Forum

Kuchenne porady

Co do koniaku? Bardzo pilne, wręcz pilące!

  • Autor: Animozja Data: 2008-02-20 07:18:06

    Wędlina czy ciasto? A może owoce?
    Skomplikowane potrawy nie wchodzą w grę - wyskoczyła nam impreza nagła i niespodziewana.
    Zaznaczam, że koniaku nie lubię, zawsze się wykręcałam od picia na rzecz czegoś lżejszego. Oto i efekt. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić, z czym się komponuje.
    Ratunku i help!!

  • Autor: Glumanda Data: 2008-02-20 07:28:07

    Hmm.. do koniaku, to ludzie popijaja kawe.. Nieraz, koniak jest "kropeczka nad *i*" po dobrym jedzeniu. Ja, na twoim miejscu zrobilabym jakies malutkie kanapeczki, cos w stylu koreczki. Oprocz tego jakies orzeszki, troche czekolady... to sa rzeczy, ktore kojarza mi sie z koniakiem. Ciasto, jako takie chyba nie za bardzo. Owoce..moga stac do dyspozycji..ale nie wiem, czy podchodza.. kwestia smaku i gustu.
    Kiedys robilam takie male przekaski z chipsow w ksztalcie taki stozkow, (jak pionki do gry). Serek, typu Philadelphia, przyprawialam na pikantnie, lub odrazu bralam ten z ziolami i szprycka do dekorowania tortow napelnialam te chipsy. Robily furore.. jednak nie mozna ich przygotowac duzo wczesniej..ale to jedyny ich mankament! Powodzenia :)

  • Autor: Animozja Data: 2008-02-20 07:43:19

    A zatem orzeszki, czekolada, jakieś paluszki, może krakersy, chipsy, ale bez napełniania, bo to niestety w tych okolicznościach zaliczam je do potraw skomplikowanych (ale pomysł przedni, zrobię na najbliższe spotkanko przy telewizorze ) Już mam wizję... DZIĘKI!!!

  • Autor: atas Data: 2008-02-20 07:36:57

     Koniak to taki trunek, który popija się przy kawce (najlepiej gdzieś w oddzielnym niż cała impreza saloniku). Pozdrawiam i zyczę udanej imprezy

  • Autor: kiiri Data: 2008-02-20 08:40:44

    Dla mnie z koniakiem nieodlacznie musza byc podane trufelki czekoladowe

  • Autor: kurkuma Data: 2008-02-20 09:42:34

    Dla mnie też koniak kojarzy się  z kawą i przekąskami typu orzeszki, ale znalazłam w internecie też taką poradę : " Koniak możemy smakować na wiele sposobów. Świetnie komponuje się z orzechami nerkowca, ze słodkimi deserami, kawą i ciasteczkami. Zaskakujące połączenie tworzy z piwem imbirowym i sokami owocowymi. Można go również podawać z tak wykwintnymi potrawami jak sushi, pieczone przepiórki, łosoś z kawiorem czy owoce morza."

  • Autor: Animozja Data: 2008-02-21 10:34:48

    Wiecie co? Tak to jest z tzw. Spontanicznymi Spotkaniami Istota, która zaproponowała koniak, przyszła z wódką Herbową. "A bo taka dobra, nie pomyślałam o niej wcześniej..." Jeśli chodzi o moje podniebienie, to nawet wyszło lepiej, ale weź się tu człowieku naszykuj - i kulinarnie, i psychicznie... Ech...
    Bardzo Wam dziękuję za pomoc. Wasze rady przydadzą się na inną okazję. Pozdrawiam!

  • Autor: lubczyk69 Data: 2008-02-22 20:51:20

    Do koniaku (jeśli mowa  prawdziwie szlachetnym trunku) nie podaje się niczego do jedzenia, bo serwuje się go albo jako samodzielny drink albo już po jedzeniu i po kawie. Najwyżej panom cygaro. 
    Jeśli gość zapowida wmaszrowanie z koniakiem, to trzeba od siebie przygotować coś innego a prezent otworzyć na sam finał.

Przejdź do pełnej wersji serwisu