Forum

Kuchenne porady

Czy wiecie, że....

  • Autor: alidab Data: 2008-02-24 20:14:32

     - jedzenie pomidora z białym serem jest niezdrowe ? Może skończyć się bolesną chorobą stawów.
    Dzieje się tak dlatego, że kwasy stanowiące o charakterystycznym smaku pomidora łączą się z wapniem zawartym w serze.

    - ciasto drożdżowe popijane herbatą też jest pułapką. Garbniki nadające herbacie gorzkawy smak ograniczają wchłanianie białek,
    wiążą cynk, magnez, żelazo, wapń, miedz i inne ważne mikroelementy zawarte w  cieście (?). Niszczą witaminę B1.

    - lubiana herbata z cytryną też jest szkodliwa. Herbata zawiera glin, który jest nieprzyswajalny przez orgaganizm ale sok z cytryny sprawia, że zmienia się w łatwo wchłaniany cytrynian glinu, powodujący zmiany w mózgu.

    - ryby smażone na oleju słonecznikowym lub kukurydzianym traca wspaniałe kwasy tłuszczowe omega-3 - prawdziwy eliksir młodości.

    - ogórek sam w sobie nie stanowi zagrożenia ani dla wątroby ani dla figury bo ma mało minerałów, witamin i kalorii, ale...
    Jego składnikiem jest enzym askorbinowy, który utlenia witaminę C. Już mała łyżeczka soku z ogórków niszczy całą zawartość
    witaminy C w 3 litrach soku z pomidorów a parę plasterków ogórka w sałatce z pomidorów, papryki i natki pietruszki pozbawi całość tego cennego pierwiastka.

    Takie zwiastuny połączeń różnych produktów, które " gryzą się " na talerzu umieściła moja regionalna gazeta. Po resztę sensacji odsyłają
    do miesięcznika "Zdrowie". Miłej lektury...:)))

  • Autor: luckystar Data: 2008-02-24 20:43:15

    Lo jejciu..... Alu, z tego wszystkiego co napisalas, tylko rybke robie bezpiecznie, bo jedyny tluszcz jaki uzywam w kuchni to oliwa z oliwek, no i maslo (pieczenie), a poza tym ..... nic tylko przyjdzie umrzec :( i to pewnie na smierc ;)

  • Autor: alidab Data: 2008-02-24 20:53:38

    Nie przejmuj się Marylko...:))) Ja już dawno powinnam mieć powikłania po tym szkodliwym jedzeniu - najbardziej smakują mi
    te zakazane zestawy. Ser biały i pomidor to moje ulubione jedzenie, przy czym jak trzeba, to pomidor traktuję jak warzywo ale z czasów dzieciństwa zostało mi upodobanie do jedzenia pomidorów z cukrem. Wtedy mają honor być traktowane po owocowemu....:)))
    Tak robiła moja Babcia, a pomidory były jeszcze ciepłe od wygrzewania się na słońcu...:)))

  • Autor: appetita Data: 2008-02-25 08:14:00

    O rany! Czytałam to pogryzając wlaśnie kanapkę pomidor z bialym serem - to równiez mój ulubiony zestaw, a pomidory z cukrem do dziś też jem, pamietam zrywane prosto z krzaczka,w foliowym tunelu dziadka, bawole serca albo malinowe....ech rozmarzyłam się....A dzrozdżówki bez herbaty, o nie! z tego nie sposób zrezygnować....

  • Autor: alidab Data: 2008-02-24 21:02:53

  • Autor: nonka4 Data: 2008-02-24 22:27:20

    O jeny a ja tak uwielbiam te niezdrowe połączenia a szczególnie herbatkę i twaróg z pomidorkiem,mniam

  • Autor: alice Data: 2008-02-24 23:00:12

    Nie powinno się też łączyć ogórków zielonych z pomidorami. A przecież takie połączenie w różnych sałatkach pojawia się w wielu krajach europy i Azjii. Jak tak się patrzy, to wcale nie powinniśmy nic jeść, bo zawsze coś będzie trujące . Ja się czymś takim nie przerażam i dalej papusiam wołowinkę mimo choroby wściekłych krów i innych wynalazków ludzkości. Pozdrowienia

  • Autor: kokliko Data: 2008-02-25 01:15:34

    klikam do Was z Zaswiatow. Moja kolezanka, strasznie czula
    na wszelaka wiedze z zakresu zdrowego odzywiania i wgladu
    we wlasne cialo , juz od trzech miesiecy  "przesiaduje" w zamknietej
    psychiatrii, cialo moze i lepsze od innych, ale duch nie przetrzymal
    tej wiecznej kontroli i strachu przed nowym odkryciem, ktore zniwelowaloby
    aktualna teorie.
    Zadnych frytur nie  uzywam, a juz tym bardziej kukurydzy ktora zalala
    polska gastronomie od Tatr po Baltyk, ale pomidor z ogorkiem, herbata
    z cytryna????

  • Autor: Bodek Data: 2008-02-25 01:22:07

    po czytaniu zastanawiam sie ze wegetarianie to maja prze-fajnie :) hahahahahah

  • Autor: mlena Data: 2008-02-25 07:59:26

    Przecież na coś trzeba umrzeć.

  • Autor: Bodek Data: 2008-02-25 16:52:55

    >ciasto drożdżowe popijane herbatą też jest pułapką. Garbniki nadające herbacie gorzkawy smak ograniczają wchłanianie białek,
    wiążą cynk, magnez, żelazo, wapń, miedz i inne ważne mikroelementy zawarte w cieście (?). Niszczą witaminę B1.



    wiec robic ciasto z listkami herbaty i popijac woda :) hahahahah


    >lubiana herbata z cytryną też jest szkodliwa. Herbata zawiera glin, który jest nieprzyswajalny przez orgaganizm ale sok z cytryny sprawia, że zmienia się w łatwo wchłaniany cytrynian glinu, powodujący zmiany w mózgu.

    to mnie juz powinni zamknac bo pijam dziennie 0,5 litra :) hehehe

  • Autor: Petra Data: 2008-02-25 17:10:21

    E tam!

  • Autor: alidab Data: 2008-02-25 17:32:01

    Bodek, moja koleżanka z pracy wypija dziennie ok. 1,5 litra herbaty i uważa, że taka jest jej norma...:)))
    A do tych "sensacji"  należy podejść  z przymrużeniem oka i nie zamartwiać się na zapas bo tym sposobem można nabawić się ...wrzodów
    i nie doczekać skutków tego, co się  gryzie na talerzu...:))))

  • Autor: smakosia Data: 2008-02-25 17:37:06

    Ja piję jakieś 6 do 7 szklanek herbaty z cytryną. Tak się zastanawiam...co to za zmiany w mózgu? A może lepiej nie wiedzieć...? ;-)

  • Autor: Ave Data: 2008-02-25 18:22:08

    Smakosiu tę herbate z cytryną to chyba pija większość z nas - przeciez tu sami wariaci przesiadują , wgapieni w monitor, stukający w klawiatury i czytający z wypiekami na twarzy, a potem idący i wyczyniający czary-mary z Wużetowych przepisów:)))))))))
    Wiwat szalony WŻ :))))))) i herbata z cytryną :)

  • Autor: smakosia Data: 2008-02-25 18:28:04

    Wiwat! Wiwat! Wiwat! Buźka. :-)))

  • Autor: luckystar Data: 2008-02-25 18:40:00

    Smakosiu, jesli sie zastanawiasz, to znaczy, ze jeszcze nie ma zmian, bo gdyby byly to juz nie byloby sie "czym" zastanawiac :)))

  • Autor: alidab Data: 2008-02-25 18:49:36

    Smakosiu, myślę, że należy mieć dystans do tego typu informacji ale jeśli jest taka możliwość to warto wiedzieć...:)))

    Pamiętam z czasów w kiedy z konieczności się tym interesowałam, że w mózgu osób chorych na Alzheimera odkłada się glin ....
    Skutki są ogólnie znane - otępienie, demencja, etc... Podłoże choroby jest o wiele bardziej złożone i z pewnością nie wywołuje jej picie herbaty (czarnej) z cytryną.
    Jeśli jednak regularne picie herbaty z cytryną choć w minimalnym stopniu ma wpływ na kumulowanie się mózgu tego paskudztwa
    to może warto się zastanowić. Należy pamiętać, że chodzi tu o czarną herbatę - zieloną można pić do woli ...
    Takie samo działanie ma gotowanie w garnkach aluminiowych.
    Tu znalazłam jeszcze coś na ten temat :
    http://dziennik.pl/kobieta/zdrowie/article21694/Jak_ustrzec_sie_toksyn_zawartych_w_zywnosci_.html

  • Autor: Ave Data: 2008-02-25 22:05:01

    No to zamiast tej herbaty z cytryną bedzie zielona herbata - tez lubie :)

  • Autor: smakosia Data: 2008-02-25 23:32:24

    A ja taaaaak nie lubię tej zielonej :-(

  • Autor: Ave Data: 2008-02-26 10:11:56

    bo zielona zielonej nierówna (tak jak i z czarnymi) :)))))), ale faktem jest, że na te herbaty trzeba miec cosik w języku :P

  • Autor: marinik Data: 2008-02-26 11:36:49

    Oj racja Ave. W moim jezyku za cholere nie ma niczego, co by czerwona herbate pozwolilo zaakceptowac

  • Autor: Ave Data: 2008-02-26 20:58:04

    w moim tez :)))) mój ozór toleruje tylko zieloną a i to nie kazdą :)))))

  • Autor: aga9999 Data: 2008-02-26 12:09:57

    zielona z imbirem i cytryną jest pyszna! :-)
    Koniecznie sprobuj smakosiu.

  • Autor: marinik Data: 2008-02-26 11:35:31

    życie szkodzi, ale jest piekne :)))
    Siup - za zycie ( siupne szkodliwym alkoholem he he)

  • Autor: alidab Data: 2008-02-26 11:53:56

    Wiesz, też siupnę ale innym razem (jestem na antybiotykach, też szkodliwych ale koniecznych)...:))))
    A szkodliwą nalewką tym bardziej siupnę...:))))

  • Autor: Ave Data: 2008-02-26 21:00:07

    Alu to ja sipne za Ciebie i Twoje zdrowienie i za to co te Moczymordki tutaj - za piekne zycie :)))))))

  • Autor: smakosia Data: 2008-02-26 21:31:41

    Witaj w klubie "Moczymordek" :-DDD

  • Autor: alidab Data: 2008-02-26 22:35:10

    Dzięki Ewuś...:))) Ja za to chętnie Wam pokibicuję . Dzisiaj przy okazji odwiedzin znajomych zjadłam lody z adwokatem i dopiero
    "po" uświadomiłam sobie że to też alkohol ale ten jedzony jest słabszy od tego wypitego, nie ?  .....:))))

  • Autor: Ave Data: 2008-02-27 10:35:21

    Zapamietam, ze tak też mozna siupać , hahahahaha

  • Autor: luckystar Data: 2008-02-26 13:05:22

    Mariniku, to ja tez juz siupam :)) za szkodliwosc i piekno zycia :)))

  • Autor: smakosia Data: 2008-02-26 18:20:47

    Jak tak, to ja też! Bardzo chętnie. No to SIUP! :-)

  • Autor: Bodek Data: 2008-02-26 22:35:39

    co siupanie bez bodka!!!???
    SIUP za wasze bakterie:)
    ps te pozytywne:)
    hahaha

  • Autor: Ave Data: 2008-02-27 10:37:20

    Bodek, my Cie tu wczesniej nie zawołalismy, bo jak widziałam w Krakowie Twoje siupanie "płonącym alkoholem", to gdzie nam do Ciebie :)))))))
    No, po takim siupaniu, to chyba żadne "złe połaczenia " nam niestraszne :)

  • Autor: renataz36 Data: 2008-02-27 10:40:02

    wątek mi się bardzooooo podobał heheheeh dawno sie nie uśmiałam najpierw o tym, że najlepsze to co szkodliwa a potem..... NO TO SIUP KOCHANE ZARLOCZKI

  • Autor: kokliko Data: 2008-02-28 01:42:37

    No to siup i do piekla zaraz potem !!!!!

  • Autor: alidab Data: 2008-02-28 07:17:09

    W dobrym towarzystwie...czemu nie...:)))

  • Autor: renataz36 Data: 2008-02-28 11:39:02

    Dobrze, że teraz już inne czasy bo dawniej to się mówiło że jak do piekła to tylko do socjalistycznego - bo smoły nie dowiozą

  • Autor: luckystar Data: 2008-02-28 12:37:39

    Podoba mi sie to powiedzonko :)) ale tak serio, to jesli chodzi o jakosc pracy .... nie widze zadnej roznicy miedzy kapitalizmem a socjalizmem ....wiec kapitalisci tez moga sie spoznic z dostawa :)))

Przejdź do pełnej wersji serwisu