Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Ostrzeżenie przed złodziejkami

  • Autor: cuma Data: 2008-02-23 13:06:40

    W ciągu roku usłyszałam podobna historię 2 razy, chciałam więc to opowiedzieć , może kogos ostrzeżecie...Moja 80- letnią ciocię zaczepiła na klatce kobieta ,mówiąc, że jej sąsiadce jest winna pieniądze, ale ponieważ nie jest z Polski nie zna dobrze banknotów, więc gdyby jej ciocia pokazała jak wygląda 100 zł...No i ta łatwowierna kobiecina wpuściła ją do mieszkania, pokazała gdzie trzyma pieniądze... Potem ta złodziejka powiedziała , że żle się czuje i musi wziąć lekarstwo, ale musi popić je ciepłą wodą - i kiedy ciocia grzała wodę w kuchni oczywiście splądrowała jej mieszkanie pozbawiajac emerytury i oszczędności.Było to w Warszawie ok roku temu. Trzy dni temu podobny scenariusz pod Warszawą... tu moja znajoma nie dała się nabrac , ale jej 85 letnia sąsiadka tak.Policja powiadomiona została w obu przypadkach, ale bez efektu.Nie chce mi sie juz nawet pisac co sądzę o wpuszczaniu obcych osób do domu...Ponieważ ofiarami są staruszki mieszkające najczęściej samotnie  opowiedzcie te historie komu się da, może to cos pomoże.

  • Autor: meg30 Data: 2008-02-23 20:50:11

     Niestety starsi ludzie bywają bardzo naiwni. Ojciec mojej koleżanki zpracy opowiadał jej niedawno, że PZU rozdaje paczki swiąteczne, ktoś dzwonił do niego w tej sprawie i nawet umówił sie na konkretny dzień. Oczywiście PZU nic o tej akcji nie wie.

  • Autor: katex Data: 2008-02-24 09:26:04

    Ehh .....   no niestety takie historie się zdarzają  :(  Kilka lat temu, niedaleko Wrocławia,  klilku Cuganów rzekomo sprzedających ciuchy, chodziło od mieszkania do mieszkania pytająć się czy ktoś nie chce kupić, a jak ktoś chciał to wpuszczał go do domu obejrzeć co ten oferuje. Trzy starsze sąsiadki zostały okradzione :(

Przejdź do pełnej wersji serwisu