Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Opinie w spr. roslin Pigwa, drzewo trusk., Lampiony.

  • Autor: kinga_maria_zyta Data: 2008-01-25 12:58:12

    czy ktos może ma rosline m. in  Pigwa pospolita  ,  Drzewo truskawkowe, CHIńSKIE Lampiony ....
    i jaka jest wasza opinia , pozytywne jak i negatywne. 
    chciałabym spróbowac hodowac te roślinki, poszukam gdzies te nasiona (a jeśli ktos ma za duzo i niepotrzebne  nasiona chetnie zamowie, a jesli ktos zna fajna strone internetowa w sprawie zakupu tych nasion prosze o odp).
     Czekam najpierw na wasze opinie...
    Dziekuje tym , którzy odp. na moje pytanie  :-)

  • Autor: alman Data: 2008-01-25 16:21:52

    Drzewko pigwy możesz kupić tam, gdzie sprzedają inne drzewka, krzewy itp. /sadzonkę/.

  • Autor: klemens Data: 2008-01-26 17:00:15

    Drzewko truskawkowe - w markiecie kupiłem owoce liczi i mam zamiar wysiać  nasionka. Nasiona można kupić na ALLEGRO informacje o problemach z tą rośliną można przeczytać  na www.bio.forum.pl  a nastepnie wejść  w rosliny domowe lub na www.oleander.pl - wejść na forum i wpisać w wyszkiwarce liczi. Chinskie lampiony - miechunka rodeta - mozna kupić na  ALLEGRO lub w sklepach ogrodniczych. Problemem jest rozchodzenie się po całej działce podobnie jak konwalia lub perz.

  • Autor: mama Emilki Data: 2008-04-24 17:21:19

    Witam serdecznie, jesli o mnie chodzi to nie polecam kupowania drzewek czy krzewów w nasionach, 4 razy wysiewałam nasiona krzewu ktory według sprzedajacaego miał w przeciagu roku wyrosnac na 1metrowe drzewko, jak narazie w doniczkach nie ma nic: a miał byc podobno- ognisty krzew- euonymus alatus( najlepiej samemu wybrac sie do szkólki i na wąłsne oczy zobaczyc i dotknac drzewko.

  • Autor: Regina Florczak Data: 2008-04-25 10:02:17

    Witajcie 
    Pigwa i pigwowiec są do siebie podobne ,tylko pierwsze jest drzewem a drugie krzewem .Polecam
    Pigwowiec japoński (Chaenomeles japonica)
    W uprawie są dostępne inne pigwowce i ich liczne odmiany.Są to rozłożyste, niezbyt wysokie cierniste krzewy.

    Kwiaty pomarańczowe, białe, różowe lub czerwone rozwijają się na przełomie kwietnia i maja. Owoce typu jabłkowego są żółte lub zielone, twarde, pachnące, tłuste w dotyku. Dojrzewają w październiku. Nawet gdy są dojrzałe pozostają twarde. Miąższ mają bardzo kwaśny, cierpki. Owoce zawierają dużo pektyn, kwasów organicznych, witaminy C, a także barwniki i sole mineralne. Znane są jako lek wzmacniający oraz przeciw biegunkom. Najczęściej sporządza się z nich galaretki i nalewki, kompot z dodatkiem słodkich śliwek. Przygotowując dżemy i marmolady, można łączyć pigwowiec z jabłkami lub aronią. Krzewy pigwowca nie są wybredne co do gleby i stanowiska. Łatwo rozmnaża się je z odrostów korzeniowych. Mam pigwowca i polecam ,wiosną zdobią kwiaty a na jesieni owoce ,które można wykorzystac na; dżem , sok , nalewka.

  • Autor: marinik Data: 2008-04-25 11:47:20

    Nalewka, nalewka, NALEEEEWKAAAAA !!!!!!!!
    Mniam
    :)))))))

  • Autor: Regina Florczak Data: 2008-04-25 14:29:09

    Nie płacz spróbujesz !!!

  • Autor: alman Data: 2008-04-26 19:39:15

    u mnie na działce właśnie pięknie kwitną pigwowce

Przejdź do pełnej wersji serwisu