Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Problem - urządzanie łazienki

  • Autor: DorotkaW Data: 2008-04-21 17:40:43

    Witam Was serdecznie :)
    Mam problem i pomyślałam, że tu znajdę życzliwe osoby chcące podzielić się dobrą radą.
    Kupiliśmy z Mężusiem mieszkanko, i mamy je odebrać w maju (hura!).
    Dziś okazało się że w sobotę możemy mieć w mieszkanku ekipę która położy nam płytki, zrobi łazienkę, itp.
    Mąż musiał wyjechać służbowo do czwartku, a ja mam coś wymyśleć, kuchnie i korytarz to już przerobiłam....
    Problem to łazienka - nie mam w ogóle koncepcji.

    Mam wielką prośbę, jeśli znacie jakąś fajną stronkę w sieci gdzie są zdjęcia - aranżację, lub własne zdjęcia, będę stokrotnie wdzięczna

    Pozdrawiam serdecznie

    Dorota

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2008-04-21 18:33:11

    Moze tutaj cos znajdziesz http://www.muratordom.pl/lazienki.htm?gclid=COvu25_I7JICFQraXgodOgbRxA nastepny http://www.lazienka.com.pl/ tutaj moze tez podpatrzysz projekty http://mojalazienka.kolo.com.pl/ moze cos w Ikei dla siebie znajdziesz http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/rooms/bathroom/ nie wiem jaka duza masz lazienke moze cos z mebli bedziesz potrzebowac http://www.antado.com/ albo jeszcze tutaj cos podgladniesz http://www.e-mieszkanie.pl/lazienka.php nastepne http://www.urzadzamy.pl/lazienka,45.htm?gclid=CNDfm87L7JICFQTIXgodcQ3zxg Wystarczylo wpisac w google haslo Lazienka.Pozdrawiam

  • Autor: Ave Data: 2008-04-21 19:29:53

    Mozesz tez poszukac inspiracji na stronacvh producentów płytek - tam płytki są często polazywane własnie w łazienkowych aranżacjach (w googlach wpisz glazura, płytki)

  • Autor: kurkuma Data: 2008-04-21 21:35:18

    Dorotko, myślę, że powinnaś przede wszystkim zdecydować co w tej łazience chcesz mieć i dopiero pod tym kątem rozwązywać inne sprawy. Celem podpowiedzi podam Ci kilka przykładowych spraw do przemyślenia:
    a/ ma być wanna,  kabina prysznicowa czy może jedno i drugie,  jeśli wanna to jaka: akrylowa, stalowa czy żeliwna, zwykła czy z hydromasażem, wanna obudowana czy z osłoną?  jeśli kabina to jaka: brodzik płytki czy głęboki, osłona plastikowa czy szklana
    b/ muszla sedesowa kompaktowa czy może na stelażu podtynkowym?
    c/ jaka umywalka: stojąca, z półnogą, podblatowa, wpuszczana?
    d/ czy w łazience będzie pralka? jeśli tak to proponuję pamiętać o syfonie pralkowym (najlepiej ściennym). Syfon zabezpiecza pomieszczenie przed przedostawaniem się niemiłych zapachów
    e/ jakie oświetlenie: boczne? górne? i takie i takie? Czy oświetlenie ukryte w podwieszonym suficie?  Należy pamiętać o doświetleniu lustra, a także o gniazdach wtykowych do pralki, suszarki. Jakie lustro - wieszane czy wpuszczane w ścianę?
    f/ należy pamiętać o dobrym dogrzaniu łazienki (w administracji na ogół wydają zezwolenie z określeniem mocy grzejnika - plus, minus kilka procent). Należy wybierać na plus, nawet gdyby miało to nieco zepsuć wygląd). Należy zastanowić się czy nie warto założyć dodatkowego ogrzewania podłogowego (w łazience to wielki komfort)
    g/ czy w łazience będzie się instalowało suszarkę na drobne przepierki bądź do suszenia ręczników?
    h/ ponadto dobrze jest poprosić o dodatkową izolację stropu np. poprzez zastosowanie folii w płynie
    Co do wystroju to moja sugestia jest taka, żeby raczej nie stosować jakichś ekstrawagandzkich kolorów bo gusta się zmieniają, a z łazienki korzysta się latami.

  • Autor: małgoska Data: 2008-04-21 22:17:53

    zgadzam sie z wszytskimi punktami... a najbardziej z ogrzewaniem ja nie mam ogrzewania w łazience a poniewaz nie ma okna to ciagle wojuje z plesniejacymi fugami chociaz wentylator chodzi ciagle, nie mam tez mozliwosci założenia ogrzewania wiec gdybym robiła jeszcze raz łazienke z pewnoscia dałbym ciemne fugi

  • Autor: alice Data: 2008-04-21 22:29:16

    Kurkuma ma rację. Kafelki to mały "pikuś" w porównaniu z tym, co trzeba przemyśleć przed położeniem glazury. Ja akurat dotarłam do końca remontu łazienki. Z perspektywy remontu mogę polecić Ci wannę akrylową (zwykłą bez bajerów). Do wanny polecam dokupić wkład styropianowy (stabilizuje wannę i podtrzymuje temperaurę wody przy kąpieli). Kurkuma podpowiedziała Ci folię w płynie. Jest to rewelacja, masz pewność, że twoi sąsiedzi nie będą zalewani. My mamy to rozprowadzone do wysokości wanny (tak wysoko, jak dzieci potrafią chlapać :) ). I jeszcze jedno. Kazałam sobie rury doprowadzające wodę ukryć w ścianie. Są nowe, sprawdzone, więc nie powinno być (pfu, pfu...) żadnych kłopotów w zalewaniem. Zrobiliśmy też lekko pochyłą podłogę w stronę wanny i odpływu, by w przypadku jakiejś akcji nie zalało mi mieszkania. A, warto zabezpieczyć się i kupić kilka kafelek na zapas, jakby coś się stało to mogą być potem trudności z dokupieniem potrzebnego wzoru. Życzę szybkiego remontu i pozdrowienia :))

  • Autor: kurkuma Data: 2008-04-22 07:07:50

    W nawiązaniu do wanny akrylowej. Teraz taki wanny są powszechnis stosowane. Też mam taką i niestety jestem niezadowolona. Taka wanna ma niewątpliwą zaletę - jest ciepła no i druga sprawa  - nie odbije się emalia.  Jednak w moim przypadku (gdybym miała tyle samozaparcia) zmieniłabym ją już dziś (a remont robiłam dwa lata temu). Jak dla mnie wanna akrylowa ma ogromną wadę - akryl przebarwia się, a ja uwielbiam kąpiele w naparach ziołowych. Miałam problem z jego przebarwieniem nawet po zastosowaniu olejku do kąpieli (był to taki olejek rozgrzewający w kolorze czerwonym) który osiadł na dnie wanny po spuszczeniu wody. Myślę, że nie ma na te przebarwienia jakiegoś sensownego rozwiązania. Pisałam w tej sprawie do ekspertów z "Koła" ale odpowiedzi się nie doczekałam. No, ale znam osoby bardzo z takich wanien zadowolone.

  • Autor: alice Data: 2008-04-28 22:42:49

    O tym nie wiedziałam. Szczerze mówiąc, wanna jest używana przez moich facetów. Młodszy facecik pluska się bez opamiętania a starszy lubi moczyć się czytając gazetki. Ja tam jestem bardziej fanką prysznica, więc nawet nie przyszedł mi do głowy taki problem z barwieniem się akrylu. Dzięki za ostrzeżenie. A wannę myjemy zwykłym szarym mydłem lub płynem do naczyń. Z polecenia kilku osób - faktycznie fajnie się w ten prosty sposób pielęgnuje wannę.

  • Autor: kurkuma Data: 2008-04-29 04:36:52

    Alice, dzięki za podpowiedź z płynem do naczyń - na to nie wpadłam i myłam środkami typowymi do  łazienek. A przecież płyn bezpieczniejszy (w razie niedokładnego spłukania) dla skóry. Z szarym mydłem - sprawa do przemyślenia i wypróbowania.

  • Autor: vikunia Data: 2008-04-29 11:52:45

    w jakims programie o sprzataniu widzialam jak czyszczono wanne taką papka : sosa oczyszczana+ troche wody+ pare kropli olejku pomarańczowego. Paste pani nakladala na zwiniete stare rajstopy i myla. Rewelacyjnie bud schodził i do tego naturalne surowce.

  • Autor: katarzyna24 Data: 2008-04-21 23:00:15

    Wow jaka wyczerpująca wypowiedz!!!
    Jak robilismy remont łazienek u nas w domu nawet nie myslałam o tylu rzeczach ;)
    Może powiem jakie sa łazienki u mnie w domu. Łazienka na parterze w kolorze zielonym ( mama lubi ) zarówno terakota jak i glazura.
    Łazienka na 1 piętrze jest w kolorostyce złoto - beżowej, dodatkowo powieszany sufit z 3 halogenami (1 -sedes, 2 -umywalka, 3 -prysznic). Nie polecam prysznica z płytek - osadza się osad z mydła i żeli, przy łączeniu glarury przy rogu sciany jest najtrudniej wyczyscic. Chyba ze dobrze zagruntowac fugi przed plesnia i grzybami. Halogeny ładnie odbijaja sie od glazury i jest duzo jasniej i wydaje sie ze łazienka jest większa, więc polecam jasne kolory! Zamieszczam też zdjecie scianki od prysznica i odbijajace sie halogeny.

  • Autor: frankafiranka Data: 2008-04-21 23:30:38

    Krótka rada praktyczna: stop dla białych lub bardzo jasnych kafelków na podłodze, bo potem każdy włosek najmniejszy widać.
    A kolorystycznie rzeczywiście lepiej ogólnie spokojnie zadziałać, a potem ewentualnie dodatkami w określonych kolorach zmieniać wygląd łazienki w zależnosci od nastroju i zmiany upodobań. Proponowałabym też zastanowic się nad wysokością do której położycie kafelki na ścianie. Położenie do samego sufitu jest może praktyczne, ale jak dla mnie efekt wizualny nie najlepszy. Ale to już taki szczegół :)


  • Autor: vikunia Data: 2008-04-22 10:46:41

    może warto pomyśleć też o bidecie. Mam mala lazienke ale pralke wywalilam do kuchni /kosztem jednej szafki/ i moglam zamontowac to urządzenie

  • Autor: kurkuma Data: 2008-04-22 12:11:13

    vicunia - przypomniałaś o bidecie. Z braku miejsca mam "dwa w jednym".  Po prostu przy misce ustępowej mam zainstalowaną baterię (taką fryzjerską którą trzyma się w ręku), a ona sama jest z kolei zainstalowana na takim wężu prysznicowym. Sprawdza się doskonale i z tego "wynalazku" jestem bardzo zadowolona.

  • Autor: vikunia Data: 2008-04-22 12:27:28

    to super pomysl, musze powiedziec o tym mojej mamie, bo u niej takie rozwiazanie by pasowalo. Moglabys wstawic fotke?

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2008-04-22 12:50:19

    Podpisuje sie rekami i nogami i goraco polecam!

  • Autor: kurkuma Data: 2008-04-22 14:15:24

    vicuniu, chętnie bym wstawiła fotkę, ale niestety nie mam cyfrówki

  • Autor: DorotkaW Data: 2008-04-22 14:53:26

    Kochani, dziękuje wszystkim za baaaaaaaaaaaaardzo cenne rady

Przejdź do pełnej wersji serwisu