Forum

Kuchenne porady

Miod sztuczny

  • Autor: Glumanda Data: 2007-12-18 11:24:03

    Hallo, mam pytanie, czy nie wiecie przypadkiem, czy da sie czyms zastapic miod sztuczny??? mam stary przepis na piernik mojej Babci i jest tam w skladnikach miod sztuczny. W domu mam miod naturalny, cukier trzcinowy brazowy, cukier bialy... Raczej nie wierze, ze w Norymberdze dostane gdzies wymagany miod.. Jak myslicie.. co robic?? pozdrawiam Was Glumanda.

  • Autor: anna-gu Data: 2007-12-18 11:26:23

    Ze spokojem mozesz dac miód przwdziwy. sztuczny - jak mi sie wydaje- to wymysł na peerelowskie "przejsciowe trudności w zaopatrzeniua" :))

  • Autor: Glumanda Data: 2007-12-18 11:35:06

    Nie jestem tego pewna... bo jak zapisywalam przed 24 laty, ten przepis u Cioci..i zapytalam o ten miod... myslac ze ma byc naturalny... odp. byla " Oj tylko nie naturalny-... z nim piernik wyjdzie twardy" ... i co robic?

  • Autor: anna-gu Data: 2007-12-18 11:42:51

    Glumando, myslę, ze trzeba spróbować z tym syropem, który masz.Powinien mieć taką dość gęstą konsystencję. W końcu skłądniki na piernik nie sa zbyt drogie i przy wpadce nie żal dać ptaszkom :).Wpadka może być taka, że bedzie twardy, ale może zwilgnie do nowego roku? Może być również pełny sukces i nowa wersja starego piernika. Pewnie bym zrobiła z gęstytm syropem. Widzę, że bardzo Cię kusi ten dawny przepis. Ach, te sentymenty... :))

  • Autor: Glumanda Data: 2007-12-18 12:51:17

    nie mam zadnego syropu.. chyba to zostawie .. dzieki, ze probowalas mi pomoc.

  • Autor: piq Data: 2007-12-18 13:10:54

    Ja bym śmiało dodała miód naturalny. Jeśli masz wątpliwości poczytaj tu : http://vmc.org.pl/print.php?what=article&id=79

  • Autor: Glumanda Data: 2007-12-18 13:24:23

    Wiecie co, dziewczyny - macie racje, zrobie z miodem naturalnym, najwyzej postoi az zmieknie...a moze odkryjemy wspolnie nowy przepis :) dam znac, co wyjdzie :) dziekuje Wam :*

  • Autor: shiraja Data: 2007-12-18 15:45:02

    jak piernik to tylko na naturalnym miodzie. tylko trzeba go upiec min tydzień przed świętami mięknie i nabiera 'charakterku".....

  • Autor: Eithel Data: 2007-12-18 17:35:15

    to przeloz odrazu po upieczeniu masami bo szybciej zmieknie i wloz duuzo chleba.

Przejdź do pełnej wersji serwisu