Forum

Kuchenne porady

Fondue - co do tego?

  • Autor: gutek Data: 2008-02-26 19:34:57

    Bardzo proszę, czy możecie mi poradzić co podać do fondue?
    Mam dużo różnego rodzaju kiełbas typu salami - paprykowe i  normalne, czy fondue serowe będzie do tego pasowało?
    Oprócz tego jeszcze sałatki i mięsa pieczone.
    Proszę o radę, pozdrawiam.

  • Autor: iisskkaa Data: 2008-02-26 20:36:01

    Z tego co wiem to do fondue serowego, czyli szwajcarskiego pasują pikle, bagietki, pieczone ziemniaki, pomidorki koktajlowe, papryczki itp
    Mięso podaje się do founde mięsnego, czyli burgundzkiego i raczej nie jest to żadna kiełbasa, tylko kurczak, wołowina, wieprzowina

  • Autor: Balbina71 Data: 2008-02-26 21:49:01

    Do fondue serowego mozesz podawac wszystko co mozna zamoczyc w serku....kielbaske tez.

  • Autor: iisskkaa Data: 2008-02-27 02:08:07

    witam ponownie Przeszukałam 2 segregatory z wycinkami przepisów z gazet i znalazłam propozycje podania founde serowego z takimi dodatkami

    • 15 dag wędzonej szynki
    • 10 dag salami
    • 2 słoiki (po 370 ml) mieszanych pikli
    • po 10 dag czarnych i zielonych oliwek
    • 1 puszka (425 ml) karczochów
    Sposób podania: Szynkę wędzoną oraz salami umieścić na jednym półmisku. Pikle, korniszony, karczochy i oliwki rozłożyć w małych miseczkach. Udekorować listkami ziół i cząstkami cytryny.

    Pozdrawiam ;)

  • Autor: gosia64 Data: 2008-02-27 07:49:49

    Masz w ostatnio dodanych przepisach Raclette z salami i szynka, nic dodac nic ujac...fondue, raclette, nie ma duzej roznicy w skladnikach. Pozdrawiam!

  • Autor: iza2 Data: 2008-02-27 11:41:20

    Do fondue serowego we Francji dostałam bagietkę pokrojoną w kostkę(niezbyt małą i oczywiście dobrze wysuszoną tzn.czerstwą) i sałatę z zielonej sałaty z sosem francuskim ( z octem winnym).Kieliszek wina białego.To wszystko.Ser jest dość ciężki, powiem szczerze zjadanie do tego "czegoś' więcej sprawi, ze będziemy czuć się jeszcze ciężej..Szczególnie gdy fondue serwujemy wieczorkiem.Smacznego!

  • Autor: cailleach Data: 2008-02-27 19:31:38

    Dla twardzieli - oliwki. Wbrew pozorom da się na nich serek owinąć . Mniam.

  • Autor: kokliko Data: 2008-02-28 01:36:30

    Serek w oliwki do fondue we Francji????
    Nie mowie, ze nie nalezy, ale mowie, ze w tym kraju
    nawet nie znajacy sie na kuchni nie polecil takiej
    opcji!!!!!!!

  • Autor: cailleach Data: 2008-03-01 11:36:38

    Użytkownik kokliko napisał w wiadomości:
    > Serek w oliwki do fondue we Francji????

    Nie wiem, jak mnie zrozumiałaś (zwłaszcza ten serek w oliwki mnie zaintrygował), mnie tylko chodziło o to, że w serku oprócz wszystkich innych rzeczy maczać można oliwki. I nie we Francji, ja próbowałam w Poznaniu. Zjedliśmy i przeżyliśmy, goście też. Co kto lubi .

Przejdź do pełnej wersji serwisu