trawy, chlupocząc w koleinach wyrytych przez dziki, zamarzających
    > koło godziny 24 (chodzi o koleiny, nie dziki), by następnie radośnie odtajać
    > gdzieś o 9 rano i przywitać nas nowymi bryzgami zimowej brązowej piany, bo
    > przecież gdzies trzeba parkować, a potem weź człowieku z tych kolein wyjedź
    > podtopionym autkiem. Ludziom z osiedli nie chce się nawet dekorować okien na
    > święta, ostatnio, zadzierając nosa, zanotowałam jeden obwisły sznur lampek i
    > koślawą łysawą choinkę na dwóch balkonach trzyklatkowego dziesięciopiętrowego
    > bloku.Wot i nastrój świąteczny. Tak sobie myślę, z czego by tu bałwana ulepić.



    I właśnie dlatego jej nie lubię. Co z tego że w nocy lub nad ranem spadnie śnieg kiedy w południe zrobi się powyżej zera i brodzi się po kolana w błocie pośniegowym bllee. Zreszta jak słyszę wczesnym rankiem odgłosy łopat odgarniających śnieg to nie chcę mi isę wstawać.POZDRAWIAM!!!!!!

  • Autor: Bodek Data: 2007-12-15 00:43:36

    to jezioro zywieckie !!! czy to czasem nie trasa z oczkowa ??? zoltym a pozniej czerwonym szlakiem ?? albo na odwort :) nie pamietam -- dawno tamtedy nie szedlem :)
    wspaniale widoki jak sie zschodzi do zbiornika na gorze zar :) 
    pozdr....

  • Autor: Ola1979 Data: 2007-12-16 01:18:50

    Ta górka na ktorej zostało zrobione zdjecie nosi nazwę "Ceretnik" i jest po drugirj stronie jeziora. Ty masz na mysli Miedzybrodzie Żywieckie w którym znajduje się góra Żar jakieś 2-3 lata temu zrobili kolejkę na górę Zar i zjazd narciarski i wogóle miejscowośc ta się bardzo rozwinęła pod względem turystycznym. Ślemień gdzie znajduje się przysiułek "ceretnik" jest jakieś 27 km od Żywca w stronę Suchej Beskidzkiej. A gdybym poszła dalej tym szlakiem wyszłabym w miejscowości Koszarawa i jeszcze kawałek a byłoby się na Słowacji u sąsiadów.
    Pozdrawiam cieplutko z zimnej, wietrznej, brrrr Irlandii

  • Autor: piegusowa Data: 2008-01-10 18:41:08

    Piękne zdjęcia.
     I te "stąd", i te "stamtąd"
     Cudne krajobrazy! Swojskie piękno Polski i malowniczość Irlandii.Dobre połączenie.
    Pozdrawiam.

Przejdź do pełnej wersji serwisu