Forum

Kuchenne porady

Jakie garnki kupić?

  • Autor: małgoska Data: 2008-01-04 21:41:13

    Posiadam kuchenkę gazową z takimi zwyczajnymi palnikami, dotychczas zawsze kupowałam garnki takie dosyc tanie najczęściej te ze stali (po około 50 zł za komplet) ale mam juz dosyc tych garnków ciągłego nad nimi stania i mieszania żeby sie nie przypaliło, chciałabym zakupić narazie chociaż 2 takie z prawdziwego zdarzenia tylko nie bardzo wiem jakie będą najlepsze i ile muszę przeznaczyć na to pieniędzy, może uzywacie takich z których jesteście bardzo zadowoleni, główne kryterium to dla mnie brak przywierania potraw do dna reszta w sumie nieistotna, proszę bardzo o wasze rady, pozdrawiam

  • Autor: aga9999 Data: 2008-01-04 21:57:33

    Malgosiu, powiem szczerze że od kiedy kupiłam sobie głęboką patelnię żeliwną to niewiele garnków używam :-)
    Jest genialna, nic nie przywiera (patynowana), dobrze trzyma ciepło, smaże, duszę i gotuję w niej.
    Gdybym mogła to kupiłabym sobie właśnie żeliwne garnki. Są wytrzymałe, nic nie przywiera, estetyczne, można w nich piec.
    Mają 2 wady są cięzkie i sporo kosztują.
    Nie kupowałabym kompletu, raczej dobrałabym sobie takie garnki które najbardziej mi odpowiadają rozmiarowo, np mały rondelek, dutch oven, jakiś większy na zupę. Na zdjęciu przykładowe zdjęcie garnków żeliwnych, jak widac mogą być całkiem ładne.

  • Autor: małgoska Data: 2008-01-04 22:48:27

    Agnieszko dziekuje Ci bardzo za informacje poszperałam troszke na allegro i znalazłam miedzy innymi coś takiego http://www.allegro.pl/item288825380_garnek_5l_zeliwny_waga_6_9kg.html sądzisz że będzie to garnek wykonany tak samo jak ta twoja patelnia bo spotkałam się tez z garnkami alumiowo-żeliwnymi a poniewaz nie znam sie na tym zbytnio to nie wiem czy to nie jakaś podróbka?

  • Autor: aga9999 Data: 2008-01-04 23:00:06

    Hehe.. po wadze widać że żeliwny. Wygląda tak samo. A cena przyzwoita.

  • Autor: Wkn Data: 2008-01-04 22:04:21

    Ja jestem bardzo zadowolona z Tescomy. Co prawda na razie z tej firmy mam tylko jeden garnek (największy), ale planuję dokupienie pozostałych.

  • Autor: basiaaa Data: 2008-01-04 22:11:01

    Wkn , bardzo proszę jeżeli to możliwe wstaw zdjęcie . Niestety nie wiem jak te garnki wyglądają . Planuję kupno nowych garnków ,być może skuszę się na kupno garnków Tescomy .

  • Autor: Wkn Data: 2008-01-04 22:23:51

    Leniuch ze mnie, nie chce mi się wyciągać aparatu, garnka, ściągać zdjęcia. Wkleję link: http://www.skleptescoma.pl/index.php?cPath=149_22_43
    To największy garnek z pierwszej od góry serii kupiony półtora roku temu albo może dwa lata temu w Auchan. Wytrzymałe toto jest bardzo, trzeba tylko uważać, żeby nie spalić uchwytów. Dość dobrze się też prezentuje :)

  • Autor: basiaaa Data: 2008-01-04 22:40:14

    Wkn - dziękuje ,że tak szybko odpowiedziałeś . Podpowiedz  gdzie szukać , bardzo mi się przyda . Zobaczę jak prezentują się  zestawy garnków  innych firm .

  • Autor: małgoska Data: 2008-01-04 23:00:31

    Wkn a orientujesz sie jak sprawdzaja sie garnki tescomy ale innego typu bo akurat ten typ który masz nie jest sprzedawany pojedynczo?

  • Autor: Wkn Data: 2008-01-05 12:41:21

    Z tej firmy mam jeszcze tylko wielką i cieżką patelnię Tescomy i... uwielbiam ją!
    Co do reszty produktów niestety pomóc nie mogę. Mam stareńki zestaw 12-częściowy za około 200 zł (największy służy już wyłacznie jako garnek do gotowania jedzenia dla psa, ale nie dlatego, że był do niczego, tylko w czymś mu musieliśmy gotować :))

  • Autor: kucbog Data: 2008-01-04 22:20:20

    A ja jestem zagożałą zwolenniczką garnków AMC! Moja mama nauczyła mnie w nich gotować i teraz będąc na swoim czekam na wesele i kupuję garnki AMC. Sa rewelacyjne! Mają poczwórne dno, super uchwyty. Można w nich gotować praktycznie bez wody, smażyć bez tłuszczu, a bigos robi się w 20 minut!! Minusem tych cudeniek jest ich cena....Sa bardzo drogie kupując pojedyncze sztuki. Najtaniej wychodzi zestaw. Obecnie męcze się w takich zwykłych "marketowych", ale już niedługo :D   :)))) AHA! Naprawdę warto w te garnki zainwestować- moja mama ma je już 15 lat i jeszcze ani razu nie były reklamowane!!!

  • Autor: małgoska Data: 2008-01-04 22:52:29

    dziekuje bardzo kucbog swietnie wygladaja te garnki ale poniewaz nie spodziewam sie wesela w najblizszym czasie ;-) to niestety pozostają w sferze marzeń bo poki co nie mam z czego sie na nie zrujnować

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2008-01-05 17:27:33

    Mam rowniez garnki AMC i twoja wypowiedz ze bigos robi sie w 20 min troche sie mija z prawda,jesli masz pokrywe szybkowarowa to oczywiscie ale tez troszke dluzej niz 20min ,pozatym nie w kazdym zestawie jest pokrywa szybkowarowa.Ja mam dwie takie pokrywy na duze garnki i na mniejsze,pozatym najpierw trzeba wyczuc jak sie z taka pokrywa gotuje bo to tez roznie bywa.Pozatym patelnia AMC jest do niczego,ja uzywam jej bardzo rzadko,jest niefunkcjonalna ,mowie o tej patelni plaskiej,dlatego ze jest plytka nic w niej za bardzo nie mozna zrobic poza chyba kotletami ale wtedy strasznie pryska i pol kuchni do sprzatania a do nalesnikow sie raczej nie nadaje,i to nie zebym nie umiala z niej korzystac,poniewaz myslalam ze cos zle robie przyszla specjalnie pani zajmujaca sie AMC i wyjasnila jak trzeba piec w tej patelni itd.I okazalo sie ze jej tez nie wychodzi tak jak powinno ,najlepiej bym doplacila i oddala tamta patelnie za jakis garnek wlasnie,moja znajoma tez ta patelnie sobie wymienila na garnek ,bo tez z niej nie byla zadowolona i tylko zajmowala miejsce w szafce.Dodam ze te garnki tez lepiej myc recznie,oczywiscie mozna rowniez w zmywarce ale garnki sie w zmywarce rysuja ,pozatym pokrywy raczej myc recznie trzeba z powodu termometrow ktore sa na wierzchu,bo moga sie uszkodzic,choc to nie jest regula.Ale ogolnie jestem zadowolona,jednak na ten moment bym przemyslala taki zakup jeszcze raz bo na rynku jest bardzo duzo produktow i jakoscia nie ustepujaca AMC.Mam np.duza patelnie z firmy Bofrost taka Aluguss z odpinana raczka jest solidna(wlasciwie patelnia jest z Firmy Berndes ale Bofrost ja synguje swoim logo ,pod spodem ma wytloczone ze Berndes ale dodatkowo na raczce ma logo Bofrosta wlasnie,ma byc sprzedawana przez jakis czas tylko,nie ma pojecia moze te dwie firmy maja jakas umowe miedzy soba ,nie wiem) ,dosc pojemna,troszke dlugo sie rozgrzewa ale jak sie porzadnie rozgrzeje to mozna zmniejszyc temperature i dlugo trzyma dlatego ze ma bardzo grube dno, w ten sposob rowniez oszczedzamy energie,nie jest zbyt lekka,ale latwa w myciu,pieczone na niej potrawy nie przywieraja jak na zwyklych patelniach.Pozatym ma 5 lat gwarancji to i tak duzo jak na patelnie.nIe wiem czy uda mi sie wkleic link do tej patelni http://www.amazon.de/Berndes-VARIO-CLICK-Schmorpfanne-28/dp/B000E5QBJK/ref=sr_1_21?ie=UTF8&s=kitchen&qid=1199550292&sr=1-21 Na rynku jest naprawde w czym wybierac i to w dobrym gatunku,wiec taraz zastanowilabym sie czy garnki AMC sa warte az takich pieniedzy.

  • Autor: agness Data: 2008-01-05 13:27:25

    A ja polecam garnki z podwojnym dnem-pytaj o takie w sklepach .Dostalam je na prezent slubny i sluza mi juz 10lat smaze w nich nawet dzem i nigdy mi sie nie przypalily do tego garnki nie sa ciezkie.Naprawde goraco je polecam.

  • Autor: agness Data: 2008-01-05 13:31:24

    http://www.emalia.pl/garnki_ze_stali.html tak wygladaja,ja mam inny wzorek oraz w srodku sa koloru brazowego.

Przejdź do pełnej wersji serwisu