Forum

Kuchenne porady

Krewetki tygrysie - Pomoc!!!!

  • Autor: pysia_1 Data: 2008-02-15 19:08:47

    Witajcie, szukam dobrego przepisu na krewetki tygrysie w sosie czosnkowym, podawane na sałacie, chyba lodowej z sosem takim czosnkowym, z cebulką, pietruszką - coś takiego jadłam w restauracji. Ale dodatkowo mam pytanie jak przygotować same krewetki tygrysie zakupione z marketu typu TESCO, które są w pancerzu. Czy najpierw się je obiera a potem gotuje, czy obgotowuje???? A może takie surowe smaży sie na maśle razem z czosnkiem????? Proszę o porady i sprawdzone przepisy, dzięki z góry.

  • Autor: BeaMaj Data: 2008-02-15 19:40:07

    Wczoraj robilam na Walentynki miedzy innymi koktajl z krewetek, zobacz tu http://wielkiezarcie.com/przepis26273.html Pozdrawiam

  • Autor: pysia_1 Data: 2008-02-15 20:03:42

    BeaMaju a czy te krewetki surowe jak kupujesz to tylko ściągasz pancerz i tak pieczesz????Wcześniej nie trzeba ich obgotować????Wygląda to super,myśle że i pysznie smakuje,jadałąm same krwetki, jeszcze nie łączyłam np.,z makaronem.Dzieki za podpowiedź

  • Autor: BeaMaj Data: 2008-02-16 00:36:10

    Surowe krewetki poddajesz jakiej chcesz obrobce termicznej ( gotowanie, smazenie czy pieczenie). Przed pieczeniem absolutnie nie gotujesz!!! Pieczenie czy smazenie powinno trwac krotko ok 3 minut. Im dluzej trwa obrobka cieplna tym krewetki staja sie twardsze i traca na smaku. Jesli mam krewetki w skorupce- pieke je w skorupce. Ale wybor nalezy do Ciebie.

  • Autor: Bodek Data: 2008-02-16 01:06:55

    mozna obrac czesc ogonu aby smazenie przebiegalo szybciej:)

  • Autor: Mari Data: 2008-02-16 11:49:12

    Krewetki tygrysie maja dosc gruby przewod pokarmowy, wyglada jak grubsza czarna nitka, nalezy go wyjac za pomoca wykalaczki, oczywiscie po wyjeciu ze skorupki. Zeby sie krewetki nie skrecaly w smazeniu nalezy lekko naciac je w poprzek od strony grzbietu. Posolic i wlozyc do lodowki na kilka minut. Najlepiej smazyc w glebokim tluszczu, odkladajac na papierowa serwetke zeby pozbyc sie nadmiaru tluszczu. Do usmazonych krewetek bardzo pasuje majonez wymieszany z lyzeczka zielonej cebulki.

  • Autor: Barbarus65 Data: 2010-12-30 00:22:10

    Krewetki robiłam już na różne sposoby. Najlepiej smakują mi jednak surowe - podobnie jak łosoś (pod warunkiem, że są świeże) i przygotowywane w skorupkach. Krewetki tygrysie, czy grenlandzkie są rewelacyjne,gdy przygotujemy je w pancerzach (po rozmrożeniu). Są wówczas soczyste, jędrne, aromatyczne i mają piękną barwę (różowo-karmazynową). Trzeba jednak kontrolować czas obróbki termicznej (około 3 - 4 minuty, by nie stały się gumiaste i lekko odchodziły od pancerza - głowy odrywa się najczęściej bez najmniejszego wysiłku). Warto zaopatrzyć się też w sporą ilość serwetek, by jedzący (np. ze wspólnego talerza) mieli w co wycierać dłonie. Taka wspólna konsumpcja dostarcza wielu miłych, zabawnych i nieoczekiwanych wrażeń, które wspomina się jeszcze długo po "proszonym wieczorze".

  • Autor: jareksz Data: 2010-12-30 11:19:14

    Myślę, że to może być coś takiego:

    http://wielkiezarcie.com/recipe47101.html

    ew. bez boczku, o którym za pierwszym razem zapomniałem i potem już też nie.

  • Autor: boroweczka25 Data: 2010-12-30 13:31:45

    Rada ciutek spóźniona wątek sprzed prawie 3 lat ale może komuś innemu się przyda.

  • Autor: jareksz Data: 2010-12-30 13:51:47

    ups:)

  • Autor: daga26 Data: 2010-12-30 18:36:05

    jak ja uwielbiam krewetki hymmmm wszystkie :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu