Forum

Kuchenne porady

formy do pieczenia

  • Autor: lechu Data: 2008-03-24 08:27:20

    Witam ,chciałbym upiec babe Wielkanocną z 1kg mąki to jaką musze mieć forme,przynajmniej raz w roku należy upiec babe dużą, i gdzie taką kupić ,bo schodziłem sklepy ,bazary i nigdzie nie ma pozdrawiam

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2008-03-24 08:40:26

    Lechu nie polecam z takiej ilosci maki piec w jednej formie babki. Bardzo duze babki wychodza juz z 500g maki. Nasze piekarniki i formy nie sa przystosowane do wiekszych wypiekow. Musisz pomyslec ze  kilo to sama maka a bakalie, tluszcz, jaja i wczystkie inne skladniki? Tym bardziej ze juz sama forme napelnia sie do 3/4 bo ciasto rosnie. Taka wielka baba musiala by wiec stac (gdybys znalazl foremke na tak wysoka babke) na samym dole. Wydaje mi sie, ze mozliwosc zakalca, niedopieczenia czy spalenia spodu czy gory byla by spora. To sa uwagi dotyczace normalnych nowoczesnych piekarnikow. Nie orientuje sie jak to jest w piecu piekarniczym czy chlebowym. Napisz jednak..jesli takie cudo ci sie uda.... Pozdrawia, swiatecznie!

  • Autor: lechu Data: 2008-03-25 08:49:26

    Witam dzięki za rade,o tym piekarniku to nie pomyślałem, no i musze jeszcze gdzieś kupić taką forme,pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu