Forum

Rozmowy wolne i frywolne

nasza klasa ???

  • Autor: maniuś Data: 2008-01-17 12:37:42

     kochani co sądzicie o portalu nasza klasa, do tej pory wszystko cacy jakie to fajne, można odnaleźć dawnych kolegow ,odświerzyc stare znajomości aż tu nagle wczoraj słysze w tv jakie to może miec skutki wywołane przez niepowołane osoby, wykorzystanie danych osobowych przez osoby trzecie do róznych celow , przez pedofili i innych takich  a dla hakerów to żaden problem

  • Autor: vikunia Data: 2008-01-17 12:51:42

    Jak zwykle prasa musi o czyms pisac , tpo teraz nalot na naszą klasę. Nie wiem o jakich skutkach negatywnych pisza, przecież nie podajemy adresu zamieszkania, a numer komorki tez mozna zastrzec. Jesli ktos bedzie chcial nas okrasc to nietrzeba miec profilu na tym portalu, bo zlodziej wie gdzie isc. Czy po e- mailu moga nas namierzyć? 3wątpie! Myslę ze to chodzi o [ieniadze i to duze. Komus sie własciciele tego portalu nie oplacili i stad ten poploch sztucznie wywolywany. A pedofile dzialaja tez na innych portalach i nikt o tym nie pisze. Nie przeszkadza mi ze dostaje na poczte reklamy, usuwam je i juz. A zdarzylo sie ze juz skorzystalam. tak wiec nie bojmy sie. Pies szczeka wiatr wieje a karawana idzie dalej... to dobre przyslowie do tej sytuacji. Bedzie jeszcze troche glosno o tym portalu a potem wszystko ucichnie.

  • Autor: Juciaaa Data: 2008-01-17 12:54:11

    Zgadzam sie z tym. Ktos mial pomysl, dobrze go rozreklamowal,zarobil duzo pieniedzy i to sie nie podoba. a chlopaki zarabiaja pieniadze i bardzo dobrze:)

  • Autor: małgoska Data: 2008-01-17 15:26:01

    nic dodac nic ująć popieram w pełni po prostu w naszym kraju jest tak ze jak komus zaczyna sie powodzic to trzeba mu zatruc zycie aby mu ten sukces obrzydł i tak jest w tym przypadku ja jestem stronka zachwycona i jak dla mnie chlopaki za pomysł niech sobie zarabiaja a co ;-)

  • Autor: zosia-k Data: 2008-01-17 12:52:45

    Według mnie to jest super stronka- a co do  wykorzystywania danych osobowych  jest wielką przesadą !!!!!!!! 

  • Autor: spinek Data: 2008-01-17 12:56:50

    Każdy serwis, w którym podaje się jakieś informacje o sobie jest potencjalnym zagrożeniem dla naszej prywatności. Ale to od użytkowników zależy na ile są rozsądni i chronią swoje dane. Jak tu na forum WŻ podasz zbyt wiele danych o sobie to też ktoś może je wykorzystać. Trzeba być czujnym, ale nie popadać w przesadę. Są ludzie, którzy wrzucają do internetu zdjęcia swoich małych dzieci (takie z cyklu: Jasiu w wanience) i potem się dziwią, że znajdują się one na stronach pedofilskich. Sami są sobie winni.

  • Autor: dora182 Data: 2008-01-17 13:07:38

    Też uważam, że sprawa sztucznie nagłośniona i rozdmuchana. Ja na portalu nasza-klasa podałam jedynie imie i nazwisko, nie podaje ani adresu ani telefonu, a tym bardziej nie wypisuję jaka jest moja sytuacja materialna. Część tych danych mozna uzyskać chciażby z ksiązki telefonicznej. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

  • Autor: ANUTSCHKA Data: 2008-01-17 13:19:37

    Ta klasa EĄ jest the best ! :))) Dla mnie Donek wygrał !

  • Autor: luckystar Data: 2008-01-17 13:24:23

    Ja na stronie "nasza klasa" zatonelam wczoraj po uszy :))) Uwazam, ze jest to wspaniala strona, co prawda moje mozliwosci znalezienia kolegow czy kolezanek ze szkolnej lawy sa znikome, bo jakos nikt sie do tego nie rwie, ale skoro taka reklame robi tv to sie ludziom nie dziwie. A co ma do tego wszystkiego pedofil ???? naprawde nie rozumiem, sa pewne miejsca gdzie nie wyslalabym mojego dziecka samego, ale one akurat sa w realu a nie wirtualne???? Oczywiscie ktos mi powie, ale wirtualnie mozna nawiazac kontakt, wiem, taka glupia nie jestem, ale skoro dziecko doroslo na tyle, zeby umiec korzystac z internetu to powinno byc tez uswiadomione przez rodzicow co na tym internecie mozna, a czego wrecz nie wolno....Mnie sie nasza klasa bardzo podoba, mam mozliwosc poczytac, przypomniec sobie nauczycieli, wymienic wspomnienia z innymi, kotrzy jesli nawet nie uczyli sie ze mna w tej samej klasie to jednak chodzili do tej samej szkoly. Dla mnie osobiscie "bomba" !!!!!

  • Autor: aga9999 Data: 2008-01-17 13:45:34

    Co ma pedofil?
    1. Niektorzy rodzice chwala sie fotkami swoich pociech. Tak jak ktos wspomnial dziecko w  kapieli, albo w pieluszce etc Pedofile moga takie zdjecia wykorzystac.
    2. Poza tym sporo "maluchow" loguje sie na naszej-klasie. Nic tylko zaprosic do grona znajomych, wiadomo ze pedofila nikt do swojego grona nie zaprosi ale juz misia uszatka czemu nie, a wtedy taki mis uszatek juz wie poza danymi typu do jakiej szkoly chodzi dziecko i ajk wyglada, poznaje nr gg, telefon i reszte.

  • Autor: luckystar Data: 2008-01-17 15:31:59

    Aga, a skad wiesz, ze tu wsrod nas na Wz nie ma pedofilow ??? A tu az sie roi od zdjec dzieciakow .... W/g mnie mozna byc ostroznym i rozmawiac otwarcie z dziecmi, ale nie mozna popadac w paranoje ..... Toz niedlugo bedziemy musieli chowac sie pod kloszem i to najlepiej sterylnym .... Niech tam, kazdy robi jak lubi. Mnie sie podoba, lece znow poczytac, wlasnie znalazlam syna mojego kolegi z pracy....O matko (!!!) moze ja tez pedofil (???)

  • Autor: małgoska Data: 2008-01-17 15:40:33

    o kurcze Marylka to ja ide pokasowac zdjecia mojego synka z wz ;-) w koncu niedługo przyjezdzasz do Polski hi hi hi

  • Autor: luckystar Data: 2008-01-17 15:56:59

    Malgosia, ale tylko zdjecia.....zebys z rozpedu nie wykasowala synka :))))

  • Autor: Wkn Data: 2008-01-17 17:11:51

    No masz ci los, a ja wieczorem miałam wklejać wiadomość, w której jedną z głownych atrakcji miał być przyjazd Luckystar i podana data jej przybycia do Polszczy. Ale jak tak, to ja się jeszcze zastanowię...

  • Autor: aga9999 Data: 2008-01-17 15:57:07

    A czy ja napisalam ze tu nie ma?? To forum czytaj wiecej osob niz nam sie wydaje.
    w kazdym razie, zdjec mojej Malej tutaj nie znajdziesz, tam tez nie. Choc przez chwile byly.
    Osobiscie uwazam ze ostroznosci nigdy za wiele. Nikomu jednak bronic nie bede, niech kazdy robi tak jak uwaza.
    :)
    pozdrawiam

  • Autor: Kasia cz Data: 2008-01-17 19:58:05

    Hehehe Marylka pedofilka, az mi sie mordka rozweselila. Swoja droga, ja popieram Twoje zdanie, nie wiadomo czy "u nas" nie ma jakiegos pedofila np.w przebraniu babci Stasi, a przeciez mamy tu cala galerie naszych slodkich pociech. Ja ze stronki jestem zadowolona, a takie dane jak tam wiekszosc z nas podaje mozna wyszukac np.w ksiazce.nie podajemy adresu, nie musimy podawac nr.tel. Jakos nie wzielam sobie do serca tych telewizyjnych plotek.

  • Autor: aga9999 Data: 2008-01-17 20:28:47

    Z ksiazki tel poza nr tel nie dowiesz sie jak ktos wyglada, ile ten ktos ma lat, do jakich szkol chodzil, jakie ma wyksztalcenie, gdzie pracuje, na jakim stanowisku, czy ma dzieci czy tez nie etc

  • Autor: nonka4 Data: 2008-01-17 22:01:00

    Ale przecież nikt nikogo nie zmusza,żeby się logował
    i udostępniał te wszystkie informacje,są ludzie którzy mają "pustą" ramkę))
    Stanowisko? -można wpisać wiele rzeczy)
    wykształcenie? to że ktoś jest zaisany do jakiejś szkoły nie musi oznaczać że ją ukończył))

  • Autor: aga9999 Data: 2008-01-17 22:57:05

    Nonka4, nie rozumiem.
    Przecież ja nie pisałam nic o zmuszaniu czy też nie, a o tym jak niska jest świadomość niektórych osób które logują się na naszej-klasie...

  • Autor: nonka4 Data: 2008-01-18 17:50:55

    Aga "zmuszać" to "ogólnik",dyskusja toczy się generalnie o podawanych informacjach-dobrowolnie zresztą)
    A niska świadomość...hm? Spotykam się z nią na co dzień w różnych sytuacjach,
    jest to połączone również z bezmyślnością niestety,takie życie)
    Pzdr

  • Autor: krysia64 Data: 2008-01-17 13:45:00

    Ja sie zgadzam z vikunią .w 100%......niepotrzebny robią szum ........ja uważam ze kogoś zabolało bardzo że właścieciele naszej -klasy ....zrobili na tym niezły pieniądz.A wiadomo ze  jak nie  wiadomo mo co chodzi ................to chodzi o pieniądze.
    Jest tyle instytucjii przekazujących sobie dane osobowe bez naszej zgody i wiedzy .....ze nie macie nawet pojęcia .
    Prowadzę działanosć .....i dostaje setki email-i ..nie wiadomo skąd ...dzwonia do mnie rózne firmy znajace mój nr. tel. .........czasem mnie to złosci juz przy 5 tel. ale cóż ....wszystko da sie przezyc .
    Ja uwazam że to jest tylko  większa reklama dla naszej -klasy ..........i zrobi wiecej pozytku niż szkody .
    A portal kazdy ,to takie coś ...........ze jak  ktoś nie chce to sie nie wpisuje/zapisuje  .I nie podaje swoich danych osobowych .
    pozdrawiam
    Krystyna
    .

  • Autor: makusia Data: 2008-01-17 20:03:00

    dokładnie ;))

  • Autor: tajger Data: 2008-01-18 01:07:00

    A może właśnie to jest reklama? Przecież dzięki takiej kampani w telewizji to jeszcze więcej osób o tym sie dowie i tam wejdzie choćby po to by zobaczyć:).
    Pozdr.

  • Autor: Piet Data: 2008-01-17 14:55:46

    A mi sie nasza klasa bardzo podoba.Nie mieszkam w kraju,a bedac na uropie w Polsce zadko widuje znajomych(przeprowadzili sie,wyjechali...)Tak wiec ta stronka daje mi szanse poszukania znajomych z dawnych lat.Dla mnie samej tez jest fajnie wrocic choc na chwile do szkoly podstawowej choc wspomnieniami.A ten halas w mediach?Coz,o czyms musza pisac,prawda?A juz posadzanie,ze pedofile maja raj,to chyba DUZA pezesada.Tak wiec kochani szukajcie dawnych znajomych i bawcie dobrze wchodzac na strone nasza klasa.Pozdrawiam

  • Autor: nonka4 Data: 2008-01-17 17:02:13

    Bzdura,tu na WZ tez mam podane swoje namiary i co? Zdjęcia też wstawiam i co?
    Przecież każdy sam dobrowolnie wstawia to co chce nie ma żadnego przymusu,a poza tym na każdym forum gdzie się chce być użytkownikiem trzeba podać jakieś dane typu e,mail tak jak i na naszej klasie,który jest niewidoczny tam zresztą))
    Ochrona danych osobowych w tym wypadku nie ma nic do rzeczy,bo nikt nie robi tego za mnie.
    Jak zwykle kupa dymu i zamieszania.
    A pedofile i złodzieje mogą być na każdym "zakręcie"))) jak biedni i bogaci...

  • Autor: tex55 Data: 2008-01-17 20:38:14

    Podaj tylko te dane o które się nie boisz, których nikt nie wykorzysta.

  • Autor: katex Data: 2008-01-17 20:43:42

    Ja wam powiem jako były telewindykator, że nasza klasa jest fajną bazą informacji dla firm ściągających długi. Raz jeśli dłużnik zmienił adres i się ukrywa, miga od płacenia, a tu się zapomniał (choć co bardziej cfffany nie poda żadnych informacji) i napisał gdzie mieszka, zamieścił zdjęcie z wakacji własnym jachtem albo chwali się nowo zakupionym autem a twierdził że nie ma ani grosza. No i często w swoich znajomych ma swoją rodzinę i bliskich przyjaciół z którymi firmy windykacyjne lubią robić wywiad w celu zebrania informacji.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2008-01-17 20:54:08

    Tutaj nie tylko chyba chodzilo o same dane osobowe.W jakiejs niemieckiej gazecie moj maz czytal ,ze do tego sie wmieszal tez program ochrony swiadkow.W jednym punkcie bylo tez wymienione ze ludzie wklejaja zdjecia klasowe np.ja powiedzmy sie nie zameldowalam na tej stronie ale ktos z mojej bylej klasy wkleil zdjecie klasowe( bo tak wlasciwie wklejajac takie zdjecie nie pytamy o zgode reszte osob bedacych na zdjeciu klasowym ,bo nie mamy ze wszystkimi kontaktu,byc moze ze jakas osoba sie ukrywa z roznych wzgledow,byc moze ze ktos obserwuje taka sobie strone i ma dane takiej osoby zanim zaczela sie ukrywac i szuka w ten sposob rowniez,byc moze ze jakas osoba zameldowanana tej stronie ma nadal kontakt z osoba poszukiwana,byc moze ze osoba szukajaca ukrywanej wyciagnie jakas nieopatrznie wiadomosc od kogos na temat ukrywanej,itdtych byc moze jest napewno wiele) i program ochrony swiadkow mial cos do powiedzenia w tej sprawie tez podobno.Jakos sie temu nie przyjrzalam wtedy dokladniej,bo tez mnie to jakos nie zainteresowalo ,ale to bylo juz jakis czas temu jak maz czytal ten artykul.A teraz widze ze i w polskiej telewizji jest to poruszane hm..

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2008-01-17 21:07:53

    No i wreszcie byc moze ze taki program ochrony swiadkow ma swoje slabe strony i luki,i ktos niepowolany moze to wykorzystac w ten lub inny sposob.Nie wiem jakie przyczyny podali w polskiej telewizji ale z tego co pamietam osoba ktora wymyslila ta strone nasza klasa sprzedala niemcom wlasnie pomysl za kilka milionow,i teraz sie niemcy glowia wlasnie z tym problemem,bo program ochrony swiadkow im sie miesza

  • Autor: Piet Data: 2008-01-17 21:46:07

    Co za bzdury,Aleksandro.Jak jestes swiatkiem pod ochrona,to Cie dobrze ukryja i nie masz kontaktow z nikim.Wiec moga pytac kogo chca.Przeciez nie podasz nikomu,ze bedziesz tam i tam sie ukrywala?A na srtonie nie musisz podawac wszystkich osobistych danych.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2008-01-17 21:52:17

    Wiesz co ogladalam program dokumentalny kiedys na ten temati pokazywali jak sie do takich swiadkow dostali,i moge ci powiedziec kilku takich swiadkow zginelo.To nie sa bzdury,przynajmniej ten program co ogladalam.I powiem ci ze tez bylam tym zszokowana

  • Autor: Piet Data: 2008-01-17 22:24:49

    Ja nie jestem zadnym swiatkiem,wiec "chyba"nic mi nie grozi Hahahahaha.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2008-01-17 22:25:26

    I jeszcze chcialam dodac od siebie tylko tyle ze bylo cos kiedys na ten temat w gazecie a nie ja sobie to wymyslilam,po prostu byl tylko napisany artykul na ten temat.Nie wiem czy prawda czy nie ale wiadomo nie od zawsze ze gazety i telewizja czasem klamie.

  • Autor: Baśka Data: 2008-01-18 19:57:01

     Nie dajmy sie zwariować...program świadków...poszukiwanie dłużników...pedofile...
      Ostrożnie, bo może sąsiedzi cos o nas wiedzą,a na festynie fotoreporterzy z lokalnej gazety robili zdjęcia ( by publikować zdjęcia z takich  imprez nie trzeba mieć zgody osób ze zdjęcia).
      Basia
     Ps.Oj,jeszcze jedno ferie w pełni,a nasze dzieci i wnuki są na obozach...

  • Autor: luckystar Data: 2008-01-18 20:16:28

    Basiu, napisalas dokladnie to co caly czas myslalam, czytajac jak sie ten horror rozwija :)) Ja uwazam, ze w zyciu trzeba miec glowe na karku, a nie pod pacha, czyli ostroznosc nie zaszkodzi. Ale gdybym sie tak caly czas chciala ogladac za siebie to musialabym stac w miejscu i sie krecic w kolko, a zycie by sobie przeszlo obok :)))

  • Autor: Piet Data: 2008-01-19 13:41:24

    Wlasnie,tez tak mysle.Gdybym myslala jak Aleksandra 1973,to chyba bym z domu nie wychodzila,a drzwi mialy by 10 zamkow i zastawione by byly szfa.I jak zyc?Nie dajmy sie zwariowac.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2008-01-19 21:11:08

    Piet cos mi mowi ze chyba troche zlosliwa jestes.Czy ja napisalam,ze tak mysle ,ja tylko napisalam ze ktos napisal w gazecie taki artykul i tylko wtracilam to co maz mi przekazal jak czytal gazete,a bylo to jakis czas temu i jakos mnie to nie obeszlo.Napisalam rowniez ze ogladalam program dokumentalny o programie ochrony swiadkow, a musze dodac ze ogladam programy dokumentalne o bardzo zroznicowanej tematyce,bo poprostu lubie dokumentalne filmy,i to obojetne czy o wojnie czy nowinki odkrywcze,czy wlasnie taki temat jak wczesniej pisalam. itd.Nie napisalam ze tak mysle ,bo tez i to nie jest prawda,nie znasz mnie wogole a oceniasz i doklejasz etykietke po dwoch lub trzech wypowiedziach.Zastanow sie czasem zanim napiszesz o kims cos podobnego.Nie mam zadnej obsesji na temat danych osobowych i jest mi to calkiem obojetne czy ktos je podaje czy tez nie,gdybym sie czegos obawiala rowniez bym nie podawala swoich danych tutaj w profilu uzytkownika jak to niektorzy czynia.To chyba tyle co chcialam dodac.Niemniej pozdrawiam

  • Autor: Piet Data: 2008-01-19 21:48:25

    Nie jestem zlosliwa i nie mialam zamiaru nikogo obrazac,ale swoje komentarze pisalas z takim przekonaniem,ze nie sposob wyciagnac taki wniosek o osobie,ktora to pisala.Ktos robi duzo szumu o stronie,ktora cieszy sie duzym powodzeniem.Wypisuja rozne dziwaczne rzeczy,a ludzie to powtarzaja bez zastanowienia.Dla mnie jest to po prostu smieszne i tyle.

  • Autor: puma82 Data: 2008-01-24 12:38:51

    Jestem zarejestrowana na Naszej Klasie,skontaktowalam się z osobami, z którymi straciłam kontakt zaraz po ukończeniu szkół. Uważam że stworzenie takiej strony był świetnym pomysłem.Niestety, ostatnimi czasy rejestrują się na niej osoby,które wymyślają fikcyjne postacie z kreskówek,ulubionych aktorów czy np. serduszka szczęścia lub nici przyjaźni,i rozsyłają je komu się tylko da.Odrzucam takie zaproszenia,ale robi się to coraz bardziej uciążliwe. Na stronie pojawia  się coraz wiecej dzieci, dla których  jest to kolejna strona typu -daj mi plusa za plusa,ocena za ocenę.Na naszej klasie jest to walka o jak nawiększą liczbę znajomych:-/. Dobrze,że pojawiła się możliwość zablokowania uciążliwych użytkowników.

  • Autor: Janek Data: 2008-01-24 14:59:20

    Nie martwię się o zboczkow żadnych (już) i zapisalem się do naszj szkoly, jako uczeń ....

Przejdź do pełnej wersji serwisu