Forum

Galeria

Tort zamek i inne, czyli.. urodziny moich dzieci :-)

  • Autor: aloiram Data: 2008-04-20 20:24:31

    Dziś, obchodziliśmy urodziny nasych chłopców, a że urodzili się tego samego dnia, więc jedna imprezka i jedem tort. Chciałam Wam pokazać co przygotowałam oprócz tortu. Nie zdązłam wszystkiemu zrobić zdjęć, bo miałam trochę mało czasu. tort zamek (mój starszy synek ma teraz hopla na punkcie zamków i rycerzy)
    parówki z serem w cieście francuskim

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2008-04-20 20:28:14

    Lo Matko ale cuda ! Szkoda ze mnie tam nie bylo, dla Was na szczescie bo bym wszystko zjadla...

  • Autor: aloiram Data: 2008-04-20 20:29:48

    Jedna z mam naszych małych gości powiedziała "phhi dla dzieci, to przecież nie warto", podłamałam się trochę, bo naprawdę narobiłam się trochę.

  • Autor: Trusia Data: 2008-04-20 21:02:13

    Jak nie dla dzieci to dla kogo? Za kilka lat kiedy chłopcy bęą już mężczyznami, napewno będą opowiadać swoim pociechom jakie rewelacyjne "imprezki" organizowała im mama. I wtedy napewno o żadnej "podłamce" nie będzie mowy ;) Gratuluję pomysłu i zaangażowania i życzę wszystkiego najlepszego twoim małym przystojniakom ;))

  • Autor: małgoska Data: 2008-04-20 21:25:53

    rewelacyjne dekoracje, a co do tej matki od "phi" to pozostawie to bez komentarza wspolczuje tylko jej dzieciom, Gratuluje wspaniałych pomysłów jestes super mamą ;-)

  • Autor: Dorotaxx Data: 2008-04-21 08:49:14

    A komentarz , który wypowiedziała wasza znajoma swiadczy tylko i wyłącznie o niej . Jestem pewna,ze zazdrości ci talentu ,ze sama nie potrafi zrobic w połowie takiej świetnej imprezy jak Ty i dlatego zachowała sie jak kretynka . Chciala sie dowartosciowac robiąc Tobie przykrośc . Nie bede brzydko na nią pisac bo mnie zbanują, napisze ci w mailu . Jeszcze raz Gratuluje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2008-04-21 10:00:54

    Hej nie przejmuj sie glupia Baba ! pewnie albo za leniwa albo ma dwie lewe rece do takich cudow i zzieleniala z zazdrosci...

  • Autor: anay Data: 2008-08-28 10:51:31

    miła mamusia. pogratulować.

  • Autor: aloiram Data: 2008-04-20 20:59:38

    jeszce jedno. Co prawda, te "bukiety" zostały już trochę ogołocene, ale bawiłam się jeszcze w coś takiego:

  • Autor: aga1828 Data: 2008-04-20 22:00:56

    Śliczne cudeńka!

  • Autor: Dorota 789 Data: 2008-04-22 14:51:24

    Aloiram nie gniewaj się proszę, ale pomysł z owocowymi szaszłykami jest super i muszę go od Ciebie ściągnąć. Obiecuję wspomnieć do kogo należą prawa autorskie. Cmoki na przeproszenie.
    --
    Pozdrawiam
    Dorota

  • Autor: jamajka Data: 2008-04-20 22:51:58

    Wszystko cudne! Aż ślinka cieknie :-)

  • Autor: aloiram Data: 2008-04-21 06:29:04

    Dziękuję za miłe słowa :-)

  • Autor: Dorotaxx Data: 2008-04-21 08:42:26

    Mariolka....dech mi zaparło ,szczena mi opadła i lezy na klawiaturze !!!!!!! Kobieto ile Ty sie narobiłaś!!!!!!!Galaretki,jezyki, sałatki no coś pięknego!!! A zamek rozłożył mnie na łopatki !!Cudo!!!Cudo!!!!Cudo!!!! Nie wiem co napisac bo siedze i gapie sie w te rewelacyjne zdjęcie !!!Ty sie przeprowadzaj do Krakowa albo ja do Ciebie i otwieramy cukiernie hahahahahahh . Pisz mi tu jak zrobiłas ten zamek bo jest świetny i na pewno kiedys odgapie pomysł.

  • Autor: renataz36 Data: 2008-04-21 08:43:49

    Boże jakie śliczności, podziwiam Twoje zdolności i zazdroszczę. A takimi "phi mamusiami" to się wcale nie przejmuj napewno jej dzieci zazdroszczą Twoim TAKIEJ MAMUSI. Gratulacje, pozdrówka i życzenia wszystkiego naj.. dla chłopców

  • Autor: Ave Data: 2008-04-21 09:15:37

    Zrobiłas swoim chłopakom WSPANIAŁE przyjęcie :))))))
    Włożyłas w to mnóstwo pracy, talentu i serca - to widac na każdej fotce :)))))
    Ogladając to wszystko raduje się nie tylko oko :) - ja cały czas sie usmiechałam :)
    Z serca płynace GRATULACJE :))))))))
    Opiniami takich "mamuś" się nie przejmuj, to chyba zazdrośc lub... brak rozumienia dzieci - bo dzieci przede wszystkim "jedzą" oczami i jestem pewna, ze nawet za jakis długi czas, chłpcy i ich goście bedą pamiętali każdy smakołyk, który mieli mozność wpałaszowac na tym przyjęciu :))))), a dzieci tej pani.... biedne są....

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2008-04-21 10:09:42

    czysta prawda! Pamietam jak w przedszkolu mojej corki poproszono Matki o upieczenie ciasteczek na spotkanie adwentowe. Ja pomyslalam ze upieke zwykle kruche i ozdobie jakos. Potem plulam sobie w brode bo ozdabiamie figurek z ciasta zajelo mi trzy razy tyle czasu co pieczenie. Bawilam sie z tym do polnocy. Za to moja corcia byla zachwycona i podobno to moje ciasteczka dzieci wybraly za najlepsze. Corka wspomina to do dzis a juz 22 lata panna ma. Taka radosc jej sprawilam i to jest to co zostaje w sercu we wspomnieniach dzieci. Tu nawet nie chodzilo o ciasteczka tylko o to ze corcia czula z jaka miloscia byly zrobione...dla niej.

  • Autor: makusia Data: 2008-04-21 10:44:49

    oj jakie pyszności :)) pewnie każy niejadek wszystkiego spróbował :) jestem pod wrażeniem ...brawo:)) oczywiscie nie zostawie bez komentarza tamtej pani , jest poprostu zazdrosna i tyle , cudeńka zrobiłas jeszcze raz brawo :)))

  • Autor: Iloria_S Data: 2008-04-21 15:23:05

    Boże!! Nigdy w życiu nie widziałam takich pięknych dań!!!! Poprostu rozdziawiłam buzię ze zdumienia!! Czy mogłabyś zdradzić mi kilka swoich sekretów? Moja mama i siostra obchodzą w maju imieniny. Chciałabym do prezentu dołączyć jakiś śliczny smakołyk. Bardzo Cię proszę powiedz mi w co wbijałaś wykałaczki by powstały takie cudne bukieciki? Mam na myśli ten okragły z flagą "sto lat" i ten drugi, który wkleiłaś później. Z góry bardzo Ci dziękuję!

  • Autor: aloiram Data: 2008-04-21 15:56:08

    Cieszę się, że Ci się podobają moje danka. Te koreczki to pomysł Ave http://wielkiezarcie.com/przepis22189.html wbijałam wykałaczki w kapustę:-), a te owocowe dekoracje, to poprostu doniczka wyłożona taką suchą pianką z kwiaciarni (nie wiem jak fachowo to się nazywa) i owoce nadziewane na patyczki do szaszłyków. Wszystko proste do wykonania i efektowne w finalnym wydaniu. Pozdrawiam.

  • Autor: Iloria_S Data: 2008-04-21 16:30:50

    Dziękuję za szybką odpowiedź! Z tą kapustą i pianką z kwiaciarni to super pomysł!! Pozdrawiam cieplutko!!

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2008-04-21 16:39:24

    Aloiram ta gabka to oasis lub poprostu zapytac o gabke do sztucznych kwiatow(jest tez do zywych kwiatow oasis).Gratuluje pomyslow i dan dla dzieciakow

  • Autor: aloiram Data: 2008-04-22 07:52:31

    Dzięki za oświecenie :-))

  • Autor: aloiram Data: 2008-04-22 07:53:03

    Jeszcze raz dziękuję wszystkim za miłe słowa i zyczenia dla moich chłopców :-))

  • Autor: angela Data: 2008-04-22 08:17:36

     Wszystko jest śliczne. Masz talent. Nie przejmuj się tym co powiedziała jedna z mam. Zwyczajnie Ci zazdrości. Kiedy moje córki były małe na każde urodziny starałam się wymyślić coś fajnego. jakieś sałatki, domki z herbatników czy wesołe kanapki. Do tego dzień przed imprezą cały dom był dekorowany balonikami, serpentynami itp. Córki i ich goście byli zachwyceni. Oboje z
    mężem organizowaliśmy maluchom różne konkursy a nagrodami były wafelki, lizaki itp. Oczywiście nagrodę dostawało każde dziecko. Młodsza córka urodziny obchodzi w styczniu i na jej imprezie obowiązywał strój karnawałowy. Kilka takich imprez mamy uwiecznonych na taśmie video.

  • Autor: ANETA MUSIAŁ Data: 2008-04-22 11:09:27

    przepiękne, dużo pracy Cię to kosztowało, ale warto było, dzieci na pewno były szczęśliwe

  • Autor: bambasia Data: 2008-04-22 14:56:48

    piekne i smakowite :) napewno dzieci były zachwycone :) gratuluje pomysłu, checi
    jezeli mozna to małe pytanko :) na czym zrobionesa te kanapki? na chlebie cieniutkim i powycinanae foremkami? czeka mnie własnie mała imprezka w niedziele dla chłopców ..

  • Autor: aloiram Data: 2008-04-22 15:42:18

    cieszę się, ze Ci się podobają :-)) Kanapeczki są na cienkim chlebku, powycinane foremkami do ciastek.

  • Autor: Iloria_S Data: 2008-04-22 20:27:20

    Widziałam kiedyś w tv jak ktoś robił takie kanapki z chleba tostowego, który wcześniej został rozwałkowany do pożądanej grubości.

  • Autor: bergamotka2 Data: 2008-04-26 18:59:50

    Śliczności , chłopcy ( synkowie Aloiram ) - gratuluję Wam pomysłowej i  troskliwej mamy , i wszystkiego najlepszego życzę
    Mariolu - czy można naśladować pomysły ?  pozdrawiam

  • Autor: aloiram Data: 2008-04-26 21:18:14

    Bergamotko2, dziękuję za miłe słowa :-)) Oczywiście, możesz powielać te pomysły, w większości nie są moje:-)) Poprostu, gdzieś coś widziałam:-) Pozdrawiam.

  • Autor: luckystar Data: 2008-04-28 13:28:40

    Loooo matko moja szczeka lezy sobie tuz przed klawiatura i nie wiem jak ja podniesc :))) Piekne to wszystko, sliczne, cudne.... no brak mi slow ..... Czy mozesz mnie zaadoptowac (???) mam urodziny w czerwcu, co prawda nie 5te, ale takie przyjecie to przeciez radocha w kazdym wieku !!! Gratulacje i powiedz swoim synkom, ze im zazdroszcze pomyslowej i kochajacej mamy :)))

  • Autor: aloiram Data: 2008-04-28 13:34:06

    Luckystar, ale się uśmiałam :-)) Oczywiście, że mogę Cię zaadoptować :-)) Będę Ci wyprawiać huczne imprezki.. Dziękuję za miłe słowa.

  • Autor: anax23 Data: 2008-09-05 20:45:46

    Jeju jakie cuda. sliczny bukiet z owoców :) zazdroszczę talentu.Pozwolisz że odgapię bukiecik na pierwsze urodzinki mojej królewny które już za miesiac :)

  • Autor: Jagoda B Data: 2008-12-30 14:59:38

    Witam i pozdraiwam dziękuje losowi że takie cuda mogę oglądać na WŻ to co się tu widzi to prawdziwe dzieła sztuki i talentu,Tylko zazdrośnikom wpadnie do głowy krytyka bo tak nie umią i są leniwi żeby coś zrobić od serca.Najlepiej iść im do cukierni i kupić co pod rękę wpadnie żeby coś było na stół.Ty włożyłaś w to przyjęcie tyle serca i miłości najważniejsze że Jubilatom się podobałoi innym gościom.. Jak oglądam wasze dzieła to żałuję że nie trafiłam wcześniej na WŻ zawsze wnikowi piekłam tradycyjny torcik ale w maju wnuk kończy 7 lat muszę coś innego wymyślić coś napewno podpatrzę  ,a ten bukiet z owoców jak jest zrobiony?pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku.

  • Autor: Jagoda B Data: 2008-12-30 15:04:40

    Witam i pozdraiwam dziękuje losowi że takie cuda mogę oglądać na WŻ to co się tu widzi to prawdziwe dzieła sztuki i talentu,Tylko zazdrośnikom wpadnie do głowy krytyka bo tak nie umią i są leniwi żeby coś zrobić od serca.Najlepiej iść im do cukierni i kupić co pod rękę wpadnie żeby coś było na stół.Ty włożyłaś w to przyjęcie tyle serca i miłości najważniejsze że Jubilatom się podobało i innym gościom. Jak oglądam wasze dzieła to żałuję że nie trafiłam wcześniej na WŻ zawsze wnikowi piekłam tradycyjny torcik ale w maju wnuk kończy 7 lat muszę coś innego wymyślić coś napewno podpatrzę  ,a ten bukiet z owoców jak jest zrobiony?pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku.

  • Autor: bytomianka Data: 2008-12-30 16:29:39

    Same wspaniałe rzeczy zrobiłaś.Bardzo dużo pracy Cię to kosztowało, wiem coś na ten temat. Tę górę dobrego robiłam na I-szą komunię św, wnuka, do pomocy miałam 2 starsze wnuczki.napracowałyśmy się bardzo, Trzeba było widzieć roześmiane oczka wnuka gdy to zobaczył!Aż serce się radowało gdy spojrzałam w te jego oczka. Wielkie gratulację dla tak Wspaniałej Mamy! dużo dobrego dla chłopaczków,

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-12-30 18:08:04

    Ja też robiłam koreczkową górę Ave na komunię:) Moim zdaniem jest to świetny pomysł i pięknie wygląda.

  • Autor: aloiram Data: 2008-12-30 16:42:13

    Cieszę się, że Ci się podobają moje danka.Te owocowe dekoracje, to poprostu doniczka wyłożona taką suchą pianką z kwiaciarni i owoce nadziewane na patyczki do szaszłyków. Owoce maczam w płynnej zimnej galaretce, by ładnie błyszczały. Wszystko naprawdę proste do wykonania i efektowne. Pozdrawiam.

  • Autor: aloiram Data: 2008-12-30 16:39:36

    Dawno, tego nie widziałam:-)) dziekuję za nowe miłe słowa.

  • Autor: korzenna Data: 2008-12-31 18:18:44

    Witam:)
    Super :) ja w sobotę wyprawiam córci 7 urodzinki i własnie szukałam natchnienia..z pieczenie jest u mnie na bakier ale reszta ..no zwyczajnie odgapie od Ciebie.
    Pozdrawiam

  • Autor: oregano Data: 2009-01-23 13:59:46

    jesteś niesamowita. Gratuluje Ci pomysłów i wykonania. Widać że  dużo  pracy i serca w to włozyłaś.  I nie przejmuj sie głupimi babami, to zazdrość przez nie przemawia.

  • Autor: aloiram Data: 2009-01-23 21:46:48

    dziękuję:-))

Przejdź do pełnej wersji serwisu