Forum

Kuchenne porady

Pomysł na nadzienie do roladek z szynki

  • Autor: piszczalka Data: 2008-02-22 13:03:13

    Potrzebuje pilnie pomysl na nadzienie do roladek z szynki. Jadłam kiedys takie roladki z nadzieniem chrzanowym, ale nie wiem z czym ten chrzan był wymieszany. Jezeli ktos ma pomysl na takie lub inne nadzienie to prosze o pomysly :)

  • Autor: aga1828 Data: 2008-02-22 13:15:02

    A może fetę byś domieszała...może z chrzanem się skomponuje smakowo i z odrobiną śmietany ,koperkiem czy pietruszką.

  • Autor: alidab Data: 2008-02-22 13:22:49

    Dobrze jest do tego celu użyć dobrego serka śmietankowego lub chrzanowego Almette, do tego dodać chrzan, doprawić do smaku.
    Z takimi rożkami można trochę pofantazjować...:)))
    Może skorzystasz z bardzo fajnego rozwiązania Ave: http://wielkiezarcie.com/przepis22226.html
    Życzę powodzenia...:)))

  • Autor: vikunia Data: 2008-02-22 13:37:17

    Mozna zrobić roladki z szynki z nadzieniem ze zwyklaj salatki jarzynowej z majonezem, dobre tez są szparagi z majonezem ( szparagi z puszki). , pasta jajeczna

  • Autor: edyyta Data: 2008-02-22 14:01:25

    Znam jeszcze takie nadzienie:żółty ser drobno starty wymieszany z ketchupem.Może się taki pomysł przyda.A z chrzanem ja używam serka Tosca

  • Autor: Mari Data: 2008-02-22 15:12:27

    1. Bita smietanka kremowka z chrzanem
    2. Szparagi - na wierzchu roladki "kleks" z majonezu
    Sprawdzone, pyszne!
    Pozdrawiam.

  • Autor: cuma Data: 2008-02-22 16:53:57

    Polecam nadzienie z mango pokrojonego w kostkę plus majonez. Może też być brzoskwinia, ale z mango lepsze. Przy czym ja robię raczej rożki z szynki , a nie roladki, ale wsio rawno. Robiłam je wiele razy na przyjęcia, zawsze bardzo wszystkim smakowały .

  • Autor: piszczalka Data: 2008-02-22 20:59:08

    Dziekuje wszystkim za szybkie pomysły :) Kupiłam serek kanapkowy i polączyłam go z chrzanem, potem zalałam rosołkiem z żelatyną, ozdobiłam zieleniną i mam nadzieje ze bedzie smakowało :) Nastepnym razem sprobuje nadziać mango lub brzoskwinia. A co do szparagów to wstyd sie przyznac ale ich jeszcze w zyciu nie jadlam :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu