Forum

Gawędy o jedzeniu

przepis na barszczyk z dudkami

  • Autor: agnieszka1610 Data: 2007-12-27 13:18:11

    Czy ma ktoś dobry i sprawdzony przepis na barszczyk z dudkami? A jeśli nie barszczyk to coś innego z wykorzystaniem płucek wieprzowych? Z góry dziękuję

  • Autor: mary50 Data: 2007-12-27 15:48:41

    Co to sa dudki ? po goralsku dudki to pieniadze ale w barszczu to nie wiem.

  • Autor: agnieszka1610 Data: 2007-12-27 17:35:45

    Dudki to są płuca zwierzęce

  • Autor: jolka60 Data: 2013-02-11 23:00:31

    Po góralsku pieniądze to dutki,a dudki to płucka.

  • Autor: anna-gu Data: 2007-12-27 16:07:52

    Przepisu to nie mam, ale wiem, jak moja babcia dudy robiła. Płucka najpierw trzeba było obgotować, potem pokroić w kostkę, wrzucić je na zeszkloną cebulkę i dusić podlane wodą do miekkości. Przyprawić solą, pieprzem, majerankiem i ząbkiem czosnku. Kiedy miękkie, zalać żurkiem z butelki. Zabielić śmietaną z mąką, żeby potrawa była gęstsza, niż zupa. Jeszcze doprawić. Podawać z chlebem. W mojej rodzinie teraz nikt nie chce jeść tej potrawy, więc jej nie gotuję.

  • Autor: agnieszka1610 Data: 2007-12-27 17:37:26

    Bardzo ci dziękuję. O coś takiego mi chodziło.

  • Autor: kokliko Data: 2007-12-28 05:05:21

    anna-gu mnie uprzedzila, nikt u mnie tego nie zje, co najwyzej koty,
    ale w dawnych czasach tez tego nie lubilam choc podawano plucka
    jako specjal na Sw.Jozefa.Byc moze tylko w mojej rodzinie, ale
    zapamietalam to jako wyjatkowy horror.
    Jak ktos nie lubil w drugim daniu, to mogl sie uraczyc zupa (pamietam, ze
    plucka moczono w zalewie octowej) a moze juz  nie pamietam i byla to
    zalewa jakakolwiek.

    Robiono

  • Autor: kokliko Data: 2007-12-28 05:24:46

    tez pierozki ktorymi ze smakiem zajadala sie osoba wyrabiajaca
    owe, nasza ciocia Lucja, o ktorej  to wspanialych wymyslach kulinarnych
    napisze wkrotce.

  • Autor: agnieszka1610 Data: 2007-12-28 10:41:15

    Generalnie rzecz biorąc ja również nie jadłam ich wieki temu, ale moje zainteresowanie ową potrawą wzięło się z tego, że kupiliśmy ćwiartkę wieprzowinki i kompletnie nie mam pojęcia co zrobić z płuckami. Wyrzucić szkoda a wiem że taki barszczyk jest całkiem smaczny.

  • Autor: kokliko Data: 2008-01-09 05:00:03

    Ciagle

  • Autor: kokliko Data: 2008-01-09 05:04:40

    mam nadzieje, ze ktos opowie cos sensownego w sprawie dudkow,
    zanim temat nie przeskoczy na druga strone i nikt juz niczego nie
    poczyta, bo wiadomo, ze tej drugiej strony nikt nie otwiiera.
    A moze poprzednia wersja byla lepsza???

  • Autor: majolika Data: 2013-02-11 09:34:14

    Sorry za odgrzebanie tematu.Przypadkowo trafilam na to i nie mogłam się powstrzymac od komentarza.Ja lubię podroby, lubie barszcz.Ale smak płucek...hm...Raz zrobilam ten barszcz. I dudki i barszcz wywaliłam.Podobno dobre sa pierogi z pluckami .Sorry, po tamtym przezyciu-raczej nie spróbuję))

  • Autor: matani Data: 2013-02-11 10:04:16

    Moja mama opowiadała nam taką historię: jej ciotka przyjechała w odwiedziny, ciotka lubiła różne "dziwne" rzeczy przyrządzać, no i zabrała się za płucka. Mama mówi, że zapach pyszny był w całym domu, natomiast jak przyszło do jedzenia, to "rosło" jej "to" w buzi :) Oczywiście sama takich "wynalazków" nie robiła, generalnie oprócz wątróbki i żołądków kurzych chyba żadnych podrobów nie jadaliśmy. Moja rodzinka nawet tego nie tknie, tacy wybredni :(

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2013-02-11 10:13:44

    Płucka mają niefajny zapach jak się je gotuje. Od czasu do czasu kupuję dla jamnikopodobnego. Z dzieciństwa pamiętam pierogi z płuckami i inne wynalazki mojej mamy. Pierogi mi nie smakowały, ale moze dlatego, że ja nie lubię pierogów z mięsnym farszem

  • Autor: matani Data: 2013-02-11 16:38:47

    Te były chyba gotowane, albo smażone z mnóstwem przypraw, nie wiem, ciotka rocznik 1901, opowieść z dzieciństwa mojej mamy, może mieć luki

Przejdź do pełnej wersji serwisu