Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Linea

  • Autor: teresa55 Data: 2008-05-06 09:24:05

    Co sadzicie o tym preparacie. jest ponoć bardzo skuteczny w odchudzaniu. Są to ziołowe tabletki które powoduja zmniejszenie łaknienia / dla tych co maja napady głodu /. Czy ktos wypróbowal na sobie i zechce sie podzielić informacjami ?

  • Autor: Dorotaxx Data: 2008-05-06 10:43:55

    Teresko jeszcze tego nie stosowałam ale tez słyszalam,ze to dobry i skuteczny preparat. Jak bede w aptece to na pewno kupie .Pozdrawiam

  • Autor: Edirad Data: 2008-05-06 13:12:25

    Skuszona reklamą kupiłam, jestem już na końcówce opakowania, biorę dwa razy dziennie po jednej tabletce, nie przestrzegam diety unikam tylko słodyczy , chodzę na gimnastykę dwa razy w tygodniu i schudłam 1,5 kg.

  • Autor: teresa55 Data: 2008-05-06 13:45:39

    Dzięki za podpowiedzi. Tez sie chyba skuszę.

  • Autor: joanka 38 Data: 2008-05-06 18:51:11

    Biorę 3 tygodnie ,schudłam 2 kg.Kupię następne ale już nie w aptece,zapłaciłam 29.99 ,a w allegro można wyczaić z przesyłką za 20, a dwa opakowania 38.60 z przesyłką gratis.Szukajcie w allegro, zdrowie i uroda ,dalej w diety i tam wpisać linea.powodzenia w odchudzaniu

  • Autor: teresa55 Data: 2008-05-07 08:06:01

    Czy to prawda, że  nie chce sie jeść a przynajmniej mniej ?

  • Autor: Dorotaxx Data: 2008-05-07 08:21:33

    Ja wczoraj kupiłam w aptece za 22 zł.

  • Autor: Dorotaxx Data: 2008-05-15 09:57:43

    Teresko polecam te tabletki!!!! w 1,5 tygodnia schudlam 2 kilogramy. Tabletki biore  3 razy dziennie w trakcie posilku, mam  mniejszy apetyt a przede wszystkim nie mam  ochoty na słodycze!!!!! co było moim największym problemem.

  • Autor: madamgg Data: 2008-05-30 09:23:45

    Ruch to zdrowie i wiem co mówie.Kilka lat wcześniej jeżdziłam z dzieciakami na wycieczki rowerowe  i miałam figurke jak miss.Potem zaniedbałam i sport ,i siebie ale ostatnio wracam do dawnych zwyczajów spacery ,rowerowe wycieczki i gimnastyka ,no i wiadomo odżywianie .Racjonalne !!!!!! Mniej tłuszczu ,cukrów,a wiecej warzyw i owoców.Wszystkie super diety opierają sie na chromie ,a ten choć potrzebny w nadmiarze bywa bardzo szkodliwyi na wydalaniu z organizmu wody . Kiedy zmienimy nasze przyzwyczajenia kulinarne i sposób odpoczynku z biernego na aktywny ,to nie tylko poczujemy sie zdrowsze ale życie wyda nam sie piękniejsze.No i pamiętajcie o piciu wody ,bo woda to życie.Paskudna choroba z która walcze nauczyła mnie ,że każde życie jest piękne.
     
    I jeszcze kilka słów o chromie
    Występuje w skorupie ziemskiej w ilościach ok. 102 ppm, głównie w postaci minerałów chromitu i krokoitu.

    Z punktu widzenia odżywiania najlepszym źródłem chromu są drożdże piekarskie, a także kolby kukurydzy, gotowana wołowina, jabłka, kasze, chleb gruboziarnisty oraz płatki zbożowe.
    Znaczenie biologiczne 
    Chrom jest obecny w centrach aktywnych wielu enzymów i jest niezbędnym do życia mikroelementem. Ułatwia przenikanie glukozy z krwi do komórek. Zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę, hormony regulujący prawidłowe stężenie glukozy we krwi. Współdziała z tym hormonem w syntezie białek. Zmniejsza ryzyko zawału serca i rozwoju miażdżycy, ponieważ obniża stężenie całkowitego cholesterolu i jego frakcji LDL (tzw. zły cholesterol), a zwiększa ilość HDL (tzw. dobry cholesterol).

    Niedobór tego pierwiastka (na +3 stopniu utlenienia) może mieć wpływ na rozwój cukrzycy u dorosłych oraz chorób układu krążenia.

    Nawet niewielkie ilości chromu na +6 stopniu utlenienia mają działanie szkodliwe dla zdrowia człowieka. W codziennym życiu kontakt z materiałami zawierającymi chrom, takimi jak skóry garbowane chromowo, środki wybielające, farby i lakiery zawierające chrom, może prowadzić do wystąpienia reakcji uczuleniowych. Chrom jest najczęstszą przyczyna zawodowego wyprysku kontaktowego. Większe stężenia chromu sześciowartościowego ma działanie toksyczne, mutagenne i kancerogenne. Chrom sześciowartościowy posiada zdolność penetracji błon komórkowych i przedostawania się do wnętrza komórki gdzie ulega redukcji do chromu trójwartościowego , który sam nie jest w stanie dostać się do wnętrza komórek, uwalniając przy tym elektrony, które uszkadzają błonę. Sam chrom trójwartościowy znajdujący się we wnętrzu komórki tworzy związki kompleksowe między innymi z DNA uszkadzając go tym samym, co może prowadzić w rezultacie do powstania nowotworu.

Przejdź do pełnej wersji serwisu