Forum

Gawędy o jedzeniu

szybkie śniadania na ciepło

  • Autor: kasiasth Data: 2008-02-23 14:43:08

    Jak mam na rano do szkoły to na zrobienie i zjedzenie śniadania mam zazwyczaj ok 10min. Zimą wolałabym jeść coś ciepłego i stąd moja prośba. Czy znacie jakieś dobre przepisy na ciepłe śniadania, które można zrobić w ekspresowym tempie, ewentualnie przyrządzić wieczorem a rano tylko odgrzać? Za wszystkie pomysły dziękuję ;)

  • Autor: alidab Data: 2008-02-23 17:23:28

    Jako jeden z wariantów proponuję ...poczciwy żurek. Wkładka do wyboru : może być jajko, kiełbasa lub boczek przesmażone na niewielkiej ilości tłuszczu lub bezpośrednio do talerza pokruszony biały ser i do tego odrobinę podsmażonej "na złoto" cebulki.
    Gwarantuję, że taki zestaw długo się nie znudzi a szare komórki po takim śniadaniu aż "podskakują" z nadmiaru wigoru...)))
    Tego ostatniego efektu oczywiście nie gwarantuję ale śniadanie smaczne oczywiście nie codziennie..)...:))))

  • Autor: renataz36 Data: 2008-02-24 10:18:10

    U mnie częstym ciepłym śniadankiem niedzielnym, kiedy to cała rodzinka jest w domu to duszona cebula z odrobiną kiełbaski. Można usmażyć wieczorem a rano tylko podgrzać i budzić rodzinkę. Pozdrówka

  • Autor: bergamotka2 Data: 2008-03-11 14:52:55

    Smażona cebulka z okrawkami to jest to , a jeszcze chlebek smażony w jaju , a w wersji ekskluziw  z żółtym rozpuszczającym się serem - takie proste pychotki ( i można zurzyć czerstwe pieczywo ) , ciepłe paróweczki , smażone pieczarki omlet ze śmietaną i sokiem ...

  • Autor: kokliko Data: 2008-03-18 01:59:52

    Moi co najwyzej zaakceptuja jajka na miekko, a w wyjatkowych
    wypadkach omlet - grzybek!  Fakt, ze tutaj nie ma mrozow, ale nie
    wiem skad taka niechec do bardziej oczywistych konsystencji.
    Moze dlatego, ze obiad goracy zawsze byl o 12.30.

  • Autor: Iloria_S Data: 2008-03-18 15:13:24

    10 minyt to dość mało na ciepłe śniadanie. Zbyt mało na robienie omletu czy jajecznicy itp. Ja proponuję zaopatrzyć się w najprostrzy toster. Poprzedniego dnia kupujesz sobie chlebek tostowy (ja polecam z Lidla! - mięciutki i pyszny) wkładasz sobie kromki do tostera, czakasz chwilkę a gdy wyskoczą zrumienione i cieplutkie smarujesz masełkiem i dżemem lub kładziesz plasterek wedliny lub serka żółtego albo co tam tylko chcesz. Pyszne, szybkie i cieplutkie.
    Jest jeszcze druga opcja. Opiekacz do kanapek. Tym razem pomiędzy 2 kromki wkładasz wedlinkę, plasterki żółtego sera, pomidor lub paprykę konserwową pokrojoną w paski + ewentualnie cebulka i zapiekasz ok 3 min. PYCHAAA!!! Mój mąż to czasami życzy sobie takie tosty zamiast obiadu. Na śniadanie opychamy się grzankami. Nawet moja 1,5 roczna córeczka wcina te chrupiące, cieplutkie kromeczki.
    Naprawdę polecam!!

  • Autor: tex55 Data: 2008-03-21 08:35:48

    Fakt !! pyszności - tylko co z kaloriami ???? od czasu do czasu ok ale nie na dłuższą metę

  • Autor: Grungey Data: 2008-03-28 18:02:04

    Witaj!:)
    Ja polecę Ci jedno z moich ulubionych sniadań i do tego bardzo prostych! Kupujesz sobie błyskawiczne płatki owsiane,mleczko,jeśli lubisz to orzechy,banany,rodzynki,truskawki(co lubisz), mleko gotujesz pod koniec gotowania wrzucasz płatki, dorzucasz reszte dodatków, i masz pyszne sniadanko;) jeśli chcesz zrobic to jeszcze szybciej to zagotuj wode, zalej płatki przykryj na moment gazetą lub jakims talerzykiem i gotowe;) Ja najbardziej lubie z pokrojonym rozdziabdzianym bananem rodzynkami i mlekiem;) gorąco polecam! bedziesz miała mnówtso energi az do anstepnego posiłkU!:)

  • Autor: bahus Data: 2008-03-29 22:45:41

    Użytkownik Grungey napisał w wiadomości:
    ;) Ja
    > najbardziej lubie z pokrojonym rozdziabdzianym bananem rodzynkami i mlekiem;)
    > gorąco polecam! bedziesz miała mnówtwo energi aż do nastepnego posiłku!:)

    Jeśli o mnie chodzi to jakieś 20 minut
    Bahus

  • Autor: mint Data: 2008-03-30 04:55:03

    Jeszcze raz owsianka, ale troche inaczej....:-)
    Najsmaczniejsza jest jak ja podajemy zaraz po upieczeniu, ale zimna tez mozna zalac goracym mlekiem i jest przepyszna.

    1 1/2 szklanki blyskawicznych /instant/ platkow owsianych
    1/4 szklanki cukru
    1/2 szklanki mleka
    ok. 5 dkg masla lub margaryny - rozpuscic
    1 jajko
    1 lyzeczka proszku do pieczenia
    1 lyzeczka wanilii
    sol do smaku

    W misce mieszamy platki, cukier, mleko, maslo lub margaryne, jajko, sol i wanilie; dobrze wymieszac.
    Wylozyc do posmarowanej malej blaszki. Piec w temperaturze 180 C, jakies 20-25 min. , brzegi powinne byc zloto-brazowe, ja blaszke przykrywam folia.
    Najsmaczniejsza bedzie prosto wyjeta z piekarnika, ale i nastepnego dnia bedzie dobra. Wykladamy na talerz i zalewamy : cieplym lub goracym /wrzatkiem/ mlekiem. mozemy dodac pokrojone owoce lub posypac brazowym cukrem.Smacznego!

Przejdź do pełnej wersji serwisu