Forum

Rozmowy wolne i frywolne

herbata yerba mate

  • Autor: bena Data: 2008-03-28 23:16:36

    Czy ktoś z was już próbował i jakie wrażenia ,no i gdzie mozna kupić jakąś dobrą?

  • Autor: kurkuma Data: 2008-03-29 13:33:19

    Pijam od czasu do czasu i są chwile kiedy odpowiada mi ten gorzko-dymny smak (ale nie zawsze). Ja pijam "normalną" yerba mate bez tego całego "obrządku".

  • Autor: Kalówna Data: 2008-03-29 13:52:11

    Ja bardzo lubię tą herbate. Kupuję ją w Rossmanie albo w aptece (z herbapolu) Ta herbata działa też odchudzająco po powoduje uczucie sytosci i przyspiesza przemianę materii tylko trzeba pić 4 saszetki dziennie

  • Autor: Eithel Data: 2008-03-29 14:26:06

    mata z szaszetek to szajs.
    polecam z calym obrzadkiem:)jesci nie sypiesz mocnej to nie polecam pol kilowych paczek tylko kupowane w herbaciarniach gatunki np. z passiflora:)

  • Autor: dycha Data: 2008-03-29 16:14:09

    Mój mąż ją pija, oczywiście z całym obrządkiem. I właśnie chyba, dlatego sprawia mu to ogromną frajdę bo w smaku (przynamniej mi) przypomina tytoń:)) Walory zdrowotne ponoć ma ogromne, p.Cejrowski ją pije i jest jej propagatorem. Możesz zwrócić uwagę, że podczas każdego jego programu ma ją przy sobie. Ja kupuję w specjalnych sklepach z herbatami na wagę. Pozdrawiam

  • Autor: Kinka Data: 2008-03-29 16:55:56

    OOO Yerba Mate!!! oczywiscie pita przez bombile z tykwy:)
     oczywiscie, ze działa, a poza tym jest smaczna. Ten tytoniowy posmak mają głównie mate z paragwaju( np. Pajarito).
    I tak, yerba mate z saszetek, czy kupowana na wage w herbaciarniach nijak sie ma do tradycyjnej yerba mate, zarówno w smaku jak i działaniu.
    Najlepiej jest kupowac takie poł lub kilogramowe paczuszki lepszych marek, które są o wiele tańsze od tej yervity na wage!!! a po drugie yervite można zalac góra 3razy i całe dobrodziejstwo znika, a np. moją ulubioną rosamonte zalewam nawet 7 razy i nadal czuję jej smak.
    jesli chodzi o smak, mi pasują gatunki z argentyny.
    o piciu mate mogłabym pisac i pisac... wiec jak są pytania, bardzo chetnie odpowiem :)

    p.s. picie mate z tykwy to nie tylko jakis tam szpan, czy tylko tradycyjny obrzed, tykwa nadaje mate , hmmm..., taki dodatkowy smak :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu