Forum

Kuchenne porady

Gorzki por

  • Autor: misiowa Data: 2008-01-16 14:32:26

    Robiłam ostatnio sałatkę z porem. Jak zwykle sparzyłam go wcześniej wrzątkiem, żeby nie był zbyt ostry. Pred dodanie go do sałatki próbowałam i miał łagodny smak. Niestety po kilku godzinach zgorzkniał w sałatce. Czy ktoś ma pomysł dlaczego tak się stało? Czy to wina pora, czy być może wszedł w reakcję z jakimś składnikiem? Dodam, że sałatki z porem robię od lat, ale taka sytuacja przydarzyła mi się pierwszy raz.

  • Autor: Kry Data: 2008-01-16 16:26:20

    Nie mam pojęcia co jest powodem. Ja ostatni też obserwuję to zjawisko. Myślałam początkowo, że źle go umyłam, że pozostały na nim jakieś środki chemiczne.Ale nawet najstaranniejsze mycie nic nie pomogło. Już po godzinie surówka robi się gorzka. Wymyśliłam jeden sposób - nie robię surówek z dodatkiem pora. Poczekam do lata.

  • Autor: makusia Data: 2008-01-16 21:38:28

    nie parzę pora nigdy , i moze dlatego nie ma gorzkiego smaku

  • Autor: Kaś Data: 2008-01-21 10:24:04

    Witam. Mi nie zdażyło się jeszcze aby por był gorzki. Mam jednak problem z jego ostrością. Pomimo sparzenia nadal jest bardzo mocny - może coś robię źle. Czy ktoś mi powie jak prawidłowo sparzyć por żeby stracił dośc mocno ostrość? A może to wina pora?

  • Autor: Janek Data: 2008-01-21 12:13:18

    Kiedyś parzyłem cebulę żeby pozbyć sie ostrego smaku i zapacvhu.  Zmieniłem "taktykę" ...zacząłem ( za namową jakiegoś czasopisma), lekko posypywać cukrem i skutek o niebo lepszy. To samo zacząłem robić z porem, chociaż nigdy nie sprarzalem pora, skutek podobny jak z cebulą: zmniejszona ostrość warzywa, a jednocześnie daje lepszy smak .
    Tylko nie znaczy to słodzić(!) a tylko lekko posypać cukrem, można puder użyć, wymieszać i pozostawić na parę minut.

  • Autor: Kaś Data: 2008-01-21 15:51:01

    Dzięki za radę. Napweno przy najbliższej okazji wypróbuję

Przejdź do pełnej wersji serwisu